Dlouhotrvající potlesk takřka pěti stovek spokojených diváků přinesl závěr fotbalového šlágru, v němž fotbalisté úpické Sparty přivítali v sobotu odvěkého rivala z Červeného Kostelce.

Krajský přebor

Úpice – Červený Kostelec 1:1 (1:0)

Každý ze soupeřů šel do očekávaného utkání v jiné roli. Zatímco hosté přijeli coby majitelé osmi bodů, domácí se s pouhým jedním krčili na posledním místě tabulky. Přesto svěřenci trenéra Romana Čápa předvedli výkon, za jaký se rozhodně stydět nemusí.

Úpičtí byli v prvním poločase hladovějším týmem, náznaky šancí ale zpočátku ke vstřelenému gólu nevedly. Až ve 41. minutě se většina z diváků zaradovala. Křídelní akci táhla Sparta po levé straně, po centru vznikla před gólmanem Švejdarem „trma vrma" a nejlépe se v ní zorientoval Pavel Kejzlar, jenž z otočky poslal domácí celek do vedení.

Poločasový stav 1:0 dával tušit, že po přestávce přijde nápor soupeře. Tak se i stalo a vedení bohužel Úpickým dlouho nevydrželo. V 54. minutě nejprve domácí nedotáhli do konce rychlý brejk a z postupného útoku naopak udeřil soupeř. Také druhé brance v zápase předcházel centr ze strany. Tentokrát z té pravé. Znovu z toho byla nepřehledná situace před Kobosem a Trudič nasměroval teč za záda Kobose.

V závěru usiloval domácí tým o vítězství a přesto, že nebyl odměněn gólem, dočkal se zaslouženého potlesku svých příznivců. Ten ale patřil oběma kolektivům, v Úpici se totiž hrál v sobotu oboustranně kvalitní fotbal. „V utkání jsme měli více brankových příležitostí, ale na druhou stranu si soupeř zasloužil ve druhém poločase vyrovnat. Remíza je spravedlivým vyjádřením derby," zhodnotil vydařený duel domácí kouč Roman Čáp.

„V prvním poločase se domácí dostali do oprávněného vedení, ale za druhý poločas jsme si zase my zasloužili vyrovnat. Spravedlivá remíza," dodal k utkání hostující trenér Petr Zieris.

I. A třída

Dvůr Králové B – Vrchlabí 3:1 (0:1)

Do okresního derby šli v roli favorita hosté, kteří dosud soutěží proplouvali bez porážky. V prvním poločase svoji úlohu i plnili a důraznou hrou nedávali soupeři příliš prostoru. Navíc krátce před uplynutím půlhodiny dostal Vrchlabí do vedení Pavel Kraus a výsledek 0:1 si hráči nesli i do šaten.

Už v první půli se domácí snažili vynutit převahu, podle představ se jim to ale povedlo až po přestávce. Hned v 51. minutě se hlavou prosadil Rejl. Netrvalo ani deset minut a Žaba překlopil skóre na stranu dvorské rezervy – 2:1. V závěru se ještě hosté pokusili o zvrat, obrana soupeře ale tentokrát fungovala dobře a uklidňující třetí gól navíc přidal osm minut před koncem z penalty Macek.

Fakta – branky: 51. Rejl, 61. Žaba, 82. Macek z penalty – 29. P. Kraus. Rozhodčí: Krucký. ŽK: 2:3. Diváků: 110. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Daniel – D. Bednář (77. Krejsa), Rejl, T. Novotný, Blažek – V. Hák, Macek, Kilevník (46. Černý), Vondrouš (61. Vohnout) – Žaba, Marks. FC Vrchlabí: Michal Šulc – Mejsnar, Zajíc, Hawel, Miloš Šulc – Vejnar, Fink, Panýr, Pokorný (71. Šlechta) – P. Kraus, Votoček (65. O. Kraus).

Čeněk Celler, trenér Dvora Králové B: „Dosáhli jsme zaslouženého vítězství. V prvním poločase jsme ještě herní převahu nedokázali vyjádřit střelecky, po přestávce ale v tomto ohledu přišlo výrazné zlepšení."

Miloš Šulc, obránce Vrchlabí: „Domácí byli herně lepším týmem a o výsledku nakonec rozhodli ze standardních situací. Za stavu 2:1 jsme mohli vyrovnat, bohužel se nám to ale nepodařilo.

Nový Hradec Králové – Bílá Třemešná 1:1 (0:0)

Blízko blizoučko byli fotbalisté Bílé Třemešné vítězství na půdě nedávného účastníka krajského přeboru. Ještě šest minut před koncem kontrolovali vedení, nešťastná branka v 84. minutě jim ale sebrala dva body i čisté konto. První poločas přinesl zcela vyrovnanou partii a oba týmy si vypracovali po jedné šanci. Tu domácí zmařil skvělým vyběhnutím Vočka, na druhé straně parádní ránu Jar. Kubelky vyrazil gólman na roh.

Brzy po pauze běžel D. Kubelka sám na branku a faul Kašpara dva metry před šestnáctkou znamenal červenou kartu. Přesilovku hosté brzy využili gólem Jákla, další branku ale trestuhodně nepřidali. Tutovky zahodili Jar. Kubelka, Hruška a D. Kubelka. A tak přišel trest. Z nevinné akce vyrovnal domácí Jindra.

Fakta – branky: 84. M. Jindra – 53. Jar. Jákl. Rozhodčí: Bednář ml. ŽK: 2:5. ČK: 1:0 (47. Kašpar). Diváků: 80. Sokol Bílá Třemešná: Vočka – Čuboň, Jos. Kubelka, Hažer, M. Pátý – Jar. Jákl, Hruška, Jar. Kubelka, T. Otradovský (90. Dobřichovský) – D. Kubelka, Hendrych (71. Forman).

Zbyněk Šturma, trenér Bílé Třemešné: „K soupeři jsme jeli bohužel v oslabené sestavě, přesto kluci zabojovali a byli blízko vítězství. Byli jsme mu tolik blízko, zahozené šance nás o něj ale nakonec připravily. Výborně zachytali oba brankáři, nás podržel Jakub Vočka. Za podporu děkujeme i skupince našich věrných fanoušků."