Domácí Vysočině vyšel start do letošní sezony náramně. Ze čtyř utkání dokázala třikrát zvítězit. Jediné zaváhání přišlo jen v úvodním kole proti Fulneku (2:2). „O síle soupeře nejlépe hovoří jeho poslední vítězství v Opavě. Z hlediska tabulky se pro oba týmy jedná o velmi důležitý zápas. Rádi bychom uspěli, jedině tak se můžeme dotáhnout na špici,“ poznamenal hradecký kouč Oldřich Machala. Jeho svěřence však čeká nesmírně těžká práce. Kromě našlápnutého soupeře se musejí vypořádat také s další, vcelku zásadní, skutečností. Utkání se totiž uskuteční v rámci oslav 60. výročí založení klubu.
Jihlavští tedy budou mít o zvýšenou motivaci postaráno. „Rozhodne se na hřišti. Tam musíme domácí donutit, aby s námi měli problémy,“ prohlásil Machala.

V předešlém utkání v Opavě přežila Vysočina stadium klinické smrti. Za nepříznivého stavu 1:0 byly proti ní nařízeny v krátkém sledu dva pokutové kopy. Brankář Vojáček je však oba zlikvidoval. V závěrečné desetiminutovce pak svěřenci Karola Marka vývoj otočili ve svůj prospěch – v 80. minutě srovnal skóre hlavou Kadlec, v nastaveném čase pak udeřil kanonýr Petr Faldyna. Ten už má na svém kontě čtyři branky a pro Hradec by měl být největším nebezpečím.

„Petra znám dokonale. Vím o jeho silných stránkách i těch slabších. Osobní obranu na něho ale určitě hrát nebudeme,“ prozrazuje trenér „votroků“, jemuž dělá spíše starosti zdravotní stav kapitána Wozniaka, který kvůli zranění kolena v neděli nedohrál zápas s Ústím nad Labem. „Když nebude Radim k dispozici, musíme to nějak vymyslet,“ mlží kouč, jak by případně jednu z opor v sestavě nahradil.

Také Jihlava se na utkání zodpovědně připravuje. „Chápu, že pro klub je to určitě zvláštní den, ale já zápas beru jako další ligové utkání o tři body,“ zůstává v klidu šéf lavičky Karol Marko. „Bez ohledu na oslavy, to bude těžký zápas s jedním s aspirantů na postup. Hradec má velice fotbalové a technické mužstvo, plné zkušených fotbalistů. Nebezpeční jsou zejména útočníci Černý s Dvořákem,“ varuje Marko před ofenzivní silou Východočechů. Vysočině bude scházet pouze zraněný záložník Dupal.

NÁCHOD U NOVÁČKA BEZ DVOU KLÍČOVÝCH HRÁČŮ

Zápasy na hřištích soupeře čekají o víkendu oba třetiligové východočeské týmy.

SO 17.00: SK Hlavice (10. místo, 4 body) – FK Náchod– Deštné (13. místo, 3 body).

Duel s nováčkem soutěže, jehož historie se píše od roku 1984, sehrají zítra fotbalisté FK Náchod-Deštné. „Určitě nás nečeká vůbec jednoduché utkání. Je tam malé hřiště, takže to bude hodně o standardních situacích a hlavně o bojovnosti,“ má jasno náchodský trenér Karel Krejčík. Ten se v utkání určitě bude muset obejít bez Kopřivy, který však po svém zranění s vykloubeným ramenem už začal vyklusávat. „V týdnu se už do lehčího tréninku pustil i Kopecký,“ dodává trenér. Právě režisér hry nedohrál ani první poločas minulého utkání se Spartou Krč, naštěstí následné vyšetření ukázalo, že šlo jen o natažený sval. „Tady ale musíme být opatrní a Marek zítra také určitě nenastoupí,“ přišel s další špatnou zprávou Karel Krejčík.
Trenér ani zatím není příliš nervózní z dosavadní bilance jednoho vítězství a dvou porážek ve třech odehraných kolech. „Je potřeba vidět, že jsme před sezonou dost pozměnili kádr, navíc se přidala zranění dvou klíčových hráčů. Kromě toho jsme narazili na velmi kvalitní mužstva. S Krčí bych řekl, že to byla ztráta, naopak zisk to byl určitě se Sezimovým Ústím. A v té sestavě, kterou na nás postavila Plzeň, jsme také moc šancí neměli,“ zpětně bilancuje dosavadní utkání Karel Krejčík.

NE 10.15: FK Viktoria Plzeň B (9. místo, 4 body) – FK OEZ Letohrad (8. místo, 4 body).
Letohrad má po třech kolech s Plzní stejnou bilanci. V kolonce výher, proher a remíz svítí samé jedničky. „Při posledním vzájemném zápase jsme v Plzni sice prohráli, ale herně to zklamání nebylo. Očekávám, že soupeř bude oproti minulému utkání silnější,“ poukazuje letohradský trenér Karel Havlíček na fakt, že posílený ligový tým se promítne i v rezervě.
Minulý týden Havlíčkovu celku nevyšel první poločas se Sezimovým Ústím, a tak proto by trenér rád vycházel z povedené druhé půlky: „Ta byla hodně kvalitní. Sezimovo Ústí chce určitě patřit k aspirantům postupu, ale jasně jsme ho přehráli. Na takovém výkonu se dá stavět.“
V sestavě Letohradu se často střídají vysocí útočníci Kočí s M. Stejskalem. Jak Havlíček přiznal, uvažuje o tom, že by je mohl nasadit najednou: „Ta chvíle určitě přijde. Lepší pro ně je ale menší hřiště, jako například v Hlavici. Neznamená to ale, že by na větším hřišti nemohli nastoupit.“ (mr, ry)