Krajská soutěž HZS Libereckého kraje začíná právě dnes. Klání, kde si hasiči „hrábnou" až na dno sil, se účastní družstva profesionálů ze Semil, Jablonce nad Nisou, České Lípy, Liberce a také drážních hasičů. V silovém víceboji budou muset soutěžící bez přestávek projít několika úseky. „V tom prvním na ně čeká roztažení dvou B proudů na vzdálenost 55 metrů, smotání dvou hadic B a jejich umístění do boxu. V druhé části překonají 2 metry vysokou bariéru, přesunou závaží pomocí palice na vzdálenost zhruba 1,5 metru, přenesou dva barely o váze 20 kilogramů a také sedmdesát kilo vážící figurínu.

Tím však jejich sportovní výkon rozhodně nekončí. V posledním úseku musí v plné hasičské výbavě vystoupat doslova do oblak, neboť je čeká výběh na rozhlednu na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou (viz snímek). Na vrchol absolvují celkem 337 schodů, nejprve 235 podél doskočiště, poté 112 na rozhlednu," přiblížila dnešní extrémní závod Zdenka Štrauchová, mluvčí HZS Libereckého kraje. Akce odstartuje nástupem soutěžících v 8.30 hodin, poté bude probíhat instruktáž závodníků a přidělení startovních čísel, první soutěžící vyrazí na trať v 9 hodin. 

 V posledním úseku musí hasiči v plné výbavě vystoupat doslova do oblak, neboť je čeká výběh na rozhlednu na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou.