Domácí zahájili duel velmi dobře a v úvodních dvou minutách se dostali do dvoubrankového vedení zásluhou tref Cvejna s Freibergem. Hosté reagovali třemi po sobě jdoucími trefami Hajčmana a ve 14. minutě už vedli o dva góly 4:6.

Druholigoví házenkáři zakončili sezonu ve skupině SZČ vítězstvím nad pražskou Slavií a zajistili tak místo v baráži o postup do I. ligy.
Náchodští házenkáři vítězem druhé ligy. V baráži je čeká rezerva Nového Veselí

Náchod musel po celý zbytek prvního poločasu dohánět náskok dobře hrajícího soupeře, ze všech ztrát se ale dokázali domácí oklepat a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 12:12.

Vstup do druhé půle vyšel mnohem lépe týmu z kraje Vysočina a během chvilky se stav měnil na 12:15. David Kocián reagoval oddychovým časem a jeho volba se Východočechům vyplatila.

Domácí stav rychle snížili a ve 43. minutě je po delší době poslal do vedení svou jedinou trefou v utkání Štajnrt (18:17).

Jenže. Soupeř znovu reagoval třemi po sobě jdoucími trefami a od té doby opět domácí jen doháněli. V napínavé koncovce Náchod pokaždé srovnal těsný náskok soupeře. Naposledy v čase 58:11 Cvejn, jenž vyrovnal na 27:27 a rozhodl o tom, že o vítězi barážové série rozhodne odvetný duel v neděli 26. května od 16 hodin.

Náchodští házenkáři budou jistě proti pražské Slavii hodně spoléhat na schopnosti střelce Jiřího Štajnrta.
Vždycky se hraje líp, když lidi přijdou, láká fandy na utkání se Slavií Štajnrt

Baráž o I. ligu – 1. zápas

TJ Náchod – TJ Sokol Nové Veselí 27:27 (12:12)

Fakta – branky: R. Cvejn 7, Hrachový 6, Metelka 4/3, Fišer a Freiberg 3, Štajnrt, Dodoš, Lipovský a Hlaváček 1 – Hajčman 9/3, Koníček 5, Rubáč 4, Havlíček 3, Krejz a Dlouhý 2, Pazour a Parolly 1. Rozhodčí: Martoch, Ransdorf. Vyloučení: 6:3. Sedmičky: 3/3 – 3/3. Diváci: 142.

Výsledek druhé barážové série – 1. zápas: TJ Rožnov pod Radhoštěm – TJ Sokol Újezd u Brna 30:26.