Hned pět mužstev se po osmém kole první ligy házenkářů srovnalo na zisku šesti bodů. Mezi nimi i východočeské celky Jičína B a Náchoda. Zatímco rezerva extraligového mužstva se na tuto hranici dostala výhrou 26:22 nad Bohunicemi, Náchodští doma brali cenný bod v utkání proti Vršovicím.

Jičín na domácí palubovce přehrál poslední Hranice.
Třetí výhra v řadě. Jičín jasně porazil posledního

To naopak ztráta Dvora Králové nad Labem na posledním místě se prohloubila. Pouhé dva získané bodíky naznačují, že případná cesta z tabulkového chvostu bude pro podkrkonošský tým velmi složitá.

I. liga mužů, 8. kolo

Jičín B – Bohunice 26:22 (9:11)

Bohunický Tatran je překvapením letošního ligového ročníku a ve velmi dobrém světle se prezentoval také na východě Čech. V první půli předváděli hosté skvělou házenou podpořenou zkušeným Bavlnkou v brance. Ten z třiadvaceti střel inkasoval pouze devětkrát. Naštěstí i domácí gólman Hůla měl výborné procento zákroků, a tak si hosté do šaten nesli pouze dvougólový náskok.

Po pauze bylo vše jinak. Domácí brzy skóre otočili a nehnula s nimi ani soupeřova třígólová otočka na 14:16. Jičínští zareagovali úprkem do vedení 19:16 a od té chvíle už si náskok drželi do úplného konce zápasu.

Fakta – branky domácích: M. Hájek 7, Dolejší 6/1, J. Hájek 4, P. Drbohlav 3, Bareš a Ženatý 2, Daniel Doškář a Brádler 1. Rozhodčí: Pražák, Šulc. Vyloučení: 2:2. ŽK: 1:0. Diváci: 102.

Náchod – Vršovice 28:28 (12:15)

Než se domácí házenkáři stihli v zápase rozkoukat, prohrávali v polovině šesté minuty 1:5. Pražané se dostali do laufu, náskok si udržovali a po dvaceti minutách svítil na ukazateli skóre stav 6:11. Až v závěrečných minutách první půle se Náchodští soupeři přiblížili, po přestávce jim však soupeř znovu odskočil (13:18).

V té době to s nadějemi domácích na dobrý výsledek nevypadalo dobře, jenže záhy přišla jejich nejpovedenější fáze zápasu. S přispěním tří branek Metelky Východočeši fantastickou šňůrou zvrátili stav na svou stranu a v polovině druhé půle vedli 21:18!

Ještě čtyři minuty před koncem domácí vedli rozdílem dvou branek, pak ale dovolili soupeři skóre otočit a nakonec byli rádi, že jim v poslední minutě zajistila nerozhodný výsledek střela Hrachového.

Fakta – branky: Udovychenko a Cvejn 5, Metelka 5/2, Honcharov 4/1, Štajnrt a Hrachový 3, P. Černý 2, Pinto Valente 1 – Janotka 7, Heřt a Chytil 4, Melich 4/2, Klečánek 3, Přibyl a Zůbek 2, Konečný 2/2. Rozhodčí: L. Veselý, J. Zelenka. Vyloučení: 9:2. ŽK: 0:0. ČK: 1:0 (Metelka). Diváci: 120.

Zlín – Dvůr Králové nad Labem 38:26 (21:11)

Ačkoliv se zlínským házenkářům na podzim nedaří až tak, jako v minulé sezoně, odjížděli Dvoráci na jejich palubovku v roli jasného outsidera. Úvodní minuty ještě nevyznívaly pro Východočechy úplně zle. Ve 20. minutě byl stav zápasu 11:7. Zbylé minuty prvního poločasu ale přinesly střelecké manévry Moravanů a do šaten si domácí nesli propastný desetibrankový náskok.

Ten ve druhé půli narostl až na 14 bodů, jinak ale dvorští hráči ve druhém poločase nastříleli jen o dvě branky méně než jejich soupeř (17:15).

Fakta – branky: Vízner 10/3, Zaoral a Balun 7,Jurka, Kolařík a Švehlák 3, Kuzma a Jirák 2, Březovský 1 – M. Picha 6, L. Picha 5/5, Kamberský 4, J. Groh a Šíl 3, M. Pavelka a Kuhn 2, F. Šturm 1. Rozhodčí: Pernička, M. Tůma. Vyloučení: 3:5. ŽK: 1:1. Diváci: 86.

Další výsledky 8. kola: Vsetín – Bystřice pod Hostýnem 34:24, Šťáhlavy – Velká Bystřice 43:35, Chodov – Litovel 27:25.

12. 1. HK Dvůr Králové n. L. 8 1 0 7 173:262 2

Program 9. kola – sobota 15.00: Vršovice – Šťáhlavy. 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Vsetín, Litovel – Jičín B. 17.30: Velká Bystřice – Chodov. Neděle 11.00: Bystřice pod Hostýnem – Náchod. 17.00: Bohunice – Zlín.