Sedmé dějství druhé nejvyšší soutěže házenkářů nabídlo tradiční a vždy prestižní derby mezi týmy Dvora Králové nad Labem a rezervou extraligového Jičína. Domácí hráči v něm postrádali ofenzivní sílu v podobě nejlepšího střelce týmu Lukáše Pichy a exreprezentanta Jakuba Kastnera.

Házenkáři Jičína (v modrém) remizovali doma s Novým Veselí.
Jičín neudržel proti Novému Veselí náskok, nakonec byl rád za remízu

I. liga mužů - 7. kolo

Dvůr Králové n. L. - Jičín B 30:33 (12:15)

Oba krajští rivalové za sebou mají vcelku povedený vstup do soutěže a tak jejich vzájemný duel sliboval atraktivní podívanou. To ostatně odtušili i fanoušci házené a do sportovní haly při ZŠ Strž si našla cestu návštěva přesahující dvě stovky diváků.

Střelecký účet otevřel brzy hostující Frýba, na jehož trefu záhy odpověděl Šturm, který poté vyrovnával i na 2:2.

Jakub Kuhn, 9 branek v utkáníJakub Kuhn, 9 branek v utkáníZdroj: Renata JírováVelmi pěkně zaplněné ochozy na konci osmé minuty aplaudovaly domácímu náskoku 5:3, na ten ale hosté reagovali šňůrou čtyř branek a v polovině první půle si dvorská střídačka brala oddychový čas za stavu 6:10.

Pět minut před přestávkou vedli Jičínští dokonce rozdílem šesti branek, soupeř však stihl reagovat a do šaten se odcházelo při skóre 12:15.

Vstup do druhé půle vyšel lépe domácím. Ti během chvíle dokázali znovu vyrovnat, když prim hrál v těchto momentech devatenáctiletý Kuhn, střelec devíti branek v zápase. Mimochodem tímto výkonem si dvorský talent vytvořil střelecký osobák, když před tím skóroval letos osmkrát, loni sedmkrát, pokaždé přitom v hale Vsetína.

Bohužel pro domácí, i tentokrát přišla rychlá reakce soupeře. Na jeho tři branky ještě Dvůr odpověděl, hosté už se ale o vedení připravit nenechali a prestižní derby dovedli do vítězného konce.

Nápor soupeře ve druhém poločase nenarušily ani dva oddychové časy, kterými se házenkáři Dvora Králové nad Labem snažili ve Šťáhlavech vrátit do zápasu.
Rezerva Jičína rozhodla ve druhé části prvního poločasu. Dvůr vedení neudržel

Fakta - branky: Kuhn 9, M. Picha 8/3, J. Groh 6, Šturm 3, Chalupník, Etrich, Šíl, Kamberský 1 - D. Skopár 7/1, Bareš 6, Krahulec 5/2, A. Dolejší a P. Drbohlav 4, Mičke 3, A. Frýba a Doškář 2. Rozhodčí: Hladký, Větrovský. Vyloučení: 3:7. ŽK: 0:1. Sedmičky: 3/3 - 3/3. Diváci: 202.

Další výsledky 7. kola: Vsetín - Chodov 32:29, Dukla Praha B - Litovel 34:29, Zlín - Bohunice 34:23, Polanka nad Ohří - Šťáhlavy 30:33, Vršovice - Velká Bystřice-Olomouc 25:19.

12. SKH Polanka n. O. 7 1 0 6 190:228 2

Program 8. kola (11. - 12. 11.) - sobota 17.00: Šťáhlavy - Vsetín, Litovel - Vršovice. Neděle 11.00: Bohunice - Chodov. 17.00: Jičín B - Polanka nad Ohří, Velká Bystřice-Olomouc - Dvůr Králové nad Labem. 18.00: Zlín - Dukla Praha B.