Vrchlabí – Hradec Králové 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)

Derby začalo pěkně z ostra a šance střídala šanci. Góly padaly v závěru úvodní části. V 17. minutě napřáhl od modré Klement a Koutský zaregistroval puk až za svými zády. Za chvíli se Hradec radoval podruhé. Domácí špatně rozehráli a po ráně Kubici stál na správném místě Čermák – 0:2. Zdálo se, že si hosté skvělou náladu vezmou do šaten. Proti byl ale Látal. Ten v čase 19:15 snížil a pouhých osm vteřin před sirénou vyrovnal na 2:2.

Poté bylo k vidění pět přesilovkových gólů v řadě. Nejprve obránce Chmelíř vrátil vedení na stranu Hradce a ve 34. minutě stačilo 16 vteřin Beckovi, aby potrestal faul O. Hrušky – 3:3. Další dlouhou výhodu využili hosté orámování přestávky dvěma trefami. Minutu před pauzou skóroval Vágner, 97 vteřin po ní zvýšil na 3:5 Višňák.

Jiskřičku naděje domácím vykřesal Hubáček, další šance ale Vrchlabí zazdilo a v power play uzavřel skóre gólem do prázdné Kubica.

Fakta

branky a asistence:
20. Látal (Kubeš), 20. Látal (Čížek), 34. Beck (Hubáček, Chaloupka), 44. Hubáček (Chaloupka, Beck) – 17. Klement (Kadlec), 19. Čermák (Kubica, Berger), 28. Chmelíř (Klement), 39. Vágner (Koudelka), 42. Višňák, 59. Kubica (Roubík). Rozhodčí: Florián – Špringl, Padevět. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:3. Diváci: 1420.

HC Vrchlabí:
Koutský – Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, V. Drábek, Hanzl, Zukal, Čížek – Tvrdek, Filip, Rusnák – Kubeš, Hubáček, Beck – Zíma, Bláha, Látal – Bezouška, J. Drábek, Urban.
HC VCES Hradec Králové:
Luňák – Klement, Chmelíř, Popela, Vágner, Čáp, Višňák – Macháň, Červený, Jindřich – Roubík, Kadlec, Budinský – Koudelka, Volráb, J. Hruška – Moskal, O. Hruška, Berger– Čermák, Kubica.

Písek – Chrudim 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)

Na led posledního týmu tabulky jeli Východočeši s cílem rozšířit svou sérii čtyř výher.
Jenže v úvodu se jim začaly plány bortit jako hrad z „Písku“. V 8. minutě totiž Výborný překvapil Landsmana přízemní střelou a když za tři minuty přidal dorážkou z úhlu Langhammer druhý gól, přišel do chrudimské klece podobně jako minule s Benátkami Halmoši. Hosté se z úvodního šoku oklepali a v 18. minutě korigoval Buchtele trefou pod „víko“ na 2:1.

Po necelé minutě střední části využil Zdráhal chybu Chrudimi a upravil na 3:1. Následně hosté nevyužili dvojnásobnou početní výhodu a naopak dvakrát inkasovali při přesilovce soupeře. Nejprve ve 31. minutě zakončoval Ferebauer do odkryté branky a ve 37. minutě Červený „vymetl pavučinky“ – 5:1.
Také závěrečné dějství začali lépe domácí, když Ježek proměnil trestné střílení. Následně Písečtí v pohodě uhájili jasné vedení.

Fakta

branky a asistence: 8. Výborný (Zdráhal, Pšurný), 11. Langhammer (Ferebauer), 21. Zdráhal, 31. Ferebauer (Pšurný), 37. Červený (Langhammer), 42. Ježek z TS – 18. Buchtele (Radil, Kousal). Rozhodčí: Pavlovič – Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: nehlášeno.