Podkrkonošský klub před sezonou směle vyhlásil postupové plány, posílil se mimo jiné obráncem Jiřím Vašíčkem, po famózním startu ročníku se ale týmu přestalo dařit. „Myslí to vůbec s postupem vážně?“, mohla se ptát hokejová veřejnost ve východních Čechách.

Odpověď přichází nyní a před blížícími se svátky jako by šlo o vánoční dárek všem vrchlabským fanouškům. Ti se totiž podle vyjádření klubových stránek mohou těšit na velká jména.

„Sestavu brankářů a obránců máme kompletní a již s dalším posilováním nepočítáme. Ve spolupráci s hradeckým Mountfieldem ale chceme posílit útok,“ hlásí ve druhé polovině základní části skupiny Střed manažer HC Stadion Vrchlabí Jiří Jakubec.

V průběhu ledna by se k aktuálně druhému celku soutěže měli připojit Radek Pilař a Jan Berger. Oba členy extraligového kádru na začátku sezony postihlo zranění a rozehrát by se měli právě v podkrkonošském klubu, jemuž by měli pomáhat především v blížících se duelem play off.

Ještě větším „šlágrem“ jsou pak vizitky dvou bývalých extraligových kapitánů a dnes již hokejových legend. Prvním je sportovní manažer Mountfieldu HK Jaroslav Bednář. „Zhlédl již několik našich zápasů. Úroveň a zázemí se mu ve Vrchlabí líbily a po jednání s majitelem klubu Alešem Cermanem se rozhodl, že našemu týmu pomůže se splněním postupových ambicí,“ prozradil k další posile Jakubec.

S příchodem Bednáře je pak spojeno i jméno další posily. Právě prvně jmenovaná persona totiž k vrchlabské misi přemluvila i velkého sparťana Jaroslava Hlinku. „Jeho působení ve Vrchlabí ale zdaleka není definitivní. Má zcela jasnou podmínku, že pokud dostane v průběhu ledna zajímavou nabídku z vyšší soutěže, tak z vrchlabské mise sejde,“ dodal Jiří Jakubec.

V každém případě spolupráce vrchlabského klubu s Královéhradeckým kvete a druholigový klub svými posledními kroky jasně dokazuje, že to s postupem do první ligy letos myslí vážně.

Tři fotbalové výhry za dva týdny
Vrchlabský tým na sebe ve druhé lize v posledních dnech upozornil velkou kuriozitou. Tři z posledních čtyř utkání vyhrál 1:0! Po pěti porážkách v řadě nejprve tímto výsledkem uspěl na ledě pražské Kobry, následně doma přetlačil lídra skupiny Sever Sokolov. Na domácí derby s Trutnovem přišlo 1374 diváků, hráči je ale zklamali porážkou 0:3. Náprava přišla o čtyři dny později. Vrchlabí hrálo ve Slaném, kde působí Řisuty vedené olympijským vítězem z Nagana Martinem Procházkou. Dlouho se zdálo, že duel skončí bezbrankovou remízou. V čase 59:53 ale zápas rozhodl lídr elitní formace Kastner a svému týmu vystřelil třetí prosincovou a v sezoně dokonce čtvrtou výhru 1:0!