„Mrzí mě to. Zrovna přišlo i hodně lidí. Klukům však nemůžu nic vytknout, snažili se,“ prohlásil po utkání kouč Dvora Králové Jaromír Branda. „Náchod nebyl lepší, ale na rozdíl od nás svoje příležitosti proměnil,“ viděl hlavní příčinu prohry v rozdílné produktivitě týmů.

„Třeba my jsme hráli minutu a půl přesilovku pět na tři, ale gól jsme nedali. Naopak soupeř potom vyjel z obranného pásma a dal gól. Ale takový je hokej,“ poznamenal dvorský trenér. A právě nevyužité přesilovky pět na tři označil Branda za klíčové momenty utkání. Nelze se mu divit. Královédvorští promrhali hned tři! „To byla jedna z největších chyb,“ přiznal domácí lodivod.

Druhý důvod, proč se jeho týmu nepodařilo uspět, hledal v osobním trestu pro útočníka Kubelku v závěrečné desetiminutovce. „Rozhodčí odpískali ofsajd, což on zřejmě přes jásající lidi neslyšel a puk doklepl do branky. Dostal desítku. Je to náš elitní útočník z první řady, takže nám pak na ledě chyběl,“ pravil Jaromír Branda.

Domácí hráči se totiž zrovna v té chvíli nadechovali k náporu. Dvěma brankami se jim povedl návrat do zápasu, ve kterém ve 35. minutě prohrávali 0:3. Nejprve ještě ve druhé třetině snížil Svoboda a na rozdíl jednoho gólu upravil skóre ve 47. minutě v početní výhodě Říčař.

Právě dvorský obránce se pak ale stal smutným hrdinou zápasu. Čtyři a půl minuty před koncem utkání nastřelil v další početní výhodě nohy náchodského Hudečka, odražený kotouč dostihl Škoda, předal Vondřejcovi a ten puk dotlačil za brankovou čáru – 2:4.

„Předím jsme tam však měli další šance a věřím, že kdybychom vyrovnali na 3:3, Náchod bychom udolali,“ posteskl si královédvorský lodivod. Ale na kdyby se nehraje, a tak jeho partu čekají na závěr sezony zápasy, ve kterých bude bojovat o konečné umístění na 5 – 8. místě.

Ke středečnímu utkání se vyjádřil také náchodský kouč Aleš Hrubý: „V utkání bych chtěl vyzdvihnout zodpovědný výkon celého mužstva počínaje kapitánem Vondřejcem, střelcem dvou branek, a konče výborným Navrátilem. Kluci dřeli jeden za druhého, z čehož mám největší radost. Velký dík patří také divákům za perfektní kulisu a těším se na další utkání play off.“

Dvůr Králové – Náchod 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)

Fakta – branky: 37. Svoboda, 47. Říčař – 55. a 60. Vondřejc, 22. Hubáček, 23. Škoda, 35. Komárek. Rozhočí: Martínek – Veselý, Karous. Vyloučení: 6:11, navíc Kubelka (Dvůr Králové) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 330.

HC BaL Dvůr Králové nad Labem: Barta – Hamerský, Dufek, Říčař, Vitebský, Pospíšil, Krejcar – Vítek, Dušička, Kubelka – Rychtera, Zmítko, Všetečka – Motl, Dlab, Svoboda. HC Náchod: Navrátil – Chudý, Šotola, Pavlík, Borůvka, Poul, Fečo – Verner, Vondřejc, Hudeček – Javůrek, Hubáček, Hrabica – Škoda, Presse, Komárek.