Radovane, skončila historicky první úspěšná série trutnovských hokejistů v play off. Jak jste si ji vy osobně užil?
Samozřejmě mám obrovskou radost, protože to nebylo vůbec jednoduché. Stálo nás to všechny hodně fyzických i psychických sil. Byť už pár podobných vítězných sérií mám za sebou, radost jsem měl stejnou, jako u těch předchozích. No a teď si užíváme zasloužený odpočinek.

První utkání jste i s vaším velkým přispěním vyhráli 5:0. Byla tato psychická vzpruha jedním z hlavních bodů konečného postupu?
Určitě. Každý úspěšný vstup do série přinese takový klid na hokejky. V žádném případě to ale neznamená jistotu postupu. Potvrdilo se to v následujících duelech, které byly nesmírně vyrovnané.

Doma jste byli stoprocentní, tak jako v závěru základní části. V čem se ale lišily duely na ledě Kolína, kde jste nejprve prohráli a v pátek brali rozhodující třetí bod?
Jednoznačně v tom, že se nám v pátek podařilo přežít úvodní třetinu bez inkasované branky. My byli hlavně v pozici, kdy jsme mohli, kdežto Kolín musel. Psychická výhoda byla na naší straně, protože jsme věděli, že máme možnost ještě pátého zápasu doma. I když jsme po dvou třetinách 0:1 prohrávali, byli jsme si jisti, že nemáme co ztratit. Navíc třetí třetiny my máme dobrý a domácí se museli strachovat. To se i potvrdilo.

V zápase jste 2:1 vedli a duel směřoval k vítězství. Jak vám bylo, když soupeř k potěše zaplněné arény srovnal dvacet vteřin před koncem na 2:2?
Zamrzelo to hodně, navíc to byl takový gól „negól“. Někdo říkal, že puk za čarou byl, jiní přísahali, že ne. Já se tím snažil nezabývat a koncentroval jsem se dál. Někteří ten pocit křivdy brali jinak.

Díky pátečnímu úspěchu máte delší čas na odpočinek. Věříte si i proti brněnské Technice, kterou jste letos jako jediného soka neporazili?
Nemáme důvod si nevěřit. Pro nás hovoří fakt, že všechny čtyři vzájemné duely byly letos vyrovnané, ač jsme získali jen dva body. Navíc celé mužstvo je v pozici, že nemá co ztratit. Technika je papírovým favoritem, ale my jdeme do boje se vztyčenou hlavou. Uděláme vše pro to, abychom tenhle úspěšný rok trutnovského hokeje ještě vyšperkovali.

Semifinále druhé ligy, vítej prvně v Trutnově

Je to hokejová pohádka! Draci si budou pouť letošním ročníkem II. ligy užívat dál. Ve čtvrtfinále play off vyřídili středočeský Kolín a v další fázi soutěže si brousí zuby i na brněnskou Techniku.

TJ SC Kolín – HC Trutnov 2:3 SN (0:0, 1:0, 1:2 –  0:0).

Fakta – branky a asistence: 24. Pácal, 60. Morkes (Mejzr) – 46. Bláha, 52. Březina (Fořt), rozhodující nájezd Fořt. Rozhodčí: Jebavý – Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 10:10, navíc Procházka (Kolín) 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 910. Konečný stav série: 1:3. HC Trutnov: Biegl – Klement, Antonín, Kuna, Seidl, Hamerský, Poul, Pištora – Fořt, Šimoníček, Březina – Jindřich, Bláha, Fiedler – Luštinec, Chytráček, Veselý – Chochola.

Trutnovští si kolínský led  „osahali“ již ve druhém utkání série a podruhé na místo činu zamířili s mnohem vyspělejší taktikou. Věděli, že si musejí dát pozor na ostrý start domácích, a to se jim i povedlo. První třetina gól nepřinesla, přesto šel Kolín do vedení, když Pácalova rána prošla od modré za Bieglova záda – 1:0.

Další šance na obou stranách ale góly nepřinesly, a tak byli hosté ve hře až do závěrečné třetiny. No a ve 46. minutě přišla jejich velká chvíle.  Ve skrumáži si našel puk Bláha a rázem bylo srovnáno. Pak domácí neproměnili trestné střílení a trest přišel záhy – střela Březiny a stav 1:2!

Když už arénou zněly chorály fanoušků Trutnova, srovnali domácí diskutabilním gólem v čase 59:40 na 2:2! Prodloužení gól nepřineslo a jelikož gólman Biegl svou branku při následných nájezdech doslova začaroval, rozhodl o postupu v páté sérii Patrik Fořt!