Ve středu padli popáté v řadě, když na vlastním ledě inkasovali od Kolína potupných sedm branek (1:7).

Kabinu trápí některá zranění, ke všemu se přidal problém, který možná málokdo čekal. Od týmu odvrátili tvář jeho příznivci, na které se tu hodně spoléhá a kteří byli v poslední době hráčům velkou oporou. Co s tím? Odpovědi se pokouší najít generální manažer HC Trutnov, zároveň i asistent trenéra ONDŘEJ POUL, který navíc situaci již nevydržel a týmu se zcela nečekaně pokusil pomoci i na ledě.

Bez debat jste v krizi, jak a proč se podle vás do ní tým po vydařeném vstupu do sezony dostal?
Nevím, na tuhle otázku neznám odpověď. Nedáváme góly, zbytečné dostáváme. Není to ideální, dovolím si říct, že každý se snaží s tím něco dělat, ale prostě to nejde. Musíme začít od začátku a každý hlavně u sebe.

Poslední výhrou byla říjnová kanonáda 7:0 s Vrchlabím. Zaregistroval jste snad po ní nějaké uspokojení?
Já jsem utkání s Vrchlabím neviděl nebyl jsem tady. Další zápas s Děčínem byl odfláknutý. Od té doby se povedly dva duely, ale stejně se prohrály. Je potřeba, abychom si všichni jasně uvědomili, proč tu jsme, co tu děláme a udělali pro to taky něco navíc. Samo to nepřijde a z krize se musíme dostat sami. Nikdo jiný to za nás neudělá. Od vedení až po kustoda jsme tady jeden tým a je potřeba se z toho taky jako jeden tým dostat.

Ondřej Poul na lavičce HC Trutnov.

Vy jste to ve středu nevydržel a obul brusle, ačkoliv jste loni s kariérou skončil.Co vás k tomu vedlo?
Já jsem brusle obul už v srpnu. Následně jsem kývl na nabídku z České Třebové, která mě vytvořila podmínky pro moji poslední sezonu a vyšla mně vstříc hlavně časově. Od září jsem začal trénovat a v Třebové odehrál devět utkání (v nich nasbíral 12 bodů – pozn. aut.). Začalo mě to bavit a přišla žádost od vedení, trenérů a kluků z Trutnova, abych se vrátil a zkusil nějak pomoc. Jsem tu jen do konce roku, na mě to tady nestojí a nikdy nestálo. Chci odvést maximum a klukům pomoc na ledě.

Velkým problémem je, jak reagují fanoušci. Vaše velká opora najednou od týmu odvrací tvář. Podle vás proč?
Ve středu na nás fanoušci sprostě křičeli u střídaček. Udělali nějaký protest, který absolutně nechápu a nerozumím tomu. Všichni jsme si mysleli, že jsme jeden tým. Od začátku sezony jsme s nimi komunikovali na úrovni a v rovině, jako s rovnocenným partnerem. Oni udělají protest, o kterém se dozvím od svého kamaráda, který ani není z Trutnova. Jestli si mysleli, že nám pomůžou nebo nás nakopnou, tak jsou na omylu. Respektuji to, na nic se nevymlouvám, ale myslel jsem, že jsme s fanoušky jeden tým, když se vyhraje, i když se prohraje. Ale evidentně tomu tak není. Nikdo tady z nás prohrávat nechce.