Hradec Králové – Třinec 2:3 po prodloužení

Fakta - branky a nahrávky: 2. Lalancette (Perret, Jergl), 18. McCormack (Blain, Okuliar) – 29. Daňo (Nestrašil, M. Růžička), 43. M. Růžička (J. Jeřábek, Voženílek), 65. Voženílek (Čukste). Rozhodčí: Pražák, Pilný – Gerát, Zíka. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 3340. Třetiny: 2:0, 0:1, 0:1 - 0:1. Mountfield Hradec Králové: Kiviaho – McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandić, Marcel – Lev, Cingel, Pilař – Okuliar, Kev. Klíma, R. Pavlík – Jergl, Lalancette, Perret – Kel. Klíma, Štohanzl, Doležal. Trenér: T. Martinec. HC Oceláři Třinec: Mazanec – Havránek, Marinčin, Jaroměřský, J. Jeřábek, Zahradníček, Čukste – Voženílek, Marcinko, M. Růžička – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Buček, Dravecký, Kurovský – Hrňa. Trenér: Moták.

Hradci se po Novém roce trochu vyprázdnila marodka. Do hry se po nemoci vrátili bratři Klímové a Východočeši do zápasu vstoupili přímo znamenitě. Od první minuty byli velmi aktivní a nebezpeční.

V úvodní obrovské šanci se objevil zapomenutý Kevin Klíma a za Mazancem zvonila tyč. Ze hry ještě neuběhly ani dvě minuty a domácí šli do vedení. Perret po rychlém přečíslení našel hokejku Lalancetta, který otevřel skóre zápasu – 1:0.

Prezidentský pohár zvedli nad hlavu hokejisté Hradce Králové.
Sportovní rok 2022 v kraji: Trofej pro Lvy, tenisové grandslamy i mistryně světa

Poté se několikrát vyznamenal hostující gólman Mazanec, který vychytal Doležala, zneškodnil únik Perreta a před Blainovou střelou ho zachránilo břevno. Na druhé straně zvonila branková konstrukce po střele Daňa. Nejproduktivnějšího hráče extraligy Růžičku zase „vyčapal“ Kiviaho. Diváci se však dočkali branky ještě před první sirénou. Kombinaci v početní výhodě zakončil v 18. minutě přesnou střelou pod břevno McCormack – 2:0.

Prostřední část vyrovnala hru a hosté těžili z hodně přísných vyloučení na straně Lvů. První přesilovku v zápase využil v dobré formě hrající Daňo, když překvapivou střelou na přední tyč nachytal Kiviaha – 2:1. Třinec tlačil i v následujících početních výhodách, ale hradeckou obranu ve druhé části již nepřekonal. Paradoxně měl největší šanci v oslabení Radovan Pavlík. Rychlík Mountfieldu se dostal přes chybujícího Marinčina a i přes faul se prodral k blafáku, ten však skončil pouze v boční síti.

Hradecký rozehrávač Lamb Autrey (s míčem) nastoupí proti svému bývalému týmu.
Autrey proti svému bývalému zaměstnavateli. Oslabení Sokoli vyzvou ústecké Pandy

Na začátku poslední třetiny mohl třetí gól Hradce přidat Jegl, když dostal přesný pas na útočnou modrou a upaloval sám na Mazance, na bývalého spoluhráče si ale nepřišel. Proto přišel trest v podobě vyrovnání. Růžička si netradičně nabruslil na modrou, dostal puk a svižnou střelou prostřelil Kiviaha – 2:2. Necelý deset minut před koncem pálil Kevin Klíma, Mazanec neudržel puk v lapačce a o dorážku se snažili Okuliar i Pavlík, bohužel pro Východočechy bez gólového efektu.

Další branka v základní hrací době nepadla, proto se šlo do prodloužení. V něm se nedokázal ve velké šanci prosadit Lev, naopak na druhé straně ujel Voženílek a bekhendovým blafákem rozhodl o druhém bodu pro Třinec.