II. LIGA

Spartak Pelhřimov – HC Trutnov 2:3 (1:2, 1:0, 0:1).

Draci duelem v Pelhřimově odstartovali druhou čtvrtinu soutěže a vedlo se jim tentokrát lépe než před měsícem. Sice brzy inkasovali, dvě branky Luštince ale otočily stav na stranu svěřenců Jiřího Malinského (1:2). V prostřední části soupeř vyrovnal, spravedlnosti za dost ale učinila 54. minuta. Trutnov svého soka ve středu jasně přestřílel (16:34) a o jednu trefu nakonec i vyhrál. V 54. minutě dokončil práci celé pětky Březina a zařídil svému týmu cenné tři body. „Hráli jsme obranu středního pásma a vyráželi do rychlých kontrů, což se nám docela dařilo. Asi budeme hrát tímhle stylem i nadále. Chvílemi to nemusí být hezký hokej, ale máme typy hráčů na brejkové situace,“ zhodnotil duel vůdce trutnovské lavičky Jiří Malinský.

Fakta – branky a asistence: 2. Kubát (Hadrava Martin, Vrátný), 35. Hadrava Martin (Novotný) – 14. Luštinec (Chytráček, Kuna), 17. Luštinec (Březina, Chytráček), 54. Březina (Šimoníček). Rozhodčí: Pražák – Kotlík, Svoboda. Vyloučení: 7:9, navíc Havel – Fořt oba 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváků: 410.
HC BAK Trutnov: Jeschke – Klement, Hamerský, Kuna, Rejzek, Poul, Antonín – Fořt, Šimoníček, Bláha – Luštinec, Chytráček, Březina – Dlab, Perutek, Veselý.

KRAJSKÁ LIGA

HC Semechnice – HC Stadion Vrchlabí 2:8 (0:2, 1:4, 1:2).

Zatímco v premiérovém utkání doma proti Jičínu museli Vrchlabští dotahovat, na opočenském ledě šlo od začátku o jasnou záležitost. Horalé soupeře přehrávali a bylo jen otázkou, kdy se prosadí střelecky. Poprvé se tak stalo v čase 8:10, kdy se trefil Blažej. Domácí prvně skórovali ve 39. minutě (1:4), za dalších 37 vteřin ale inkasovali další dva góly. Nakonec se střelecký účet zastavil na stavu 2:8. „S body jsem samozřejmě spokojen, rozhodně ale máme na lepší výkony, než jsme předvedli. V duelu byl cítit nádech lehkovážnosti,“ popsal dění na ledě kouč hostů Pavel Biegl.

Fakta – branky a asistence: 39. Rejchrt (Junek), 53. Rejchrt (Lukášek, Novotný) – 9. Blažej (Mašek), 12. Hajna (Šrámek), 24. Svoboda (Filip), 36. Filip (Svoboda), 39. Filip (Oppelt), 39. Mašek (Marek), 49. Kovář (Šrámek), 54. Mašek (Blažej) Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 1:2. Diváků: 150.

HC Wikov Hronov – HC Tambor Dvůr Králové 5:6 SN (0:1, 4:2, 1:2 – 0:0).

Dvoráci odjížděli do Hronova po debaklu 1:9 s Náchodem, úvod jim ale díky trefě Řeháka ztracené sebevědomí vrátil. Ve druhé části domácí bleskově otočili na 4:1, přesto byl mladý tým hostů zpátky v utkání po dvou brankách Hrdličky. Hronov ještě jednou odskočil, velká bojovnost hostů ale slavila úspěch a vyrovnání zařídil pět minut před koncem Mišinec. Prodloužení gól nepřineslo a o dvou bodech pro hosty rozhodl ve třetí sérii nájezdů další mladík Kasan. „V utkání jsme konečně mohli počítat se silnější sestavou a mladí junioři zařídili všech šest branek. Zápas tým odbojoval a já mohu klukům poděkovat,“ těšil se po utkání trenér Martin Lelka.

Fakta – branky a asistence: 27. a 31. Daňo, 28. Vítek, 30. Smolík, 42. Šakarov – 35. a 38. Hrdlička (Mišinec, Řehák), 9. a 44. Řehák (Kasan, Hrdlička), 56. Mišinec (Pavelka), rozh. náj. Kasan. Rozhodčí: Samek – Řezníček, Havelka. Vyloučení: 8:11, navíc John 5 min. + OK, Borůvka (HR) 10 min. + OK. Využití: 1:0. Diváků: 350.

Majitel pivovaru Tambor Nasik Kiriakovský: „Chci pozici místního hokeje vrátit kam patří“

Za klinickou smrt označil nový generální sponzor královédvorského hokeje situaci v místním klubu. NASIK KIRIAKOVSKÝ před lety novou éru pod hlavičkou HC v oddíle zakládal, nyní se pod jménem svého pivovaru vrátil, aby hokeji pomohl v době nejhorší.

Vracíte se do klubu po několika letech. Jak vnímáte jeho situaci a s čím přicházíte?
Na opětovném příchodu jsem se domluvil s Martinem Lelkou, jenž se ve Dvoře o mužstvo dospělých stará. Nastínil mi situaci, která nebyla před sezonou vůbec jednoduchá. Hrozilo dokonce, že by mužský hokej ve městě skončil, což jsem nemohl dopustit.

K čemu lze situaci ve dvorském klubu přirovnat?
To je jednoduché. Pokud se třeba Vrchlabí po skončení první ligy muselo odrazit od píky a začít znovu budovat nový tým, tak my jsme také doslova na bodu nula. Skončila spousta hráčů, klub neměl finanční prostředky a je na nás, abychom pozici místního HC vrátili tam, kam patří.

V leckterém klubu přijde nový partner a vydrží třeba jen jednu, dvě sezony. Mohou se příznivci něčeho podobného obávat ve vašem případě?
Dohodli jsme se, že do hokeje vstupuji na pět let s tím, že poté se budeme bavit dál.

O vás je známo, že sport jako takový rád podporujete. Rozhodoval jste se dlouho, zda půjdete znovu i do hokeje?
To nebylo třeba. Z mého pohledu jde hlavně o to „Dvoráctví“. Navíc chci nějak vrátit podporu těm, kdo pijí naše pivo a těší mě, že právě oni nejvíc vděčí tomuto kroku. Třetím důvodem je fakt, že kultura a sport do Dvora Králové patří a pokud se nedokáže město samo postarat o sportovní dění, je třeba mu v tom pomoci.

Jak vůbec vnímáte postoj města ke sportu. Myslíte, že je dostačující a na úrovni?
To si samozřejmě nemyslím. Chceme s městem intenzivně jednat a nenechat sport v této rovině. Podmínky pro zajištění sportu jsou ve Dvoře tragické.

Prozradíte fanouškům i sportovní cíle?
Nejprve chceme klub stabilizovat, aby fungoval. Mě hlavně těší, že zde dostávají příležitost odchovanci, což v jiných klubech zvykem není.

Jistě budete hledat i cestu k fanouškům. Plánujete nějaký krok hned v prvním domácím utkání?
V neděli proti Nové Pace tým premiérově nastoupí v nových dresech. Fanoušků si velice vážíme a rádi bychom je pozvali do hlediště. Členové fanclubu, co chodí fandit do kotle, se mohou v neděli těšit na dárek, který neprozradím, ale rozhodně jim udělá radost.