S posledním Šumperkem jste v pondělním utkání inkasovali vyrovnávací branku v 60. minutě. To pro trenéra určitě není nic příjemného…
Nejlépe mi samozřejmě nebylo. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Šumperk venku většinou prohrává jen těsně a od nás si dokonce odvezl bod. Bohužel jsme znovu doplatili na neproměňování šancí, kterých jsme si vytvořili opravdu požehnaně. Bohužel jsme stále střelecky impotentní. Kvůli tomu nám utekla už řada bodů.

Na druhou stranu jste v nedávných utkáních odváděli v defenzivě solidní práci. Spatřujete od svého nástupu k mužstvu pokrok v disciplíně?
Není to práce jenom beků a brankáře, ale celé pětky. V pondělí jsme doma po dlouhé době dostali tři góly. Ten poslední bohužel při takticky špatně zvládnuté power play. S obrannou činností jsme ale jinak částečně spokojeni.

Od 7. listopadu jste na soupeřově ledě nezvítězili. Čím to?
Byly zápasy, kdy jsme venku nehráli tak hezky a vozili body. Teď se to mění. Hrajeme poměrně pohledný hokej. Soupeře jsme schopni zatlačit, ale neproměňujeme šance. V tom je zakopaný pes. Asi by mi bylo milejší, kdybychom na úkor krásy hráli účelněji.

Co osobnosti? Jste s jejich výkony spokojen?
Osobností máme dost. Věřím, že s každým zápasem bude jejich přínos větší a dokážou týmu v klíčových momentech pomoci. Naše sestava se ustálila. Starší kluci hrají pospolu a dokážou mužstvo táhnout. Více spíše očekávám od těch mladších. Třeba Klejna, Rákos, Semorád či Bláha. Ti už nejsou v seniorské soutěži žádnými nováčky, ale bohužel se střelecky stále příliš neprosazují. Přál bych si, aby byli mnohem produktivnější.

Do nadstavbové části vstoupíte z deváté pozice. Chrudimské ambice však zcela jistě míří výš…
Byl bych rád, abychom tabulkou o takové tři čtyři příčky vystoupali. Kvalitativně naše mužstvo do vrchní části patří.

Na úvod vás čeká těžké derby ve Vrchlabí. Jak pohlížíte na výkony východočeského rivala?
Trenérská výměna, zdá se, týmu pomohla. Do pondělka Vrchlabí čtyřikrát v řadě zvítězilo. My jsme tam v základní části odehráli povedený zápas. Vedli jsme 4:1, ale nakonec jsme vyhráli až na nájezdy. Jsem přesvědčen, že to bude absolutně vyrovnaný zápas. Snad se nám povede nějaký bod ukořistit. Venkovní mizérii bychom už potřebovali prolomit.

+ KLADY: Pod Pavlem Rohlíkem tým vyhrál šest zápasů v řadě v domácím prostředí; výrazné omlazení kádru.

– ZÁPORY: Zoufalý start do soutěže, který vyvrcholil koncem trenéra Martina Hostáka; nízká střelecká produktivita; ošklivý faul Procházky v derby s Hradcem Králové.