Na jedné straně tříbodová pojistka při power-play soupeře, na druhé gól minutu a půl před koncem. Podkrkonošští rivalové zažili v sobotu zápasy, v nichž se o bodech rozhodovalo v závěru. Oba kluby přitom původně mířily za hladkým vítězstvím, jejich soupeři ale dokázali duely zdramatizovat. Nakonec jim to ale nebylo nic platné.

II. liga

Jindřichův Hradec – Vrchlabí 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)

Fakta – branky a asistence: 55. Voříšek (Zvoník, Drda), 57. Pašek (Bárta) – 4. Šťastný, 28. Maďar (Matějka, Šimoníček), 32. Oppelt (Urban, Klement), 53. Lenoch (Filip, Jirků), 60. Urban (Bláha, Oppelt). Rozhodčí: S. Mertl – Samuel, J. Mertl. Vyloučení: 6:9, navíc Bláha a Šťastný 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 325. HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch, deCarvalho, Bittner, Matějček, Chleborád – Jirků, Filip, Šťastný – Maďar, Šimoníček, Matějka – Bláha, Urban, Oppelt – Srnský, Vacek, Krsek.

Horalé cestovali na jih Čech v roli velkého favorita a svoji úlohu dokázali proměnit v zisk tří bodů. Pro svěřence Petra Hlaváče kouče přitom duel nezačal dobře. Už v čase 3:33 byl za faul kolenem vyloučen Urban a hosté se museli bránit přesilovce soupeře. Jenže, kdo sleduje vrchlabský hokej, ten dobře ví, že pro tento tým není podobná situace vždy jen problémem. Vrchlabští často dokáží skórovat i v oslabení a takovým případem byl právě úvod utkání v Jindřichově Hradci. Domácí ve snaze o založení útoku chybovali, doslova namazali Šťastnému, jenž před brankou gólmana Švihálka se zakončením neváhal – 0:1. Hosté byli neustále vylučováni, v polovině první třetiny museli bránit dokonce dvojnásobné oslabení a další kritický moment přišel v 15. minutě, kdy Jelínek kryl trestné střílení Šestáka.

V prostřední části si už hosté na zbytečné fauly dali pozor, získali herní převahu a stříleli góly. Ten na 0:2 zajistil ve 28. minutě Maďar, po faulu Záhory využil v čase 31:58 přesilovou hru Oppelt.

V závěrečné periodě viděly takřka čtyři stovky fanoušků nejvíce branek. Nejprve ve 47. minutě neproměnil trestné střílení hostující Jirků, chvíli po něm ale s pukem zakouzlil Filip a pro Lenocha bylo zakončení vcelku jednoduché – 0:4. O výsledku se zdálo být rozhodnuto, ale své si v zápase řekli i domácí. V přesilové hře zrušil Jelínkovu neprůstřelnost Voříšek a za necelé dvě minuty se při hře čtyř proti čtyřem prosadil i jeho spoluhráč Pašek. Stav 2:4 znamenal zdramatizování duelu a pro domácí lavičku i signál k odvolání brankáře. Další snížení už ale nepřišlo a naopak v čase 59:34 soupeře definitivně zlomila trefa Urbana do opuštěné klece.

Trutnov – Nymburk 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Fakta – branky a asistence: 11. T. Půlpán (Kastner), 40. Perutek, 59. T. Půlpán (Kastner, Beneš) – 41. Protivný (Kříž), 52. Knesl. Rozhodčí: Vokřál – Huryta, Urubčík. Vyloučení 5:5, navíc Chytráček (Trutnov) 10 minut OT. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 482. HC BAK Trutnov: Jeschke – Beneš, Poul, Karlík, Chaloupka, Vácha, Suvorov, Kubica – A. Půlpán, Cetkovský, Fedulov – Kastner, Malý, T. Půlpán – Luštinec, Chytráček, Uchin – Perutek, Smékal, Shamolin – Janoušek.

Utkání tabulkových sousedů začalo smutnou, leč velmi sympatickou záležitostí, při níž oba celky včetně rozhodčích a diváků uctili minutou ticha oběti teroristických útoků v Paříži. Pak už se ale všichni zúčastnění soustředili pouze na hokej. Domácí si brzy vynutili přesilovou hru, neuhodilo z ní, ani ze samostatného útoku Beneše, na jehož bekhendovou kličku si gólman Brázdil vyloženě počkal. Jedenáctá minuta už ale změnu skóre přinesla. O puk úspěšně zabojoval Kastner, posunul jej najíždějícímu Tomáši Půlpánovi, a ten bekhendovou střelou otevřel skóre.

Málokdo v té chvíli tušil, že na další branku se bude čekat takřka třicet minut. Hrálo se čistě, přesilovky byly pro oba týmy vzácností, nakonec ale padl další gól v oslabení. Tři vteřiny před odchodem do šaten se štěstí přiklonilo na domácí stranu. Hosté obléhali branku soupeře, Trutnovu se ale podařilo vyhodit puk a pro ten spěchal gólman Brázdil ve snaze rychle rozehrát. Měl ale smůlu. Puk mu přeskočil hůl, zmocnil se jej rozjetý Perutek a se zakončením do prázdné branky neměl problém – 2:0.

Přesilovka Nymburka tím ale nekončila. Přesně polovinu z ní si hosté přenesli do třetí části a hned po čtrnácti vteřinách dokázali snížit. Střelu Kříže před Jeschkem tečoval Protivný a kontaktní trefou soupeři minimálně zprotivil další vývoj utkání. Oba celky si poté vyzkoušely hru v početní výhodě, střelecky se ale dokázali prosadit jen hosté. V 52. minutě, ve chvíli, kdy pykal za příliš mnoho hráčů na ledě Janoušek, využil chybné rozehrávky Trutnova Knesl a střelou přes obránce překonal Jeschkeho podruhé. Dokonat obrat mohl Nymburk čtyři minuty před koncem. Stehlíkovi dali domácí spoustu prostoru, vše ale uhasil skvělým zákrokem Jeschke. Co se nepovedlo hostům, dokázali v předposlední minutě domácí. Beneš rozjel akci přihrávkou na Kastnera, ten žabičkou našel rozjetého Tomáše Půlpána a o hrdinovi večera bylo jasno. Klička, gól a zanedlouho konec utkání znamenal radost pěti stovek diváků a zároveň i čtyřbodový náskok na sobotního soka.