Velmi úspěšný středeční podvečer zažili hokejisté tří podkrkonošských oddílů. Jak druholigoví hráči Trutnova a Vrchlabí, tak i Dvoráci v krajské lize docílili v halách svých soupeřů důležitých vítězství.

II. liga

Žďár nad Sázavou – Vrchlabí 6:7 (0:1, 2:1, 4:4 – 0:1)

Fakta – branky a asistence: 26. Štěpánek (Kunstmüller), 29. L. Střecha (T. Střecha, Bureš), 44. Štěpánek (Kaňka), 51. Štěpánek (Kunstmüller), 53. Bureš (Hron), 57. Beneš (Hron, Štěpánek) – 11. Šťastný (T. Jirků), 21. T. Jirků (Filip), 55. Matějka, 56. Šťastný, 59. Klement, 60. Klement (Jandejsek), 65. Matějka (T. Jirků). Rozhodčí: Humpolíček – Čuňočka, Kříž. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 741. HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Jebavý, Hejda, Klement, Lenoch, Kadavý, Jandejsek, Chleborád, Matějček – Šťastný, M. Filip, T. Jirků – Maďar, Šimoníček, Matějka – Bittner, Bláha, Urban – Procházka, Vacek, Srnský.

Vrchlabští na žďárský led zajížděli po třech porážkách v řadě a ještě krátce před koncem zápasu to na ukončení nepříjemné série vůbec nevypadalo. Horalé sice měli vydařený vstup do utkání a po dvou trefách elitní formace vedli na startu prostřední části 0:2. Pak ale domácí našli střelecký apetit a v 53. minutě zvyšoval Bureš již na 5:2. Zdálo se být rozhodnuto.

Ale pozor. Už v posledním duelu loňského roku dokázali domácí stejný náskok prohospodařit (proti Táboru 6:7 SN – pozn. aut.) a stejný zvrat se opakoval i tentokrát. Matějka se Šťastným přiblížili hosty k vyrovnání, to ale zhatila šestá branka Žďáru. Hosté to zkusili bez brankáře a dvěma trefami Klementa šokovali domácí publikum. Vyrovnání přišlo dokonce v oslabení! Kalich hořkosti si pak tým z Vysočiny vypil do dna, když 14 vteřin před koncem prodloužení rozhodl Matějka.

Písek – Trutnov 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)

Fakta – branky a asistence: 27. Procházka (L. Jirků), 31. Urbanec (Ciboch) – 17. Kastner, 47. Kastner (A. Půlpán), 53. Píša (Kubica, T. Půlpán), 60. A. Půlpán (Beneš). Rozhodčí: Sýkora – Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 7:5, navíc Píša 10 minut OT + OK. Využití: 0:1. Diváci: 495. HC Trutnov: Jeschke – Píša, Karlík, Kubica, Vácha, Beneš, Suvorov – Fedulov, Chytráček, A. Půlpán – Shamolin, Kastner, T. Půlpán – Smékal, Janoušek, Perutek – Ukhin, Malý.

Velmi dobrý výkon, který po utkání ocenil i kouč domácího mužstva, předvedli trutnovští hráči na ledě Písku. V souboji dvou kolektivů pohybujících se na hranici play off odstartovali lépe hosté. V čase 16:06 se dostal do dobré střelecké pozice Kastner a střelou nad vyrážečku gólmana Pance poslal svůj tým do vedení – 0:1. Na konci první a v úvodu druhé třetiny mohli hosté náskok navýšit, místo toho ale přišla vydařená čtyřminutovka soupeře a v ní trefy Procházky a Urbance, které dokonale otočily stav na 2:1.

Nebyl to ale poslední zvrat v duelu. Ten zásadní si nechali do závěrečné periody hosté. Nejprve se prosadil dorážkou Kastner a za dalších šest minut využil dvojnásobnou přesilovku dělovkou od modré Píša – 2:3. Hosty pak při píseckém náporu zachránila tyč a následně trefou do opuštěné branky pečetil vydřenou výhru Aleš Půlpán.

Krajská liga

Nový Bydžov – Dvůr Králové 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Fakta – branky a asistence: 43. Mádle (Udržal, Pálek) – 22. Polák (Veselý), 45. Sedláček, 49. Rychtera (Veselý), 60. Veselý (Fořt). Vyloučení: 12:11, navíc Němec, Nedbal (oba NBY) 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 265. HC Rodos Dvůr Králové: Husár – Hamerský, Faltýnek, Zmítko, Vosyka, Mišinec, Vítebský – Polák, Veselý, Luštinec – Vacek, Ježek, Fořt – Lelka, Sedláček, Rychtera.

V neděli Dvoráci neuspěli na ledě posledního Nového Města, náladu si ale spravili v souboji třetího celku tabulky se čtvrtým. Hosté v Novém Bydžově předvedli soustředěný výkon a odměnou jim byly tři body. Třemi kanadskými body se na něm podílel Tomáš Veselý.

Program na víkend

II. liga

Sobota: Vrchlabí - Sokolov, 17.00

Sobota: Trutnov - J. Hradec, 18.00

Pražský přebor

Sobota: Lomnice - Bohemians, 18.00

KL Královéhradeckého kraje

Neděle: Dvůr Králové - Jičín, 17.00

KL Libereckého kraje

Neděle: Lomnice - Turnov18.00