Romane, už s vámi ta atmosféra vrcholu sezony začíná lomcovat?
Kdyby to pro mě bylo první play off, tak by to se mnou asi něco dělalo. Takhle… (odmlčí se) Ono to ale stejně přijde, ovšem asi až v ten den.

Takže, budete nervózní, až ta chvíle ve středu nastane?
Ne, ne. (usměje se) Nervozita už před zápasem není. Je to jen o tom, aby si člověk srovnal v hlavě, o co se hraje a postavil se k tomu rozumně. Myslím si, že by se to nemělo nějak hrotit. Ano, je to play off, je to o něčem jiným než základní část. Ale přeci jen, stále je to jen hokej. Pokud bychom šli do play off všichni přemotivovaní, také by to nebylo dobré.

Když se řekne play off. Co se vám jako první vybaví?
Nejlepší, nejdůležitější část sezony. V podstatě, když se to vezme s letní přípravou, pracujete skoro celý rok na to, abyste se do play off dostal a abyste tam pak i něco ukázal. Je to taková třešnička na dortu za celou sezonu. Na play off jsem se vždy nejvíc těšil.

Co říkáte na to, že ve čtvrtfinále utkáte s Hradcem?

V kabině jsme se o tom s klukama bavili. Polovina by radši hrála s Chrudimí, a ta druhá s Hradcem. Asi jsme spíš počítali, že dostaneme Chrudim. Je to pro mě překvapení, že nedokázala s Benátkami ani jednou vyhrát.

Proč si myslíte, že Chrudim nezvládla roli favorita?
Nevím. Vůbec si to nedokážu vysvětlit, co se tam dělo. Je pravda, že Benátky na tom asi byly psychicky líp, že prostě nemusely nic dokazovat. Nastoupily posílené o pár kluků z Liberce, takže ten mančaft byl trochu jiný než na začátku ligy. I to určitě mohlo hrát svou roli.

S Hradcem máte v letošní sezoně po čtyřech zápasech vyrovnanou bilanci 2:2, přičemž ani jednou vítězství neukořistilo domácí mužstvo. Čím si to vysvětlujete?
No vidíte, to je pro mě nová informace. (smích) Řekl bych, že je to náhoda. Nějak bych to neřešil, jestli se vyhrálo doma nebo venku. Play off je o tom, že se musí vyhrát čtyři zápasy. Možná se to v něm zrovna obrátí a bude se vyhrávat doma. Zápasy s Hradcem v základní části byly většinou vyrovnané, takže uvidíme, jak budou vypadat v play off.

Pro Vrchlabí ve středu play off začíná, Hradec má za sebou předkolo s Kadaní. Budete to podle vás výhoda nebo nevýhoda?
Těžko říct. Asi není moc ideální, když mančaft na dva týdny vypadne ze zápasového rytmu. Ten druhý mančaft zase pořád běží dál a jde o to, jak těžkou sérii měl Hradec a kolik ho to stálo sil. Všechno se teprve ukáže. Někdy to může být k dobru, někdy naopak.

Jak jste ve Vrchlabí strávili minulý týden, kdy jste měli „volno“?

Rozhodně jsme neodpočívali. Trénovali jsme. co to šlo. Pondělí, úterý, středa dvoufázově, v neděli a ve čtvrtek byl jeden delší trénink. Od čtvrtka jsme pak měli volno. Někteří kluci zůstávali a šli na ten hokejový ples. Ti, kteří to mají dál, se vydali domů. (Roman Chatrnúch odjel domů na Slovensko – pozn. red.).

Tipnete si výsledek, jak by série s Hradcem mohla dopadnout?
Jééžiš. Nejsem žádná vědma. (usměje se) To je strašně těžký. Ne, tak rozhodně bychom chtěli ve čtvrtfinále uspět. Pokud by se nám to podařilo, můžeme si říct, že jsme měli vydařenou sezonu. Pokud ne, asi se tam objeví ta kaňka. Základní část pro nás dopadla hodně pozitivně a byla by škoda, kdybychom měli vypadnout v prvním kole.

Dovedete si představit, že by pro vás příští týden skončila sezona?
(ušklíbne se) Takhle dopředu se nedívám. Musíme se soutředit na každý zápas zvlášť. Když se díváte moc dopředu, nedělá to dobrotu.

Poslední otázka. Ve svém osobním dotazníku máte uvedeno, že vaše oblíbené jídlo je tatarák. Dáte si ho ve středu před zápasem?
Ve středu už ne. Když tak v úterý, abych do sebe dostal nějaké bílkoviny a měl sílu na druhý den. Měl jsem i v letošní sezoně období, kdy jsem si dával před zápasem tataráček. Ale víte, jíst ho dvakrát třikrát týdně není zrovna ideální. (smích) Už ho mám trochu plné zuby. Možná ale na něj v úterý zrovna dostanu chuť.