Klíčovým se ukázal být čtvrtý zápas

Nakonec horalům skončila sezona o chloupek dříve.Předposlední překážkou byl Sokolov a proti němu vedl Stadion 2:1 na zápasy. Před vlastním publikem tak mohl slavit postup. Ještě v závěru úvodní dvacetiminutovky v sobotu Východočeši vedli 2:0, duel ale prohráli 2:5.

Právě na tento zápas se bude vzpomínat jako na klíčový v celé sérii. Šance to byla obrovská, leč i po druhé porážce naděje na vyřazení nejlepšího celku základní části žila dál. Stačila „maličkost“. Podruhé za sebou a celkově potřetí v sezoně dobýt sokolovský zimák.

Brzké vedení horalé nakonec neudrželi

Vrchlabští udělali pro úspěch maximum. Na zápas vyrazili s jednodenním předstihem, disciplinovaným výkonem nepovolili soupeři ani jednu (!) přesilovou hru. Navíc zásluhou trefy kanonýra Mrni brzy vedli. Přesto to na výhru nestačilo. Sokolov vyhrál 2:1 a celou sérii 3:2.

„Bohužel to nedopadlo. Série byla obrovsky vyrovnaná. Potkali se dva ambiciózní soupeři s podobnou kvalitou kádru. Rozhodovaly maličkosti. Sportovně musíme uznat, že v závěrečném utkání byl soupeř lepší,“ řekl Deníku sportovní manažer Vrchlabí Jiří Jakubec.

I podle jeho slov platí, že co se nejsilnějšímu podkrkonošskému klubu nepovedlo letos, o to se pokusí v příštím ročníku druhé ligy.

Ve vrchlabském týmu po závěrečné siréně zavládl smutek.
Smutný konec! Dvougólový Kovařík vrchlabským hokejistům uťal postupový sen

Katem Stadionu Lubomír Kovařík
V celé sezoně patřil k nejlepším střelcům západočeského klubu a jeho přínos mužstvu vygradoval v závěru semifinálové série proti Vrchlabí. Poprvé se v ní útočník Lubomír Kovařík trefil až ve třetím duelu. Pak ale dvěma góly rozhodl klíčový čtvrtý zápas na vrchlabském ledě a co hlavně: dvěma zásahy zajistil Sokolovu vítězství 2:1 v rozhodující páté bitvě. Pravě pětadvacetiletý forvard byl rozdílovým mužem série.