„Pokud chybí jeden klíčový hráč, tak se dá pár zápasů odehrát. Horší je, když jich je víc. Náš kádr není tak široký, navíc je ještě hodně mladý,“ říká trenér hokejistů HC VCES Hradec Králové.

Pojďme po stopách základní části, která v pondělí skončila. Získali jste jednapadesát bodů, což znamená čtvrté místo.
Začátek jsme neměli moc dobrý, ale já jsem to tušil. V Hradci nikdy nejsou úvody super. Bylo důležité, že jsme nepříjemnou sérii zlomili se Šumperkem a v Benátkách. Udělali jsme šňůru a poskočili na čtvrté místo, kde se stále držíme.

Neměl jste po špatném startu strach o svoji židli?
Kdyby se prohrálo i se Šumperkem, tak bych o tom začal přemýšlet. Ale nijak jsem si to nepřipouštěl. Co se má stát, to se stane.

Před sezonou se vám příliš nevěřilo. Není současné umístění až nad očekávání?
Je to tak. Mančaft se hodně omladil. Čekali jsme, že budeme více ve středu tabulky. Moc nás to těší, ale je jen otázkou času, pokud budeme takhle marodní, kdy se začneme posouvat tabulkou trochu dolů.

Je současná pozice obrázkem toho, že mužstvo přistoupilo na vaše pravidla?
Asi jo, ale vždycky se najdou dva až čtyři hráči, kteří si myslí, že hokej si budou hrát podle svého. Pak se celá koncepce zbortí jako naposledy ve Znojmě. Když budou všichni hrát co si řekneme, tak máme šanci bodovat s každým.

Vinou zranění jste snad ještě ani jednou nenastoupili v kompletním složení. Mužstvo tak ještě naplno nemohlo ukázat svoji sílu. Vadí vám to?
Pokud chybí jeden klíčový hráč, tak se dá pár zápasů odehrát. Horší je, když jich je víc. Náš kádr není tak široký, navíc je ještě hodně mladý. Pak je to znát.

Po hrubých faulech máte na marodce obránce Táborského a Křetínského. Teď máte prostor se vyjádřit k nešetrným zákrokům. Tak prosím.
Já to především vůbec nechápu. Oba fauly udělali Procházka a Plášek – tedy zkušení hráči, kteří několik let hráli extraligu. Mně na tom ještě vadí, že rozhodčí to netrestají tak, jak by měli. Tihle borci by měli dostat desetizápasovou stopku, aby se ukázalo i ostatním hráčům, že jim to neprojde. Třeba by mě zajímalo, jestli Znojmo nebo Chrudim takového hráče interně potrestá? Ten kluk by měl dostat dva tresty – od klubu a svazového vedení.

Už ve středu zápasem s Benátkami odstartujete nadstavbovou část. Má mužstvo na to, aby udrželo 4. místo?
Za předpokladu, že budeme zdraví a budeme mít štěstí, tak to v našich silách je. Na druhou stranu můžeme párkrát propadnout a už na nás budou vyvíjeny tlaky. Co se to děje, že jsou sedmí? Ale musíme si uvědomit, že čtvrté místo je strašně moc nad plán.

+ KLADY: Čtvrté místo po základní části se rozhodně nečekalo; desetizápasová série, kdy mužstvo bodovalo; v klubu dali šanci řadě dorostenců a juniorů (Pánkovi s Čápem je 17 let).

– ZÁPORY: Debakl 2:9 v Kadani; zlý vstup do soutěže, Hradec vyhrál za tři body až v 6. kole.