Vrchlabí – Trutnov 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Fakta – branky a asistence: 2. Maďar (Bláha), 9. Oppelt (Abrahám, Filip), 33. Matějček (Niko) – 11. A. Půlpán (Martinec, Kolář). Rozhodčí: Kratochvíl – Samek, Řezníček. Vyloučení: 4:4, navíc Polívka (TR) 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 410. HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Abrahám, Niko, Jirků, Matějček, Pojkar, Chleborád – Oppelt, M. Filip, Šťastný – Bláha, Šimoníček, Maďar – Miškovský, Urban, Pšurný – Krsek, Mach, Kerekanič. HC BAK Trutnov: Ašenbrenner (od 30. Jeschke) – O. Poul, Vácha, Suvorov, Fedulov, Machač, Suk, Polívka – A. Půlpán, Martinec, Chytráček – T. Půlpán, Kastner, Ukhin – Zahradník, Kolář, Janoušek – Adolf, Malík.

Oba soupeři se v generálně na sezonu představili v sestavách, jaké by měly odehrát středeční druholigové premiéry. V domácí brance stála velká opora Jakub Jelínek, místo mezi trutnovskými tyčemi zaujal Patrik Ašenbrenner.

A strážce hostující branky rozhodně nemohl mít z úvodních minut zápasu dobrý pocit. Stačilo totiž devět odehraných minut a jeho tým už prohrával o dva góly. Nejprve jej po 87 vteřinách od prvního buly překonal jmenovec Maďar, v čase 8:43 doputoval puk po ose Filip – Abrahám k Oppeltovi a jeho zakončení znamenalo druhou trutnovskou pohromu.

Hosté s odpovědí dlouho neváhali. Uběhlo dalších 92 sekund, když největší letní posila Draků, Jan Kolář, oslovil přihrávkou Martince, ten připravil palebnou pozici Aleši Půlpánovi a kapitán Trutnova snížil na 2:1.

Hrál se hokej plný šancí na obou stranách a nejinak na tom byl vývoj prostřední části. V té se střelecky prosadil vrchlabský Matějček, zatímco na opačném pólu ledové plochy mířil Chytráček pouze do tyče Jelínkovy branky.

Další změn skóre už zbytek utkání nepřinesl. Stadion derby vyhrál 3:1, čímž soupeři oplatil naprosto stejnou porážku z poloviny srpna. Znovu se oba rivalové potkají v sobotu 7. října, kdy ale již v rámci osmého kola II. ligy půjde o mistrovské body.