Domácí začali podle očekávání náporem, který umocnila první přesilovka. Trutnov nápor (místy i díky gólmanovi) přežil a ve druhé polovině úvodního dějství byl hodně aktivní. Také měl šance, ale neprosadil se a před pauzou inkasoval z hole vrchlabského obránce Abrahama - 1:0.

Ve druhé třetině trutnovský Vácha zaskočil domácího gólmana a rozradostnil početný tábor hostujících fans - 1:1.

V polovině utkání oba fanouškovské týmy překvapily, když souběžně vyvěsily transparenty vyjadřující nespokojenost s prací hokejového svazu. A následně si navzájem pochvalně zatleskali, což nebývá díky při velké rivalitě klubů úplně častý jev.

Do několika šancí se pak v závěru druhého dějství dostaly oba týmy, ale skórovat se povedlo pouze trutnovskému Sukovi - 1:2.

Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí, když sérii ataků na hostující branku nejprve proměnil ve vyrovnávací branku Oppelt - 2:2. O čtyři minuty později, hned po buly, zapadla nenápadná (ukrytá) rána Matějčka přímo do šibenice - 3:2. Za minutu a půl se ale podobná situace odehrála i na druhá straně hřiště. Autorem vyrovnávací branky je Tomáš Půlpán - 3:3.

Oba týmy se před koncem základní hrací doby snažily strhnout vítězuství na svoji stranu. Nejprve v oslabení trutnovský Aleš Půlpán jel úplně sám na branku, ale Jelínek chytil. Na druhé straně vychytal protiútok domácíh skvělý Jeschke. V prodloužení rozhodl hostující Kastner.

VRCHLABÍ - TRUTNOV 3:4 v prodl.
Branky a nahrávky: 9. Abraham (Oppelt, Filip), 47. Oppelt (Jirků, Šimoníček), 51. Matějček (Bláha) – 27. Vácha (Kolář, Půlpán), 38. Suk (Smékal), 52. T. Půlpán (Kastner), 62. Kastner. Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Landsman. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Třetiny: 1:0, 0:2, 2:1 - 0:1. Diváků: 1734.

Sestavy - HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Abraham, Hejda, Jirků, Matějček, Pojkar, Tržický, Chleborád – Maďar, Filip, Šťastný, Oppelt, Šimoníček, Bláha (A), Miškovský, Urban, Pšurný, Mach, Kerekanič.
HC BAK Trutnov: Jeschke – Poul, Polívka, Vácha, Fedulov, Malík, Suk, Vacek – Půlpán, Kastner, Chytráček, Zahradník, Smékal, Ukhin, Janoušek, Adolf.

LETŇANY - DVŮR KRÁLOVÉ 4:7
Branky a nahrávky: 3. Lojka (Beran), 16. Havlůj (Volek, Lytvynov), 58. Saňa (Havlůj, Novák), 59. Beran (Kučera) – 2. Petira (Kocián), 14. Valášek (Ďurač), 15. Valášek (Kocián), 22. Kocián (Petira, Luštinec), 36. Luštinec (Petira, Kocián), 54. Hamerský (Luštinec, Kocián), 60. Luštinec (Valášek). Rozhodčí: Vokřál – Tasch, Gabriel. Vyloučení: 5:5.

Sestavy - HC Letci Letňany: Pařík – Saňa "A", Novák, Gebeš, Chvála, Uhlíř, Lytvynov, Beran – Lojka, Rousek, Švarc, Havlůj, Kučera, Voj. Prchal, Kadaně, Vá. Prchal, Volek, Kotyra "C", Horák, Valder. Trenér: Aleš Totter.
HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Čáp – Vitebský, Klust, Hamerský, Janeba, Petira, Junek, Karlík – D. Filip, Hrazdira, Kmošek, Pozdňakov, Sedláček, Zmítko, Lelka, Kocián, Luštinec, Ďurač, Ježek, Valášek. Trenér: Ivan Houda.