Derby v Chrudimi rozhodl až nájezd Mikšovského

Vrchlabí - Hokejisté Vrchlabí v přípravě na chrudimském ledě zvítězili až po samostatných nájezdech 4:3.

22.8.2009

Chrudim podlehla Vrchlabí v dalším přípravném utkání 3:4 po samostatných nájezdech.Foto: Karel Dvořák

HC Chrudim – HC Vrchlabí 3:4 na sam. nájezdy

Domácí měli raketový úvod, jakoby se chtěli revanšovat fanouškům za minulou bezbrankovou remízu s Havlíčkovým Brodem. Již po 84 vteřinách hry se dostali do vedení, když Král skryl svůj projektil mezi nohy obránce a překvapil brankáře Ševčíka. V 8. minutě již vedli dvoubrankovým rozdílem, Šedovo nahození tečoval přesně Blažek.

Za pouhých 25 vteřin ale dali o sobě poprvé vědět i hosté a Urban snížil (2:1). Ve 12. minutě přežila Chrudim oslabení a sotva vyloučený Šeda naskočil na ledovou plochu, dostal se do brejku, blafák mu však Ševčík zneškodnil. I v dalším průběhu pohledného hokeje střídala na obou stranách šance šanci, v 17. minutě v krátké přesilovce pět na tři P. Mocek dokonce rozezvučel tyč. Také hned v úvodu střední části se měnilo skóre. Vrchlabí nejprve nezužitkovalo dohrávanou přesilovku čtyři na tři, ale ve 22. minutě švihem vyrovnal Vála.

Chrudimští však chtěli ztracené vedení zpět a po několika příležitostech využil ve 25. minutě Blažek přesilovku – 3:2. V polovině zápasu ale bylo znovu srovnáno, Pácalův švih do šibenice byl takřka nechytatelný. Hostitele mohl dostat znovu do vedení ve 34. minutě Buchtele, který zachytil chybnou rozehrávku soupeře, v nájezdu ale jen Ševčíkovi vyprášil betony. V závěrečné tř etině se hrálo hodně opatrně, bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce prohrát. Tím pádem také ubylo šancí a co prošlo, spolehlivě pochytali gólmani.

Tři minuty před koncem měli Vrchlabíští velkou příležitost převážit misku vah na svoji stranu, hráli 95 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři, ale střelu Chmelíře od modré chytil Němec, který si po chvíli poradil i s tečí a dorážkou Beka. Na nerozhodném stavu se tak již nic nezměnilo.

Po skončení zápasu se jela trestná střílení, která až v sedmé sérii rozhodl o výhře Vrchlabí Mikšovský.

Fakta - branky a nahrávky: 2. Král (Jindřich), 8. Blažek (Šeda, Mocek D.), 25. Martinec – 8. Urban (Zíma), 22. Vála (Kotrba, Rusnák), 30. Pácal (Hanzl). Rozhodčí: Vampola – Ježek, Plch. Vyloučení: 8:10 Využití: 1:0. Diváci: 280. Třetiny: 2:1, 1:2, 0:0.

HC Chrudim: Němec – Toužimský, p. Mocek, Suchý, Vágner, Charousek, D. Mocek, Drtina, Malinský – Kaut, Martinec, Bělohlávek, Jindřich, Král, Žák, Šeda, Blažek, Procházka, Stoklasa, Radil, Buchtele.

HC Vrchlabí: Ševčík – Hanzl, Pácal, Flašar, Chaloupka, Chmelíř, Vála, Kotrba, Rusnák, Gengel, Urban, Zíma, Mikšovský, Andres, Hubáček, Hruška, Tvrdek, Filip, Bek.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Martin Hosták, trenér HC Chrudim: „Přestože je srpen, utkání mělo velmi dobrou úroveň. Vrchlabí je velice silný soupeř a musí se s ním do sezony počítat. Hodně bruslí, dohrávají souboje, je to s nimi vždy takové ostré. Dnes to byl určitě lepší, hokejovější a pohlednější zápas než ty předchozí, i když opět skončil remízou. Myslím si, že se na ledě už pomalu začínáme rovnat, dobře jsme třeba fungovali v oslabení. Naopak ještě musíme zapracovat na přesilovkách, chyběl mi tam důraz před brankou soupeře. Tam se musíme dostat do gólovek, ten puk tam zkrátka došťourat. Několikrát se válel na brankovišti a nám chyběl vždy jen krůček. Chce to trošku více důrazu, bílé klouby, abychom ho dostali do branky.“

Josef Řeháček, asistent trenéra HC Vrchlabí: „S naším výkonem panuje vcelku spokojenost. Do zápasu jsme šli z plné přípravy a po rehabilitaci, což byl možná i jeden z důvodů, že jsme nezačali příliš dobře, řeknu až nezodpovědně, a tak jsme brzy inkasovali. Na brance se ale možná trochu podepsalo i sluníčko, které zablesklo brankáři Ševčíkovi do očí. Chrudim má kvalitní mužstvo a první třetinu na tom byla lépe. Pak se ale hra vyrovnala, začali jsme více chodit před branku soupeře a vstřelili obránci dva góly od modré čáry. Takže nakonec se asi jedná o zaslouženou remízu.“

RADEK PECINA

22.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 20 000 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů Traktorista - krmivář. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KRMIVÁŘ - ŘP skupiny T podmínkou, spolehlivost , pracovitost. Pracoviště: Kalenská zemědělská a.s., 543 74 Dolní Kalná. Informace: Kontakt, +420 499 448 250,732 543 551.

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 13 500 Kč

Strojírenští kovodělníci STROJÍRENŠTÍ KOVODĚLNÍCI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: kontakt: telefonicky pondělí, středa. Pracoviště: Rose company s.r.o. - stará lomnice 813, lomnice n. p., Stará Lomnice, č.p. 813, 512 51 Lomnice nad Popelkou. Informace: Sergiy Sirash, +420 775 544 220.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 000 Kč

Obsluha šicích a vyšívacích strojů Šič/-ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ŠIČ/-KA, Zaměstnání na dobu neurčitou, příspěvek na stravování, zdravotní a rekondiční služby. , Osobní kontakt možný na uvedené adrese od 7.30 - 13.30 hod.. Pracoviště: Automotiv-petex s.r.o., Vrchlabská, č.p. 246, 543 71 Hostinné. Informace: Přemysl Čáp, +420 499 404 151.

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 500 Kč

Montážní dělníci ostatních výrobků DĚLNÍK/CE DO VÝROBY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Kontakt: telefonicky 9:00 - 11:00. Pracoviště: Tsa formentor s.r.o. - brano jilemnice, Na Račanech, č.p. 100, 514 01 Jilemnice. Informace: Vasyl Ganushchak, +420 777 772 216.

VRCHLABSKÁ REZERVA hned na startu I. B třídy ukázala, že coby nováček bude pro soutěž příjemným oživením.

To byl obrat! Úpici stav 0:2 nezastavil. Vyhrála i rezerva Vrchlabí

JEDINÝ PODKRKONOŠSKÝ střelec z úvodního kola je trutnovský Josef Zezula. Ani jeho gól ale na úvodní podzimní body nestačil.

Tohle už tu bylo. Fotbalový start s nulou

Hofmann zastínil i Kadlece. Utkání s Olomoucí bylo výjimečné, přiznává

/ROZHOVOR/ Odehrál nejlepší zápas kariéry, poprvé v jednom utkání nejvyšší české fotbalové soutěže vstřelil dvě branky. Stoper Slovácka Stanislav Hofmann byl ústřední postavou domácího mužstva proti silné Olomouci.