Biegl: „V gól jsem pořád doufal“

Na střídačce opět zestárnul o několik let. Lodivod vrchlabských hokejistů PAVEL BIEGL dovedl svůj tým ke třetímu vítězství v kvalifikaci o účast v baráži o II. ligu, v závěru ale opět tlačil časomíru očima ke konci 60. minuty. Vrchlabí nakonec udolalo soupeře z Lomnice nejtěsnějším možným rozdílem 4:3.

Trenére, před dvěma týdny jste v Lomnici vyhráli jistě 5:1, tentokrát jen o gól. V čem byly oba souboje jiné?
I v Lomnici nás duel stál velké úsilí. My tam měli ale výhodu toho, že jsme je mohli překvapit, zatímco v odvetě už soupeř věděl, oč jde.

Základem pohledného dramatu byl výkon váš, ale také soupeře. I přes porážku si Lomničtí jistě zaslouží i vaši poklonu…
Já mám Lomnici pořád za nejsilnějšího soka v kvalifikaci. O to víc těší, že se nám je podařilo dvakrát porazit.

Ač první třetina nasvědčovala brankovým hodům, ve zbytku utkání byli velkými hrdiny zápasu gólmani Biegl a Skákalík. Co říct na jejich adresu?
Oba to měli těžké, jelikož obrany zpočátku nepracovaly tak, jak by měly. Postupem času se ale defenzivní hra týmů zlepšila. Výkon brankáře je vždy spojená nádoba s hrou obrany a středeční duel to jen potvrdil.

Nakonec se o vašem vítězství rozhodlo dvě minuty před koncem. Věřil jste při té hromadě neproměněných příležitostí, že to tam přece jen aspoň jednou spadne?
(usmívá se) Nevím, zda jsem věřil, ale určitě jsem doufal. Myslím si ale, že za výkon v poslední třetině jsme si to vítězství zcela zasloužili.

V tabulce jste zase první, potěšil i výsledek z Prahy. Věříte, že Lomnice doma porazí Slaný a vám bude k postupu do baráže „stačit“ sobotní výhra proti Hvězdě?
Lomnice na výhru herně určitě má, snad k zápasu přistoupí s plnou koncentrací. Hvězda ale velice kvalitním soupeřem a my sami budeme mít utkání hodně těžké.

HC Stadion Vrchlabí – HC Lomnice nad Popelkou 4:3 (3:3, 0:0, 1:0).

Fakta – branky a asistence: 3. Jirku (Oppelt), 7. Svoboda (Filip), 13. Svoboda (Jakubec, Filip), 58. Marek (Oppelt) – 3. Rutkovský (Lemfeld), 5. Rutkovský (Junek), 19. Junek (Lemfeld). Rozhodčí: Vokřál – Marek, Rybáček. Vyloučení: 8:8, navíc Hlaváč (V) 10 minut OT. Využití: 2:0. Diváci: 960.

HC Vrchlabí: Biegl – Hlaváč, Provazník, Červa, Zázvorka, Bušek, Mádle, Rathouský – Jakubec, Filip, Svoboda – Oppelt, Jirku, Marek – Mašek, Kovář, Lepka – Blažej, Šrámek. HC Lomnice: Skákalík – Bartoš, J. Syrovátka, Špaček, Svoboda, Pavlas, Rudiš – Lemfeld, Rutkovský, Junek – Martinec, Bláha, L. Syrovátka – Kotas, Kocourek, Košťák – Maryška, Vágenknecht.

Začátek utkání byl doslova pekelný. Uběhlo pouhých 131 vteřin a po nahrávce Oppelta propálil gólmana Skákalíka prvně Jirku – 1:0. Jenže euforie domácích fanoušků netrvala dlouho. V čase 2:42 totiž srovnal povedenou ranou Rutkovský a stejný hráč za další tři minuty obrátil skóre dokonalou tečí – 1:2. „Když dá dvě branky lomnický střelec, musím odpovědět stejnou palbou,“ jako by si řekl za několik okamžiků domácí útočník Svoboda. Ten využil nabídek parťáka Filipa, v 7. minutě vyrovnal a ve třinácté proměněnou přesilovkou upravil na 3:2. Přesto ani tato trefa neuzavřela třetinu. 65 vteřin před sirénou totiž dorazil puk za záda Biegla Junek a do šaten se šlo za stavu 3:3.

Zatímco úvodní část nabídla spokojenému obecenstvu brankovém hody, ve zbytku duelu sledovala takřka tisícovka fanoušků přehlídku neproměněných šancí. Více ze hry měli v prostřední periodě možná překvapivě hosté, pozorný gólman Biegl ale za svá záda žádnou střelu nepustil.
Rozhodnuto tak stále nebylo a kdo čekal, že oba týmy v závěrečné dvacetiminutovce zvolí vyčkávací taktiku, spletl se. Třetí část totiž přinesl hokej nahoru – dolů. Hned na začátku netrefil zcela odkrytou branku domácí Lepka, po něm jel sám na Skákalíka Jirku a po chvíli Zázvorka napálil tyč.

Konstrukce branky ale měla své slovo i na druhé straně, pak již arénu roztleskal matador Filip. Ten si vzal puk při oslabení tří proti pěti a div, že jej nezasunul za záda hostujícího gólmana! Skákalík držel svůj tým vynikajícími zákroky, v 58. minutě však ani on tlak neustál. Hosté mohli vyhodit puk z pásma, ten ale zachytil Marek a ze svižné otočky trefil přesně k tyči – 4:3.

Ve zbytku duelu již Lomničtí nenašli síly na zvrat a v krátké power – play se ke střele nedostali.

Vrchlabští tak v tabulce soupeři odskočili a velký význam může mít nakonec i výsledek druhého středečního duelu. Hvězda Praha udolala tým Slaného 6:5 v prodloužení. Pokud horalé zvládnou vítězně sobotní utkání proti Hvězdě a Lomnice zároveň porazí Slaný, místo v baráži proti Kutné Hoře již svěřencům trenéra Pavla Biegla nikdo nevezme.