Šesté dějství druhé ligy skupiny Sever nabídlo mimo jiné východočeské derby, v němž hokejisté Nové Paky přivítali rivala ze Dvora Králové nad Labem. Prestižní souboj na novopacký zimák přilákal nejvyšší návštěvu sezony a ta viděla zasloužené vítězství hostujícího favorita.

Pohledný duel se hrál také v Hronově, kde soupeř z Jablonce nad Nisou vedl už 4:1, aby domácí dvěma góly v power-play dokázali vyrovnat a padli až po prodloužení. Soutěž pokračuje dalšími čtyřmi zápasy v sobotu.

Nová Paka – Dvůr Králové nad Labem 1:3

Už úvodní dvacetiminutovka dala přítomným najevo, kdo že šel do zápasu v roli favorita. Taktovky se ujali hosté, naráželi však na tuhý odpor nadšeně bojujícího soka. Především pak na výborně chytajícího Denise Vacka v domácí brance. Dvacetiletý gólman dlouho držel bezbrankový stav, překonat jej Denis Vacek, gólman Nové PakyDenis Vacek, gólman Nové PakyZdroj: Petr ČepekDvoráci dokázali až v polovině zápasu, kdy v rozmezí šesti minut dvakrát udeřil Havlas. Pokaždé mu přitom asistoval kolega z druhé útočné formace Rodosu Valášek.

Vrchlabští hokejisté na ledě Přerova prohráli 1:3.
Porážka v Přerově znamená sesun na šestou příčku. Zářil domácí gólman Klimeš

Krátce před první brankou odmítl změnu stavu domácí kanonýr Nezbeda, jenž v oslabení pláchl do samostatného úniku, na Brázdila v brance Dvora si ale nepřišel.

Větší šanci Bruslaři v utkání neměli. V 53. minutě po krásné akci Půhoného a zakončení Petiry inkasovali potřetí, alespoň čestného úspěchu pak dosáhli 39 vteřin před koncem z hole Netušila.

Fakta – branky a asistence: 60. Netušil (Malík, Hnik) - 29. Havlas (Valášek), 35. Havlas (Valášek, Luštinec), 53. Petira (Půhoný, Tondr). Rozhodčí: Battěk – Juránek, Teršíp. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 462. Třetiny: 0:0, 0:2, 1:1.

BK Nová Paka: Vacek (Krinwald) - Jonáš, Iakhanov, Hroudný, Leder, Serov, Filip - Paršakov, Nezbeda, Pushkov, Šípek - Foerster, Hnik, Malík - Netušil, Kerekanič, Petrov - Klíma. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Kozák) – Vašíček, Voňka, Karlík, Matějíček, M. Tondr, Franc, Petira – M. Procházka, J. Dvořák, J. Ježek – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Dušek – Vácha.

Hronov – Jablonec nad Nisou 4:5pp

Utkání na ledě Hronova dalo vzpomenout na týden starý duel Jablonce se Dvorem Králové. Tam domácí Vlci brzy vedli 3:0, ale zbylý průběh zápasu jim nakonec zhořkl (konečný výsledek 3:4). Ve Wikov aréně Severočeši udeřili po 102 vteřinách hry, a když v 9. minutě v početní výhodě Plíhal přidal jejich druhou branku, nevypadalo to s ochotníky vůbec dobře.

Na startu 20. minutě sice domácí dokázali přesilovkovou trefou Romanova snížit, sedm vteřin před odchodem do šaten to byl ale znovu Plíhal, kdo vrátil Jabloneckým dvoubrankový náskok.

V prostřední periodě de domácí snažili o návrat do zápasu, tato dvacetiminutovka však bezmála třem stovkám divákům přinesla pouze jednu změnu stavu a k neradosti diváků padla branka opět za záda gólmana Nečase.

Jenže ani za stavu 1:4 se Hronov nevzdal. V polovině závěrečné periody vykřesal malou naději na bodový zisk Romanov a už v čase 56:04 se domácí trenéři odhodlali k risku bez brankáře. A ten se vyplatil. Nejprve tým přiblížil na rozdíl jediné trefy Duchan a třicet vteřin před koncem normální hrací doby k radosti publika vyrovnal Jakub Kynčl.

Hokejisté Nového Města v úvodním kole uspěli na ledě Náchoda.
Odstartovala společná východočeská liga hokejistů. Jičín znovu zvolil Liberecko

Hronov předvedl fantastický finiš, obrat však v prodloužení nedotáhl. Proti byl totiž nejzkušenější Vlk Tomáš Plíhal, jenž v čase 62:25 dokonal hattrick a bonusový druhý bod nasměroval do města skla a bižuterie.

Fakta – branky a asistence: 20. Romanov (Sýkora, Kozák), 50. Romanov, 57. Duchan (Romanov, Kynčl), 60. Kynčl – 2. Kapička (Abraham, Tržický), 9. Plíhal (Kapička, Brokeš), 20. Plíhal (Kapička), 33. Hájek (Had), 63. Plíhal (Kapička, Abraham). Rozhodčí: Bernat – Všetečka, Hofman. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 272. Třetiny: 1:3, 0:1, 3:0 - 0:1.

HC Wikov Hronov: Nečas (Pavlíček) – Kubíček, Degterev, Kynčl, Sýkora, Exner, Junek – Kloz, Matouš, Romanov, L. Kučera, Kozák, Liutov, Teuber, Duchan, Jirků, Štědrý.

Další výsledky 6. kola: Mostečtí Lvi – Děčín 9:4, Letňany – Bílina 8:1.

Program 7. kola – sobota 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Mostečtí Lvi. 17.30: Bílina – Nová Paka. 18.00: Jablonec nad Nisou – Letňany, Děčín – Hronov.