V krajské lize Královéhradeckého kraje začalo v neděli semifinále play off a oba úvodní duely hostil region pod nejvyššími horami v republice. A večírky to byly vydařené, hráči Trutnova i Vrchlabí totiž slavili zasloužená vítězství.

Play off

Trutnov – Hronov 10:2 (1:1, 4:0, 5:1).

Až bekhendová klička Luštince přinesla v otevírajícím semifinálovém duelu proti Hronovu první gól domácího celku. Stalo se tak v čase 17:50, navíc v době, kdy již svěřenci trenéra Malinského prohrávali. V té chvíli šlo o zcela vyrovnaný duel a krásná návštěva odhadovala drama. Jenže nakonec bylo vše jinak.

Důležitým momentem byla druhá branka Trutnova, o kterou se ve 23. minutě postaral Chytráček (2:1). Hosté otevřeli hru a soupeři hodně zatápěli. V těchto momentech spoluhráče držel nad vodou gólman Biegl a jen jeho zásluhou domácí stále vedli.

Ve 38. minutě přerušil nápor hostů Zelenka, jenž vystihl rozehrávku Hronova a Šimoníčkovi předložil puk jako na podnose. Kapitánova trefa znamenala gól na 3:1. Do konce prostřední části přidal vítěz základní části další dva góly a hra Hronova se rozpadla jako domeček z karet.

Střelecký apetit naopak sedl domácím a ti v závěrečné periodě přidali dalších pět branek. Z původně vyrovnané bitvy se tak stal debakl hostů.

„Měli jsme deset dní pauzu a trošku pomaleji jsme se do toho dostávali. V důležitých chvílích nás podržel Rado Biegl, pak se nám podařilo dát góly a Hronov už zápas více méně jen dohrával," hodnotil vítězný duel kouč HC BAK Jiří Malinský.

Fakta – branky a asistence: 18. Luštinec (Veselý, Poul), 23. Chytráček (Luštinec, T. Veselý), 38. Šimoníček (Zelenka), 39. Chytráček (Luštinec), 40. Filip (Šimoníček, Zelenka), 48. Mašek (Kašák), 49. T. Veselý (Procházka), 51. Perutek (Mašek), 52. Luštinec, 60. Kašák (T. Veselý) – 14. Dudadík (Fišer), 35. Hubáček (Polák). Rozhodčí: Veinfurter – Petr, Votroubek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 628. Stav série: 1:0. HC BAK Trutnov: R. Biegl – Procházka, Antonín, Synek, Karlík, Poul, Seidl – Zelenka, Šimoníček, Filip – Luštinec, Chytráček, T. Veselý – Mašek, Perutek, Kašák – Vlček.

Vrchlabí – Nové Město 3:2 (1:0, 0:0, 2:2).

Úspěšný vstup do semifinále prožili také hokejisté Vrchlabí. Ti ale odehráli o mnoho dramatičtější bitvu. V Elektromont aréně po dvě třetiny kralovali brankáři. Ve 3. minutě sice otevřel skóre M. Svoboda, pak se ale na další gól čekalo dlouhých 43 minut.

Nervozitu do domácí řad vneslo vyrovnání z hole Dittricha, o všem se ale rozhodlo pět minut před koncem duelu. To domácí zacílili za záda gólmana Horáčka dvakrát během 90 vteřin. Nejprve využil přesilovku obránce Pulec a po chvíli jej za bujarého nadšení tribun napodobil Lochman. Navrátilec do vrchlabských řad se trefil od modré a jeho gól na 3:1 byl nakonec vítězný. V 57. minutě totiž hosté ještě jednou utkání zdramatizovali, vyrovnat se jim však podruhé již nepodařilo.

„Žádný zápas v play off není a nebude jednoduchý, s tím jsme v kabině počítali. Tým bojoval a myslím, že byla i vidět síla celého kolektivu. S nasazením hráčů a pojetím hry jsem spokojený," pochválil svěřence po utkání kouč Stadionu Ivan Houda.

Fakta – branky a asistence: 3. M. Svoboda (Bláha), 54. Pulec (Bláha), 55. Lochman (Bláha) – 46. Dittrich (Ježek), 57. Ježek (Kodym). Rozhodčí: Pahulák – Hidvéghy, Maštalíř. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváků: 862. Stav série: 1:0. HC Stadion Vrchlabí: Biegl – Lochman, Zázvorka, Pulec, Hamerský, Hlaváč, Bušek, Provazník, Majer – Lepka, Bláha, Jakubec – Weiss, Oppelt, Fořt – Urban, Jirků, Marek – Blažej, R. Svoboda, M. Svoboda.

O pohár předsedy KVV

Nový Bydžov – Dvůr Králové 3:6 (2:0, 1:3, 0:3).

Skvělou formu potvrdili také hokejisté Dvora Králové. Ti si v nadstavbové části sezony připsali již čtvrté vítězství v řadě a na ledě Nového Bydžova jim v tom nezabránilo ani vedení domácích v poměru 3:0!

Fakta – branky a asistence: 11. Kubišta, 12. Louženský (Semanco), 25. Kubišta (Pomichálek) – 25. Černota (Prokůpek), 31. Komárek, 32. T. Krejcar (Dufek), 55. Rychtera, 55. Lelka (Dufek), 60. Zmítko (M. Krejcar). Rozhodčí: Janovský – Řezníček, Havelka. Vyloučení: 8:10, navíc Semanco (NB) OT. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 230. HC Tambor Dvůr Králové: Škop – Dufek, Vitebský, M. Krejcar, Laš, Prokůpek – Lelka, Komárek, Rychtera – Zmítko, T. Krejcar, Motl – Černota, Kozák, Voděrek – Dvořák.

… na slovíčko s útočníkem Tomášem Veselým

„Hodně nás podržel gólman"

V celé sezoně patří k nejaktivnějším sběratelům kanadských bodů a výraznou měrou přispěl také k úvodnímu semifinálovému vítězství nad Hronovem. Útočník TOMÁŠ VESELÝ vymyslel v neděli tři gólové přihrávky a dobrý výkon potvrdil i jedním gólem. Trutnov si připsal sedmnáctou výhru v řadě!

Tomáši, máte za sebou úvodní zápas v sérii. Jak náročný duel s Hronovem byl?
Určitě to nebylo nic lehkého. První třetina byla dost vyrovnaná, ale myslím, že máme více natrénováno, což se ve druhé a třetí části projevilo. Proto jsme vyhráli.

Výsledek přesto vypadá jednoznačně. Který moment považujete v utkání za klíčový? Kde se duel zlomil?
Nejspíš se to zlomilo ve druhé třetině, kde jsme přečkali tlak Hronova. Hodně nás podržel gólman. My jsme pak v posledních třech minutách dali tři rychlé góly, čímž se utkaní rozhodlo.

Vám se utkání bodově vydařilo. Cítil jste se před zápasem v dobré pohodě?
Byl jsem v pohodě a těšil se na zápas. Navíc je super, že jsem týmu mohl přispět několika body. Utkaní jsme zvládli (usmívá se).

Jak si vysvětlujete, že ve vyřazovací části přišly dvě dvojciferné kanonády? Pramení to i za snahy udělat věrným fanouškům co největší radost?
Samozřejmě vždycky chceme příznivcům dělat radost a nastřílet co nejvíce gólů, aby zase přišli a povzbuzovali nás. Ani nevím, čím to je. Začalo nám to tam padat a já doufám, že to bude pokračovat a pořád budeme střílet hodně branek.

Zítra vás čeká druhý zápas na ledě Hronova. V čem bude utkání jiné oproti nedělnímu?
Bude se zase začínat od stavu 0:0, navíc v Hronově je menši hřiště. Ale když budeme plnit pokyny trenérů, tak si myslím, že utkání zvládneme.