Peníze do nového klubu nebudou z Gazpromu

Po jednání v Moskvě vyplynulo, že peníze do případného nového klubu KHL Hradecký Lev nepůjdou ze společnosti Gazprom. Mělo by se jednat o mezinárodní zdroje, mezi nimiž figuruje i jeden silný sponzor z České republiky. Původní náznaky o tom, že by to měl být právě Gazprom jsou již pasé.

Stále však platí, že z městského rozpočtu nepůjde na chod nového klubu ani koruna. Vedení Kontinentální hokejové ligy o tom ví, a počítá s tím. Město bude nadále financovat pouze prvoligový tým HC VCES Hradec Králové. Podle prvotních informací by naopak klub mohl mít něco málo z KHL.

PSALI JSME: S hokejisty z KHL letiště počítá, letiště potřebuje "jen" větší terminál

Jednání o Kontinentální hokejové lize (KHL) se pomalu posouvají z říše snů do holé reality. Radnice už také přemýšlí o dopravě klubů prestižní ruské soutěže do města. V úvahu přichází i hradecké letiště.

„O této situaci samozřejmě víme. Předběžně jsme už o našich možnostech s vedením města hovořili,“ uvedl ředitel hradeckého letiště Roman Zindulka, který s představiteli krajské metropole rozebíral současný stav letiště ještě před cestou primátora Otakara Divíška do Ruska. Ten se o uplynulém víkendu setkal v Moskvě s bossy KHL a na přetřes se dostaly i možnosti dopravy do Hradce.

„Hovořili jsme o různých variantách. Hradec byl mezi nimi,“ řekl. Podle slov Zindulky by nebyl žádný problém s přistáváním boeingů ve městě. „Jsme schopní letadla s hokejisty přijímat. Funguje u nás celnice, vízové a pasové oddělení i cizinecká policie. Jediný problém je v kapacitě terminálu. Museli bychom jej rozšířit. Na tohle je však ještě dost času,“ popisuje situaci Zindulka.

Spoje navíc by se neměly nikterak podepsat ani na současném letovém plánu. Vedení letiště věří, že všechno půjde skloubit.

Přesto stále visí otazník nad navigací letounů v případě špatného počasí. Snížená viditelnost Hradci nepřeje. „Není to neřešitelný problém. Mohlo by nás navádět pardubické letiště nebo Praha,“ doplnil Zindulka.