Zatím nejdivočejší zápas předsezonní přípravy odehráli v úterý v podvečer hokejisté vrchlabského Stadionu. V odvetném klání dvou účastníků Chance ligy oplatili porážku soupeři z Benátek nad Jizerou, na jejichž ledě po nerozhodném výsledku 5:5 ovládli samostatné nájezdy. Úspěšnými exekutory při nich byli útočníci Urban s Heřmanem.

HC Benátky n. J. - HC Stadion Vrchlabí 5:6sn

Hosté v utkání nemohli využít trio Jakub Soukup, Karel Nedbal, Michal Pochobradský. Všichni tito hráči byli uvolnění do pardubického Dynama pro přípravný mezinárodní turnaj, který Východočeši odehrají ve Švýcarsku. Zpět v podkrkonošském týmu by se všichni měli objevit v příštím týdnu.

Jedenáct branek nabídl souboj Havlíčkova Brodu s Dvorem Králové nad Labem.
Vrchlabští v Edenu zaspali úvod, Dvoráci prohospodařili čtyřbrankový náskok

Soukupovo místo mezi třemi tyčemi v Benátkách zaujal Oliver Štěpánek, jenž už po jednačtyřiceti odehraných vteřinách mohl se spoluhráči slavit gól z hole pohotového Mrni – 0:1.

V brankovišti domácího mužstva se představil rodák ze Dvora Králové nad Labem Jaroslav Pavelka a podruhé puk z branky lovil ve 14. minutě, kdy přesilovou hru využil Machač.

Jako už tradičně při zápasech Stadionu, měl i duel ve středních Čechách nespočet vyloučených na obou stranách. Na startu prostřední části domácí přežili dvojnásobné oslabení, aby záhy sami udeřili povedenou ranou Klapky. O necelou minutu později ale vrátil dvougólové vedení na stranu horalů Paleček a v polovině zápasu už po střele Kloze vedli hosté o tři branky (1:4).

Ještě veseleji mohlo být ve vrchlabském táboře ve 34. minutě, Machač si ale při trestném střílení na Pavelku nepřišel. A jako by se tím odstartoval velký obrat. O minutu později vrátila domácí do hry trefa Dlouhého a v nástupu do třetí části dokonce Klapka s Bukačem skóre vyrovnali.

Když se pak ve 49. minutě prosadil i Jiruš, vedly Benátky 5:4 a směřovaly za vítězstvím. Hosté to ve finiši zkusili bez brankáře a v čase 59:07 přece jen dokázal ranou od modré alespoň srovnat Linhart.

Prodloužení se před stovkou diváků nehrálo a v samostatných nájezdech byli o gól přesnější hosté.

Fakta – branky a asistence: 23. Klapka, 35. Dlouhý (Dušek, Klapka), 41. Klapka (Bukač, Dlouhý), 43. Bukač (Čermák, Vomáčka), 49. Jiruš (Pabiška, Jansa) – 1. Mrňa (Machač, Linhart), 14. Machač (Mrňa, Urban), 24. Paleček (Kloz), 29. Kloz, 60. Linhart (Matýs, Urban), rozh. náj. Heřman. Rozhodčí: Bernat, Zavřel – Axman, Kettner. Vyloučení: 6:5, navíc Bukač – Linhart oba 5 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 105. Třetiny: 0:2, 2:2, 3:1.

HC Benátky nad Jizerou: Pavelka (Král) – Bukač, Žůrek, Hampl, Aubrecht, Kunst, Patzelt – Klapka, Dušek, Dlouhý – Pabiška, Čederle, Jiruš – Čermák, Jansa, Wiencek – Křepelka, Hájek, Vomáčka. HC Stadion Vrchlabí: Štěpánek (Nečas) – Linhart, Oliva, Kajínek, J. Kynčl, Voženílek, T. Kynčl, Jelínek – Machač, Urban, Mrňa – Moník, Matýs, Chalupa – Zeman, Chrtek, Heřman – Paleček, Herčík, Kloz.

Ohlasy trenérů

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnešní první třetinu jsme vůbec nebyli v utkání a jen jsme se klouzali. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb a vyrovnali hru. Vlastní hloupostí jsme ale Vrchlabí darovali branky. Až v poslední třetině jsme to byli my a dostali jsme se zaslouženě do vedení. Soupeř poté využil power-play, kde rozhodlo neuhrané vhazování.

Martin Koudelka (HC Stadion Vrchlabí): Byl to zdravě agresivní zápas. Víme, jak Benátky hrají. Mají mladé kluky, je to takový lítavý tým. Ze začátku jsme si s tím poradili velice dobře. Přišlo mi, že jsme měli zápas pod kontrolou. Benátečtí kluci ale pak začali hrát jednoduše a my si s tím neporadili. Domácí dávali jednoduché, ale hezké branky. Dominantním hráčem byl Klapka. Minule nám dal dva góly, dnes také. Jak jsem řekl, byl to rychlý zápas, kterému nic nechybělo.