Hokejisté Turnova se po remíze ve Varnsdorfu dočkali premiérového utkání na domácím ledě. V rámci krajské ligy Libereckého kraje přivítali soupeře z Frýdlantu, před takřka třemi stovkami diváků ale odešli smolně poraženi. Naopak hráčům Lomnice se podařilo vyhrát jak ve stejné soutěži, tak v Pražském přeboru.

Krajská liga LK

BHK Turnov – HC Frýdlant 4:5 (1:3, 2:0, 1:2)

Fakta – branky a asistence: 6. Žmolil (Řezníček), 31. Isach (Jágr), 34. Jan Zákoutský (Jankových), 45. Mizerík (Jankových, Jan Zákoutský – 9. Beníšek, 16. Kotrč (Šostý, Čejka), 19. Velechovský (Němeček), 46. Vološín (P. Peřina), 53. J. Peřina (Vološín). Rozhodčí: Krejbich – Grundler, Touš. Vyloučení: 1:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 264. BHK Turnov: Bažant – Jan Zákoutský, Petr Zákoutský, Zbroj, Kysilka, Jiří Zákoutský, Mikule, Jakub Šimůnek – Mizerík, Jágr, Jankových – Baran, Maděra, Isach – Drapák, Žmolil, Řezníček.

Domácí šli do vedení už po šesti minutách hry, ale první třetinu vyhrál jejich soupeř o dva góly. V prostřední části hrál Turnov skvěle, diváci kvitovali vyrovnání skóre a ve 45. minutě dokonce oslavovali trefu Mizeríka na 4:3.

Zbytek zápasu ale zvládl lépe zkušenější soupeř a utkání dovedl do vítězného konce. Přesto publikum odměnilo domácí hráče zaslouženým potleskem.

HC Lomnice – VTJ Liberec
11:5 (2:1, 9:4) a nedohráno

Fakta – branky a asistence: 6. Drahoňovský (J. Syrovátka, Junek), 15. Drahoňovský (Lemfeld, L. Syrovátka), 24. J. Syrovátka (L. Syrovátka), 25. Mizera (Ješko), 26. J. Syrovátka (Lemfeld), 27. Ješko (Rutkovský), 31. Junek (Drahoňovský), 36. Martinec (Špaček), 37. L. Syrovátka, 40. Junek (J. Syrovátka), 40. Ješko (Mizera) – 5. Duda (Šnajdr, V. Tomíček), 26. Šesták (TS), 28. Herda (V. Tomíček), 30. V. Tomíček, 38. V. Tomíček (Šesták, Herda). Rozhodčí: Hrubý – Novák, Serbus. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. Diváci: 190. Hokejový klub Lomnice nad Popelkou: Mrázek – J. Syrovátka, Kuch, Martinec, Špaček, Vala, Kinčl – Junek, L. Syrovátka, Drahoňovský – Rutkovský, Ješko, Mizera – Lemfeld, Kotula, Maryška.

Lomnický stadion byl po týdnu znovu svědkem přímé bitvy o první příčku, tentokrát v krajské lize Libereckého kraje. Ač hosté vstřelili první gól, tahali v utkání za kratší konec. Ještě v polovině duelu byl stav 6:4, pak ale hosté odpadli. Utkání bylo ke všemu v čase 40:00 ukončeno z důvodu nízkého počtu hráčů Liberce zaviněné zraněním.

Pražský přebor

TJ Bohemians Praha – HC Lomnice 3:7 (1:1, 2:3, 0:3)

Fakta – branky a asistence: 19. Brokl, 25. Trpišovský (Hlaváček, Stuchlík), 30. Brokl – 6. Rudiš (Junek), 24. Knap (Lemfeld, L. Syrovátka), 32. Knap (L. Syrovátka), 39. Knap (Rudiš), 49. Rudiš, 55. Ješko, 60. Rudiš. Rozhodčí: Arazim – Svobodová, Prášek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 14. Hokejový klub Lomnice nad Popelkou: Musílek – J. Syrovátka, Kuch, Martinec, Ševčík, Vala, Kinčl – Junek, L. Syrovátka, Drahoňovský – Rutkovský, Ješko, Knap – Lemfeld, Kotula.

V Pražském přeboru čekal o den později svěřence trenéra Knapa další duel. Po těsné porážce od Letňan se chtěli hráči vrátit na vítěznou vlnu i v této soutěži. Povedlo se. Polovina zápasu byla vyrovnaná, pak hosté soupeře zlomili.