Svůj návrat ve čtvrtek legendární gólman spojil se vstupem Pardubic do Tipsport Hockey Cupu ve Vrchlabí. Jak „chutná“ led prvoligového celku v Krkonoších Hašek premiérově poznal čtyřicet minut před začátkem zápasem.

Pardubický tým, který vyhrál 3:0, na led vyvedl v roli vůdce, kterému ze zad zmizela trojka a zůstala jen devítka. Stejný rituál se opakoval chvíli před šestou hodinou večer.

První zákrok čtyřiačtyřice­tiletého gólmana téměř vyprodaná DD Elektromont aréna uzřela po osmdesáti vteřinách. Nic těžkého to nebylo. Kubešovu střelu po ledě si Hašek hravě pokryl hokejkou a puk hned zmizel v lapačce.

Nenapodobitelným stylem, který umí jen on, se premiérově blýskl až v 17. minutě po výpadu Kubeše zpoza branky. Hašek působil jistě. Jediné zaváhání, jestli se o tom dá tak vůbec mluvit, si v první třetině vybral při pardubické přesilovce.

Vyhozený puk horalů po ledě přes celé kluziště hokejkou přizdvihl do sítě a domácí získali pásmo. Jeho lapačka okamžitě vyletěla nahoru. Gesto omluvy. Vrchlabští hokejisté, kteří v zápase velmi rychle prohrávali 0:2 se postupně osmělovali a Hašek několikrát odhazoval hokejku. Známka toho, že se rozhodně nenudil. Především v závěrečné dvacetiminutovce.

V 55. minutě už byl sice překonán, v brance jej však zastoupil bek Kočí. A hádanka na závěr: Zkuste si tipnout, kdo byl vyhlášen nejlepším pardubickým hráčem v utkání. Ano, Dominik Hašek, který v poslední minutě i trochu symbolicky zlikvidoval gólovou šanci nejlepšího Vrchlabáka, obránce Chaloupky.

HAŠKOVY MINUTY

1.21 – Hašek poprvé zasahuje, v poklidu ztlumí lehké nahození Kubeše.

14.50 – Muž s devítkou na dresu jedinkrát v utkání lehoučce zaváhá, když snadný puk vychýlí holí do ochranné sítě. Vrchlabí tak zadarmo získává pásmo.

16.32 – Dominátor z dlouhé chvíle vkleče zamrská betony, musí se aspoň takto udržet v provozu.

17.01 – Naganský hrdina poprvé ve vážném ohrožení. Šestice hráčů se v jeho těsné blízkosti rve o puk. Hašek situaci rozřeší s chladnou hlavou a puk v brankovišti přikryje lapačkou.

20.00 – Konec úvodní třetiny, pardubický gólman zasáhl sedmkrát.

27.46 – Tvrdý příklep Potůčka z pravé strany jistě schová v rukavici.

39.15 – Hašek je už dlouhé minuty v pracovní nečinnosti. Opřený o brankovou konstrukci si vodou zkropí tvář, pak si protáhne záda.

40.00 – Čtyřicet minut hry uplynulo. Ve druhé části čelil pěti pokusům.

44.08 – Vrchlabí hrozí v přesilovce, už to vypadá na ohrožení pardubické klece, ale Hašek zbloudilý puk zastaví u tyčky.

54.30 – Obrovská možnost Vrchlabí! Hanzl bekhendem zamíří mimo postoj Haška, puk který zřejmě směřoval do branky uklidí do bezpečí obránce Kočí.

60.00 – Premiéra Dominátora končí stylově – vychytanou nulou. V prvním utkání po svém návratu musel zpacifikovat třiadvacet střel.

Vrchlabí – Pardubice 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Fakta – branky: 3. Bláha, 5. Somík (Kolář II), 35. Somík (Zohorna, Klejna). Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 1820.

HC Vrchlabí: Biegl – Bendík, Pácal, Flašar, Chaloupka, Chmelíř, Vála, Hanzl, Jaroměřský – Tvrdek, Filip, Potůček – Kubeš, Hubáček, Rusnák – Zúbek, Mikšovský, Andres – Sajdl, Urban, Hruška. Trenér: Vladimír Jeřábek.

HC EATON Pardubice: Hašek – Richter, Kočí, Zukal, Havíř, Šeda, Kolář II, Drtina – Cetkovský, Semorád, Pivko – Kolář I, Špirko, Starý – Klejna, Zohorna, Somík – Bláha, Rákos. Trenér: Václav Sýkora.

Hlasy trenérů

Vladimír Jeřábek (Vrchlabí): "Myslím, že utkání poznamenaly dvě naše hrubky na začátku. Pardubice se hrozně lehce dostaly do vedení. Byli jsme zakřiknutí. Ve druhé třetině jsme se zvedli, vytvořili si i mírný tlak, ale v tom jsme dostali třetí gól. Pardubice mají kvalitní tým a v klidu to po získaném vedení dohrály.“

Václav Sýkora (Pardubice): "Výkon Dominika Haška? Myslím, že jste to viděli sami. Chytal s přehledem a klidem, výborně řešil kolem svého brankoviště, kde odražené puky měl pod kontrolou. Vychytal nulu, a to se počítá."