Jen čtyři dny uplynuly od venkovních porážek podkrkonošského druholigového dua a už je tu šance na složení reparátu. Oba zástupci z regionu se dnes představí na domácím ledě a do utkání půjdou se shodnými cíli, jimiž budou vítězství.

II. liga

Středa 18.00: HC BAK Trutnov – KLH Jindřichův Hradec.

Trutnovští hokejisté se momentálně nacházejí ve slušné formě. Z posledních šesti utkání vyhrála parta trenéra Malinského čtyři a vyzrát nedokázala jen na silné kolektivy Děčína a Sokolova.

Ač „draci" na půdě druhého celku tabulky v sobotu prohráli vysoko 1:6, za výkon se rozhodně stydět nemuseli. „To rozhodně ne. Byly i pasáže, kdy jsme byli lepší, ale bohužel jsme neproměnili šance. Sokolov naopak ty svoje dokázal využít," lamentoval nad výsledkem asistent trutnovského trenéra Radovan Biegl.

Před dnešním utkáním se ale domácí hráči budou snažit na poslední porážku zapomenout. Do Pro Hockey arény dorazí Jindřichův Hradec, a to je zcela jiný soupeř.
V tabulce jsou Jihočeši momentálně osmí a respekt budí především kvalita jejich defenzívy. Tým od rybníku Vajgaru inkasoval za 13 kol jen třicet branek, o dvacet méně než Trutnov. Jak si s nepropustnou obranou poradí Chytráček a spol.? Buďte u toho!

Movember, podpora akce pro dobrou věc
Dnešní utkání proti Jindřichovu Hradci bere trutnovský klub jako příležitost k podpoře charitativní akce „Movember". Hostesky na stadionu budou mít u sebe pokladničky, kam bude moci každý divák vložit příspěvek na boj s rakovinou prostaty a varlat. Peníze věnují i hráči domácího oddílu a výtěžek z celé akce půjde na fond Movember. Zároveň hostesky v aréně vyberou tři nejhezčí „knírače", kteří dostanou dárky od partnerů klubu. Přijďte fandit a přispět na dobrou věc.

Středa 18.00: HC Stadion Vrchlabí – SC Kolín.

Také svěřenci kouče Josefa Řeháčka budou chtít na vlastním ledě naplno uspět a po sobotním propadáku v Klatovech (1:4) navíc mají co napravovat. Věrné vrchlabské publikum je zvyklé na mnohem lepší výkony, venku se ale horalům v poslední době moc nedaří.

Co ale budou muset Východočeši především zlepšit, to je hra v obraně. Vždyť v posledních třech zápasech Stadion inkasoval 15 branek, a to je hodně. „Tak třeba v Klatovech tým k zápasu přistoupil špatně. Neumíme se chovat v roli favorita a vytěžit z ní herní převahu. Hráči neplní, co po nich chceme, podceňují soupeře. A pokud je hokejový bůh, tak nás musí trestat. Musíme se dostat z krize a zlepšit hru," zlobil se na své svěřenci trenér Řeháček.

Právě dnes ale mohou Vrchlabští na roli favorita zapomenout. Elektromont aréna totiž přivítá soupeře z Kolína, a ten po čtrnáctém kole okupuje slušnou čtvrtou příčku. Jak ale na kolínské Kozly vyzrát, ukázali před deseti dny hokejisté Trutnova. Na ledě soupeře totiž vyhráli 2:1 po prodloužení. A znovu jsme u toho: základem k úspěchu proti Kolínu bude pevná obrana a výkon brankáře.