Bitva jako řemen byla k vidění v neděli ve zdejší Elektromont aréně. Zápasu nescházelo nic. Zpočátku se zdálo, že otěže utkání drží pevně v rukou domácí hokejisté, od poloviny duelu ale začali mít navrch hosté a s přispěním čtyř branek Luštince předvedli zaplněnému stadionu obrat snů. Stav ze 4:1 otočili až na konečných 4:6.

V úvodu utkání domácí excelovali

Vrchlabští pořadatelé vytvořili zápasu výjimečný náboj už při slavnostním nástupu hráčů na led. Borce obou kolektivů přivedli na led žáčci z HC Krkonoše a po jejich odchodu začali pěkně zostra domácí. Hned při prvním střídání našel Lepka před brankou Bláhu a v čase 0:34 Vrchlabí vedlo 1:0.

Hra měla spád a další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. V 5. minutě překonal brankáře Veselého Hlaváč, po chvíli dostal příležitost k oslavám i hostující kotel. To ještě před modrou napřáhl Luštinec a jeho bomba od tyče zamířila do sítě zaskočeného Biegla – 2:1. Jenže jasnými pány na ledě byli v první třetině domácí a jejich převahu zdůraznil parádním sólem v 10. minutě znovu Bláha. Stejný hráč jakoby přitahoval tvrdé zákroky hostující obránců a velká část stadionu díky tomu hodně spílala nejen říznému Antonínovi.

Vrchlabští ale odpovídali hokejovými zbraněmi a v nástupu do druhé části zvýšil na 4:1 Jakubec. Vyrovnal tak skóre z úvodního duelu na trutnovském ledě, rozhodnuto ale v žádném případě nebylo.

Zvrat přišel po ataku na Bláhu

Vítr z plachet vzala domácím situace z 32. minuty, kdy se dlouho nehrálo po zákroku na Bláhu (viz rámeček). Následovala přesilovka pěti proti třem, tu ale Vrchlabí absolutně nezvládlo. Při rozehrávce ztratil puk Fořt a Luštinec s gólovým trestem neváhal – 4:2.

Do konce periody se domácí nevzpamatovali a hlavně v nástupu do závěrečné části inkasovali potřetí, když Luštinec zkompletoval hattrick! To ale nebylo ze strany Trutnova vše. Hostů byl najednou plný led a v rozmezí od 46. do 48. minuty inkasoval Biegl ještě z holí Vlčka a Šimoníčka – 4:5. Domácí odpověděli nejprve nefér krosčekem Hlaváče zezadu na nic netušícího T. Veselého, pak zkusili i power-play. Na jejím konci byl ale úprk Luštince, jenž do prázdné přidal svůj čtvrtý gól – 4:6.

HC Stadion Vrchlabí – HC BAK Trutnov 4:6 (3:1, 1:1, 0:4).

Fakta – branky a asistence: 1. Bláha (Lepka), 5. Hlaváč (Urban, Jirků), 10. Bláha (Lepka), 23. Jakubec (Urban, Jirků) – 7. Luštinec, 33. Luštinec, 42. Luštinec, 46. Vlček (Kašák, Filip), 48. Šimoníček (Luštinec, Veselý), 60. Luštinec. Rozhodčí: Samek – Petr, Macháň. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 1170. HC Stadion Vrchlabí: Z. Biegl – Hlaváč, Pulec, Hamerský, Bušek, Provazník, Zázvorka, Mádle – Lepka, Jakubec, Bláha – Fořt, Oppelt, Jirků – Blažej, Kovář, Marek – Urban, R. Svoboda, M. Svoboda. HC BAK Trutnov: M. Veselý – Antonín, Poul, Malinský, Seidl, Karlík, Synek – Šimoníček, Mašek, Perutek – Luštinec, Chytráček, T. Veselý – Kašák, Vlček, Filip.

Dvoráci selhali na ledě Opočna, soupeři dovolili první vítězství

Znovu fanoušky zklamali, opět nenavázali na dobrý výkon z předchozího souboje. Dvorští hokejisté propadli na ledě Opočna, kde prohráli 3:4.

Opočno – Dvůr Králové 4:3 (1:0, 3:1, 0:2).

Fakta – branky a asistence: 9. Židík (Jedlička), 26. Slezák (Vlkanova), 37. Mlateček, 38. Škrabal (Přibyl) – 24. Komárek (Dufek), 54. Rychtera z trest. střílení, 59. Motl(Haas). Rozhodčí: Janovský – Havelka, Řezníček. Vyloučení: 6:7, navíc Dufek a Škop (oba DK) 10 minut + OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 150. HC Tambor Dvůr Králové: Škop – Dufek, Prokůpek, Pavelka, Laš – Rychtera, Černota, Lelka – Komárek, Haas, Zdráhal – Voděrek, Dvořák, Motl.

Hosté nastoupili v hale outsidera v notně oslabené sestavě a domů si odvezli zaslouženou porážku. Na úvodní trefu Židíka ještě odpověděl chvíli po přestávce Komárek, ve druhé části ale domácí za záda Škopa přidali další tři branky. Dvůr korigoval až v úplném závěru, vyrovnat ale nestihl.