Takhle nějak si lze představit ideální zápas. Do Pro Hockey arény přijel v neděli druhý tým tabulky, a tak o motivaci měli domácí hokejisté postaráno. Proti Náchodu předvedli poctivý výkon, v obraně i díky brankáři Michalu Víchovi udrželi nulu a tři góly si rozložili do všech třetin. Více než tři stovky trutnovských příznivců prostě musely být spokojeny.

Krajská liga

Trutnov – Náchod 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Fakta – branky a asistence: 19. Karlík (Luštinec), 24. Zítka (Poul), 42. Chytráček (Luštinec). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Votroubek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváků: 322. HC Trutnov: Vích – Antonín, Kozák, Karlík, Vaněk, Poul, S. Procházka – Zmítko, Vondřejc, Zelenka – T. Veselý, Chytráček, Luštinec – Perutek, Mašek, Zítka – Janoušek.

Pod Krkonoše přijel tým, který v dosavadním průběhu soutěže jako jediný dokázal obrat trutnovskou partu o všechny tři body. 20. října vyhrál Náchod doma 3:2, tentokrát se ale utkání vyvíjelo jinak. Ve středu se Malinského svěřenci prezentovali výhrou 4:0 v Jičíně, a jelikož branku Náchoda přijel hájit exhradecký gólman Luňák, bylo zřejmé, že duel prvního celku tabulky s druhým bude také soubojem brankářů.

A tak se i stalo. Hned při první domácí přesilovce zazvonila právě za Luňákem horní tyčka po chytré teči Perutka a na druhé straně si na Vícha nepřišel Šejnoha. V čase 18:20 ale udeřilo. Nejprve zakombinovalo duo Chytráček – Luštinec, z jejich spolupráce těžil tvrdou ranou obránce Karlík.

Ani v prostřední části se diváci nenudili. Ofenzivnějším týmem byli Trutnovští a gólová odměna tentokrát přišla mnohem dříve. Ve 24. minutě vysunul Poul ukázkově Zítku a jeho nájezdu nechybělo přesné zakončení. O chvíli později mohl snížit v největší náchodské šanci Jurča, Vích ale ukázal, že momentálně chytá ve velké pohodě a samostatný nájezd zpacifikoval.

Závěrečná část již nepřinesla takovou domácí převahu. Mohl za to možná i rychlý třetí gól z hole Chytráčka. Pak si vzali slovo hosté, ale na hrdinu zápasu si nepřišli jak Petr, tak ani Janoušek. Šest bodů z jednoho týdne a výstavní skóre 7:0 poslalo Trutnov v tabulce již do čtyřbodového náskoku, který bude ve středu na ledě Nového Města.

Zdroj: Youtube

.. na slovíčko z navrátilcem do Trutnova v barvách soupeře

Pavel Javůrek: „Trutnov si zaslouží II. ligu"

Hned několik tváří v dresu Náchoda bylo v nedělním šlágru krajské ligy trutnovským příznivcům hodně povědomých. Ať už jde o gólmana Filipa Luňáka, jenž letos chytal i za druholigové Vrchlabí či dvorského útočníka Jana Šejnohu. V roli soupeře ale na trutnovský led ohlásil po letech návrat i PAVEL JAVŮREK, jenž s hokejem začínal právě v Trutnově.

Pavle, jak jste si užil návrat do Trutnova, kde jste si nezahrál dlouhá léta?
Zápas jsem si užil. Těšil jsem se, až si v Trutnově po delší době zahraju. Jen ten výsledek mohl být pro mé mužstvo příznivější.

Vzpomenete si, kdy naposledy jste zde nastoupil v dresu domácího mužstva?
Bude to tak čtyři nebo pět sezon zpátky. Určitě šlo o poslední sezonu Trutnova v krajské lize než se pak klub na čas přestěhoval do druhé ligy.

Nestlalo se vám, že byste před utkáním nebo po některé z třetin omylem zamířil ke dveřím trutnovské kabiny?
Ne, to ne. Člověk ví, kam má jít a hlavně, když jsem tu hrál, mívali jsme domácí kabinu na druhé straně, takže nic podobného nehrozilo.

V Trutnově jste prohráli 0:3. V čem byl soupeř lepší a myslíte, že jste měli na to, aby zápas bodově dopadl lépe?
Myslím si, že Trutnov byl prostě lepší. Hlavně líp bruslil než my. Snažili jsme se s nimi sice držet krok a možná, že kdybychom měli trochu víc pomyslného štěstíčka, mohli jsme to třeba trochu zdramatizovat. Domácí ale hráli líp a zaslouženě vyhráli.

Vy jste se v zápase nedokázali prosadit střelecky. Co říkali spoluhráči na výkon domácího brankáře Vícha?
Chytal určitě dobře, ale my jsme měli minimum vyložených šancí. Nedostávali jsme se před něj, i když pár příležitostí tam bylo. On ale chytal dobře, a to co tam bylo, měl. Je vždycky dobře, když brankář chytí vše, co na něj jde. Náš gólman byl také dobrý, ale Trutnov byl před brankou důraznější.

Trutnov po deseti kolech vede tabulku. Myslíte si, že to je právě podkrkonošský celek, kdo by měl potvrdit kvality a být největším kandidátem na vítězství v soutěži?
Podle mě má Trutnov určitě nejlepší kádr. Už před sezonou prohlásil, že by chtěl postoupit do druhé ligy a já bych to městu rozhodně přál. Trutnov si tuto soutěž zaslouží a i pro fanoušky by to bylo skvělé.

Měl jste při utkání v aréně vlastní fanoušky?
Když jsem na zimák přišel, hodně lidí jsem tu znal. Ať už jde o trenéry, spoluhráče. Přišla fandit i rodina a byl to pro mě fajn zážitek. Hrálo se mi dobře.