„Musíme si pomáhat," takovým mottem jako by se řídili podkrkonošští hokejisté ve 31. kole druhé ligy. Ačkoliv trutnovští borci na domácím ledě schytali debakl od silného Sokolova (1:7), po zápase mohli kvitovat výsledek z nedalekého Vrchlabí. Právě tam totiž výhra domácích proti Klatovům zpečetila dračí účast v blížícím se play off.

Vyřazovací část si totiž letos zahraje šestnáct ze sedmnácti účastníků soutěže a poslední už Trutnov rozhodně být nemůže. Ba naopak, ve hře je stále vstupenka mezi elitní desítku. A ta by se hodila. Nebo také Chytráček a spol. mohou zůstat na pozici dvanácté, která by nejspíš zaručovala pikantní osmifinálový souboj proti rivalovi z Vrchlabí!

II. liga

Vrchlabí – Klatovy 8:4 (2:1, 1:2, 5:1)

Fakta – branky a asistence: 4. Urban (Matějka, Klement), 9. Fořt (Matějka, Urban), 33. Bláha (Jirků), 42. Bláha, 50. Urban (Fořt, Hlaváč), 53. Fořt (Matějka), 60. Vlach (Kadavý, Hamerský), 60. Jirků (Skočovský, Bláha) – 16. Pejchar (Čuban), 25. Vondryska (Čuban), 36. Vondryska (Čuban), 46. Pacanda. Rozhodčí: Kopeček – Hurita, Špringů. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:3. Diváci: 575. HC Stadion Vrchlabí: Sobotka – Hamerský, Kadavý, Skočovský, Bažant, Klement, Hlaváč – Jakubec, Filip, Vlach – Oppelt, Jirků, Bláha – Matějka, Urban, Fořt – Srnský, Kerekanič.

Do zápasu proti nyní již posledním Klatovům šli vrchlabští hokejisté oslabení o tři marody. V sestavě trenérovi Řeháčkovi scházeli Lenoch, Jebavý a také gólman Neužil, jehož v brance nahradil mladíček Sobotka. Domácí partu tyto ztráty v úvodu nijak nepoznamenaly. Už v čase 3:50 aplaudovalo bezmála šest stovek diváků akci Klementa s Matějkou, kterou zakončoval Urban. V 9. minutě prokázal střelecké probuzení Fořt a stav 2:0 vypadal velice nadějně. Jenže ještě před přestávkou stihli hosté z přesilovky snížit a stejnou výhodu vy-užili také na startu periody druhé – 2:2.

Roli favorita začali domácí naplňovat zase až od poloviny utkání. Střelecky se prosadil Bláha, ale znovu stihli Klatovští odpovědět. V úvodu třetí části opět zaúřadoval Bláha, ani tentokrát ale Stadion vedení neudržel, když znovu inkasoval v oslabení na 4:4.

Pak už ale skórovali jen domácí. V 50. minutě Fořt vybídl k vítězné brance Urbana a za další tři minuty sám zvýšil na 6:4. Konečnou podobu skóre dali Vrchlabští v závěrečné půlminutě utkání. Při power-play soupeře nejprve Vlach dovezl puk do opuštěné klece a v čase 59:53 ještě Jirků prostřelil nešťastného gólmana Lavičku.

Trutnov – Sokolov 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)

Fakta – branky a asistence: 34. Smékal (Koutník) – 7. Škop (Račanský, Kvapil), 8. Vaněk (Flek, Vrána), 13. Škop (Rohan), 33. Flek (Novák), 40. Vaněk (Troška, Vrána), 44. Vrána (Šik, Flek), 60. Vaněk (Vrána, Flek). Rozhodčí: Veinfurter – Špringl, Urubčík. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 257. HC BAK Trutnov: Jeschke – Souček, Dufek, Voženílek, Junek, Chaloupka, Vácha – Perutek, Veselý, Šimoníček – Březina, Smékal, Janoušek – Luštinec, Koutník, Chytráček – Kozák, Zítka.

Hokejisté Sokolova v závěrečných kolech základní části útočí na vedoucí příčku v tabulce a na ledě Trutnova jasně předvedli svoji sílu. Domácí sice chtěli dát zapomenout na předchozí dvě porážky, proti soustředěnému výkonu Západočechů ale neměli šanci. Cestu za jedenáctým (!) vítězstvím v řadě si hosté ulehčili skvěle zvládnutou první třetinou. V 7. minutě je poslal do vedení Škop, za dalších 103 vteřin zvýšil na 0:2 Vaněk a po třetím gólu z hole Škopa si brali domácí už ve 13. minutě oddechový čas.

V dalších minutách musel Trutnov čelit několika přesilovkám soupeře, po jejich vypršení ale samostatný nájezd neproměnil Chytráček. Hosté trestali čtvrtým zásahem a až ve 34. minutě poprvé slavilo gól také domácí publikum. Prosadil se Smékal. Ještě veseleji mohlo být v Pro Hockey aréně chvíli před druhou sirénou. Chytráčkovi ale gól ve vlastním oslabení doslova ukradl brankář Hruška, a tak se již radovali pouze hosté. Vedle Vrány stihl dvě trefy „last minute" Vaněk, čímž dokonal hattrick i konečný stav 1:7.