Dramatické derby vyhrálo Vrchlabí. Duel se Dvorem otočilo v závěru

Vrchlabí - Nervy drásající duel okresních rivalů ve druhé hokejové lize rozhodly dvě přesné trefy domácích v závěru třetí třetiny. Vrchlabí doma dvakrát prohrávalo (0:1 a 2:3), ale nakonec Dvoru zasadilo dvě rozhodující rány v 56. a 58. minutě. Trutnov dnes nehrál, měl volno.

31.10.2018

Z hokejového derby Vrchlabí - Dvůr Králové 4:3.Foto: Anton Martinec

Oba soupeři šli do druhého vzájemného utkání v sezoně v podobném rozpoložení. V posledním utkání hladce prohráli, oběma chyběli zranění hráči a oba se potřebovali revanšovat svým věrným fanouškům. Těch si na vrchlabský zimák našlo cestu dohromady 1042 a od začátku se třetí nejvyšší návštěva sezony rozhodně nenudila. Co víc si v jakémkoliv utkání přát, než rychlou změnu stavu. Pomohlo jí brzké vyloučení domácího Kastnera a hlavně přesilovková střela Karlíka, kterou za záda gólmana Soukupa doklepl Valášek.

Dvůr vedl a Luštinec mohl jeho náskok i zvýšit, ve druhé polovině první třetiny ale přišly šance hlavně na druhé straně. Při zakončení Matějčka už diváci zvedali ruce nad hlavu, puk se ale domácím doslova vysmál a po odrazu od tyčky jen projel po brankové čáře a dorazit do sítě jej nedokázal ani dojíždějící Chalupa. Také úvodní minuty prostřední části hry patřily Stadionu a dvorským hokejistům v té době muselo být jasné, že na jeden gól zápas nevyhrají.

A jako první to pochopil jeden z nejlepších hráčů derby Luštinec. Ve 32. minutě se při vlastním oslabení chopil puku, předvedl parádní individuální akci, před Soukupem mu ale v zakončení štěstí nepřálo. A tak přišlo to, co muselo. V době, kdy hráli Vrchlabští přesilovku po vyloučení Vitebského, napřáhl od modré Muška a jeho, pro Konvissera naprosto ukrytá střela, zapadla do horního rohu branky – 1:1. Uběhlo 86 vteřin, před hostující branku se protlačil Procházka a druhým gólem na tribunách odstartoval euforii. Dvůr rychle přišel o dlouhotrvající náskok, ještě rychleji ale sebral vedení svému soupeři. Necelou půlminutu po druhém vrchlabském gólu ujeli Luštinec s Valáškem a dorážka druhého jmenovaného vrátila skóre na stav nerozhodný.

Pokud se aréna neměla dočkat prodloužení, musela o vítězi rozhodnout perioda třetí. A tak se i stalo. Úvodní dvě šance patřily domácím. Tomáš Půlpán s Mrňou na Konvissera nevyzráli. V čase 43:31 se nešťastně svezla brusle Mrni po puku, na což rozhodčí reagoval vyloučením nejbližšího hráče soupeře. Domácí útočník ale přiznal, jak se věci mají, a pokračovat mohla přesilovka Dvora. To bylo gesto fair play! Hosté ale právě v této výhodě udeřili. Krásnou akci předvedli nahrávající Valášek se zakončujícím Luštincem a Rodos podruhé v utkání vedl – 2:3. Rozhodující okamžiky zápasu přišly při vyloučení hostujícího Faltyse. Nejprve v oslabení ujel Luštinec, před Soukupem ale přestřelil. Za další minutu domácí Bláha na modré čáře při střele zlomil hůl a dva dvorští hráči upalovali zcela osamoceni na vrchlabského brankáře. Luštinec vzal vše na sebe, na Soukupa ale nevyzrál.

Soukup ustál i tutovku Havlase a dvorské hráče nevyužité šance v závěru přišly draho. V 56. minutě zapadla za záda Konvissera nepovedená a snad i tečovaná střela Mrni, necelé tři minuty před koncem pak do brejku ujela bratrská dvojice Půlpánů a po přihrávce Aleše zařídil rozhodující branku utkání Tomáš. Závěrečná power-play Dvora už žádnou změnu nepřinesla a derby s pořadovým číslem 5 tak skončilo vítězstvím vrchlabských hokejistů. Ti se po nepovedeném duelu v Trutnově vyhrabali z deky, pod kterou čtyři dny a velkou část středečního zápasu leželi.

Dvůr dal naopak vzpomenout na spoustu předchozích utkání. Ačkoliv odehrál slušnou partii, ztratil ji v úplném závěru.

OHLASY TRENÉRŮ
Petr Hlaváč, Vrchlabí: „Bohužel jsme zase do zápasu vstoupili brzkým vyloučením a inkasovaným gólem. To jsme po tom sobotním výkonu v Trutnově fakt nepotřebovali. Celou třetinu jsme se v koncovce trápili. Ve druhé části nám tam góly spadly, ale když už si myslíme, že jsme z toho venku, zase inkasujeme. Třetí třetina znovu, inkasovali jsme, pak přežili dvě obrovské šance a na konci se radujeme ze tří bodů. Pro nás hodně těžký zápas a důležité tři body.“

Ladislav Lubina, Dvůr Králové: „Odehráli jsme dobrý zápas. Musí nás mrzet, že jsme ve třetí třetině prohospodařili velké šance. Hlavně při vlastním oslabení jsme mohli rozhodnout. Tak zkušení hráči prostě musí podobné příležitosti využít. Zde se utkání zlomilo. Na konci jsme se bohužel při vidině vítězství nechali unést, obránci se nechali vytáhnout až za brankovou čáru soupeře a zbytečně jsme inkasovali. Výsledek mě mrzí.“

Vrchlabí - Dvůr Králové 4:3

Fakta - branky a nahrávky: 35. Muška (Matějček), 36. Procházka (Půlpán A., Kastner), 56. Mrňa (Půlpán A., Pšurný), 58. Půlpán T. (Půlpán A.) – 2. Valašek (Karlík), 37. Valašek (Luštinec, Havlas), 45. Luštinec (Valašek, Matějíček). Rozhodčí: Pilný - Laczko, Řezníček. Vyloučení: 5:6 + Faltys (DK) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Třetiny: 0:1, 2:1, 2:1. Diváků: 1042.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup - Voženílek, Bučko, J. Moník, Muška, Kynčl, Jirků - T. Půlpán, Kastner, Mrňa - Chalupa, Matějček, Hozák - Procházka, Bláha, A. Půlpán - Hidveghy, F. Moník, Pšurný.
HC RODOS Dvůr Králové: Konvisser - Karlík, Matějíček, Petira, Vitebský, M. Tondr, Faltys, Starosta - Valášek, Havlas, Luštinec - Zmítko, Ježek, Řepík - Dušek, Hoskovec, Fořt - Řezníček..

Další známé výsledky:
Nymburk - Kolín 4:1, Jablonec - Letňany 8:6.

Příště (v sobotu) se hraje:
Trutnov - Děčín, Vrchlabí - Most, Dvůr Králové - Klatovy.

Autor: Tomáš Otradovský

31.10.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Obchodní zástupce 20 000 Kč Obchodní zástupci Obchodní zástupce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - min. vyuč., ŘP skupiny B, vhodné pro OZP, k dispozici služební vozidlo, notebook. Pracoviště: Pco vidocq s.r.o.- trutnov, Libušinka, č.p. 180, 541 01 Trutnov 1. Informace: Pavel Baudyš, +420 602 459 814. Výroba - Výroba Montážní dělník 25 000 Kč Montážní dělníci výrobků z ostatních materiálů Montážní dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: MONTÁŽNÍ DĚLNÍK , montáže po celé EU, možno i se základním vzděláním, ŘP skupiny B výhodou, znalost NJ nebo AJ výhodou ( možnost karierního postupu), spolehlivost, pracovitost, nutný tel. kontakt , předem domluvit schůzku.. Pracoviště: Rack montage s.r.o. - kontakt, Vrchlického, č.p. 735, 544 01 Dvůr Králové nad Labem. Informace: Pavel Janák, +420 602 405 828. Zdravotnictví - Zdravotnictví Farmaceut 23 000 Kč Obsluha strojů a zařízení pro farmaceutickou výrobu Dělník farmaceutické a zdravotní výroby (obsluha strojů a zařízení). Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 30. Poznámka: Práce v moderním čistém prostředí výrobní společnosti vyrábějící hygienické potřeby. Budete obsluhovat výrobní linku, hlídat přísun materiálu na linku, organizovat a řídit práci na lince., , Nabízíme, náborový příspěvek 10 000 Kč, stabilní a dobrou práci v čistém prostředí , mzdu 23 000 Kč hrubého za měsíc s možností dalšího růstu už po zapracování + 13. a 14. plat navíc, 6 dní sick days , podniková prodejna, podpora vzdělávání, dárky za výrobní výkon a firemní výročí , stravenky, dotované stravování, společenské firemní akce, do práce i z práce můžete využít svozové dopravy ze Semil, Železného Brodu, Lomnice na Popelkou, Liberce, Jablonce nad Nisou a Mnichova Hradiště. Pracoviště: Randstad s.r.o.-turnov, Vesecko, č.p. 491, 511 01 Turnov 1. Informace: , . Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 35 000 Kč Elektrotechnici a technici energetici kontroly kvality, laboranti Dodavatelský kvalitář. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 55000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DODAVATELSKÝ KVALITÁŘ, - zkušenosti s řízením projektů a prováděním interních a externích auditů výhodou, - znalost španělského jazyka slovem i písmem , - bezúhonnost, - zkušenosti s řízením projektů a jednáním s dodavateli výhodou, Nabízíme: doprava do zaměstnání zdarma, program volnočasových benefitů (5400 Kč) rodinný program (4000 Kč), penzijní připojištění (až 700 Kč), týden dovolené navíc, zvýhodněné tarifů mobilních operátorů. Pracoviště: Continental automotive czech republic s.r.o. - pracoviště, Volanovská, č.p. 518, 541 01 Trutnov 1. Informace: Hana Jančulová, +420 800 800 552.

Hokejisté Kolína ve středu urvali proti vrchlabskému celku dva cenné body.
23

Třetí šestka pro Trutnov. Vrchlabí veze alespoň bod

Východočeši v I. lize stříleli shodně, bodoval ale pouze Dvůr

Třetina splněna. Chrudim vykročila za postupem výhrou 4:0

Chrudim - První zápas ze tří, první výhra. Chrudimští futsalisté mají za sebou kvalitní vstup do domácího turnaje v rámci elitní fáze Ligy mistrů. Po rozpačitém začátku proti Lidě zvítězili nad běloruským mistrem 4:0 a jejich šance na postup začíná nabírat reálnějších kontur.