Dvoráci o vítězství nad Slaným rozhodli čtyřmi góly v první třetině

Dvůr Králové/Vrchlabí – Devítigólové zápasy nabídl program 9. kola druhé ligy. Vrchlabský Stadion v souboji dvou mužstev z čela tabulky neuspěl v Děčíně. Nováček ze Dvora Králové  si naopak hravě poradil se soupeřem z jejího dna. Trutnovští Draci pauzírovali.

12.10.2017

Dvorský gólman Josef Čáp byl stavebním kamenem čtvrté výhry HC Rodos v sezoně. Foto: Miloslav Knap

Děčín – Vrchlabí 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Fakta – branky a asistence: 4. Navarra (Oliverius), 22. Oliverius (Vaněk), 24. Navarra (Hříbal), 46. Baránek (Navarra, Kaltenböck), 52. Oliverius (Vaněk, Baránek), 59. Hašek – 20. Šimoníček (Jirků), 30. Miškovský (Urban), 37. Šťastný (Filip). Rozhodčí: Velčovský – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. HC Stadion Vrchlabí: Abrahám – Abraham, Hejda, Jirků, Matějček, Tržický, Chleborád, Maďar – M. Filip, Šťastný, Krsek – Šimoníček, Bláha, Miškovský – Urban, M. Pšurný, Kerekanič – Mach.

Čtyři dny po prohraném derby s Trutnovem zamířili vrchlabští hokejisté na horký led Děčína. Ten měl po osmi kolech i díky nejvíce odehraným zápasům v tabulce společně s Jabloncem nejvíce bodů. Severočeši šli do utkání po dvou porážkách v řadě,  hosté proto věřili, že jejich sérii prodlouží o další neúspěch.

V největší druholigové aréně se od začátku hrál skvělý hokej. Skóre otevřeli Medvědi už v čase 3:24 Navarrou, hosté po několika šancích udeřili deset vteřin před sirénou Šimoníčkem.

Zatímco závěr první třetiny se horalům povedl, start té prostřední byl jak ze zlého snu. Oliverius a znovu Navarra pomohli Děčínu odskočit do náskoku 3:1 a s hosty to nevypadalo dobře. Stadion se ale nevzdal. V polovině utkání jej vrátil do kontaktu Miškovský, a když tým několikrát podržel gólman Abrahám, navázal na jeho zákroky vyrovnávacím gólem Šťastný – 3:3.

Závěrečná dvacetiminutovka už ale patřila domácím. Klíčovou trefu na 4:3 zařídil velkolepým sólem Baránek a šest minut po něm nekompromisní ranou zvýšil Oliverius. Hosté vrhli všechny síly do útoku, v závěru si vytvořili velký tlak, při hře bez brankáře ale inkasovali z hole Haška.

Dvůr Králové – Slaný 7:2 (4:0, 0:1, 3:1)
Fakta – branky a asistence: 7. Pozdnyakov (Kmošek), 12. Karlík (Hrazdíra, Pozdnyakov), 15. Luštinec (Valášek, Kocián), 20. Petira, 44. Kmošek (Junek), 55. Filip (Ježek, Luštinec), 60. Hrazdíra (Pozdnyakov) – 29. Sýkora (Macháček, Kellerstein), 43. Kohůt. Rozhodčí: Pilný – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 570. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Karlík, Hamerský, Vitebský, Janeba, Junek, Petira, Klust – Luštinec, Kocián, Valášek – Kmošek, Hrazdira, Pozdnyakov – Zmítko, Ježek, Sedláček – Lelka, D. Filip.

Povedený večírek si s bezmála šesti stovkami fanoušků užili hokejisté Dvora. Do jejich arény dorazil tým ze Slaného, který nejvíce zdobí zkušenosti bývalých extraligových útočníků. Však spolu také Alinč, Kubinčák a Rod vytvořili elitní formaci. Ta se ale v utkání nijak neprosadila.

Naopak to byli domácí hráči, kdo měl zápas plně pod kontrolou. Mohla za to hlavně skvělá produktivita  v úvodní třetině. Začátek měli hosté velmi slušný, v 7. minutě jim ale pláchl ruský expres Pozdnyakov a blafákem prostrčil puk pod nohami gólmana Spěšného. Na 2:0 zvyšoval ve 12. minutě přesilovkovou dělovkou Karlík a nedlouho  po něm využil parádní přihrávky Valáška kapitán Luštinec. Zmar hostů podtrhla poslední minuta, při níž nejprve vychytal sólo Petiry Spěšný, dojíždějící obránce si však puk srazil do vlastní branky – 4:0.

Prostřední část mnoho zajímavých momentů nepřinesla. Předposlední tým tabulky se stébla chytil díky třem přesilovkám, nevytěžil ale více než jeden gól z hole Sýkory. Nejblíž zvratu byli hosté ve 43. minutě, když na 4:2 snižoval Kohůt. Hned za další minutu ale uklidnil diváky pohotovou dorážkou Kmošek a závěr utkání domácí dohráli v exhibičním tempu. Nejhezčí gól utkání zaznamenal bekhendovou ranou do šibenice Daniel Filip a na 7:2 uzavřel druhým přesilovkovým zásahem Hrazdira.

Příště se hraje (10. kolo, v sobotu 14. října):
Trutnov – Děčín, Vrchlabí – Řisuty, Jablonec – Dvůr Králové, Slaný - Sokolov, Kobra Praha – Bílina.

Autor: Tomáš Otradovský

12.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Horská služba zachránila v Labském dole promrzlého muže

Z hokejového duelu 2. ligy Dvůr Králové - Řisuty (2:4)
2

Zpackaná sobota. Trutnov si za Prahy přivezl debakl. Dvůr prohloubil krizi

V krajském derby basketbalistek Hradec vysoko vyhrál v Trutnově

Trutnov - V jednoznačnou záležitost Sokola NILFISK Hradec Králové se proměnilo sobotní východočeské derby v Trutnově. Lvice vyhrály rozdílem 46 bodů. Poslední utkání v letošním kalendářním roce provázela tradiční předvánoční charitativní akce se Stacionářem mezi mosty Trutnov. Prodalo se celkem 136 produktů, které napekly trutnovské hráčky, diváci přispěli celkově částkou 2646 korun.