HC Jaroměř – HC Dvůr Králové 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Dvůr vstoupil do zápasu bez respektu a již v úvodní minutě musel domácí gólman Ježek vytáhnout famózní zákrok. Ani on ale nezabránil ve 12. minutě Rychterovi, jenž premiérovým gólem Dvora v sezoně otevřel skóre – 0:1. Nadějný stav vydržel hostům až do první přestávky a byla jen škoda, že se nepodařilo vedení zvýšit ve dvojnásobné přesilovce. Zajímavostí také bylo zranění arbitra Samka, jenž se udeřil po pádu do hlavy a od druhé části jej v roli hlavního vystřídal čárový Petr.

Ve 26. minutě hrál Dvůr podruhé v pěti proti třem, leč při návratu z trestné lavice zachytil puk Koblížek a k radosti domácích příznivců dokázal vyrovnat. Když pak o deset minut později skóroval z domácí přesilovky také Krause, šli do kabin tentokrát o gól veselejší Jaroměřští – 2:1.

Brzy po zahájení poslední třetiny se Dvoru do třetice nabídla zvýhodněná přesilovka. Hamerskému ale největší šanci lapil Ježek, a když na led skákal první vyloučený Novotný, našel jej přihrávkou Hamáček, a bylo to 3:1. Dvoráci ale zbraně nesložili. V 51. minutě hbitě snížil Všetečka a rázem bylo na ledě živo. Hosté se prali o vyrovnání, odhodlali se i k power-play, pohřbila je ale situace pro zápas výmluvná. Jaroměři opět dokonale vyšlo načasování s návratem vyloučeného hráče. Tentokrát skočil zpět na led Růta a do prázdné branky pohodlně upravil na konečných 4:2.

Fakta – branky: 26. Koblížek, 36. Krause, 46. Novotný, 60. Růta – 12. Rychtera, 51. Všetečka. Rozhodčí: Samek – Petr, Průcha (od 21. Veselý). Vyloučení: 14:12. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 200. Sestava HC Dvůr Králové: Škop – Hamerský, Vitebský, Kopitar, Krejcar, Laš, Mišinec – Dušička, Vítek, Lelka – Kolman,Rychtera, Zmítko – Všetečka, Motl, Voděrek.

Premiérové utkání nové sezony zhodnotil trenér dvorských hokejistů Aleš Hrubý:

„V utkání se projevilo, že Jaroměř má oproti nám o dost víc natrénováno. V tom byl největší rozdíl. O to cennější pro mě je, že se kluci snažili, bojovali a nakonec je škoda, že se nám v závěru nepodařilo srovnat. Výborně zachytali oba brankáři. Ať už Ježek v dresu soupeře, tak i Pavel Škop v naší brance. Ti zaslouží velké uznání. Na můj vkus bylo k vidění zbytečně moc vyloučených hráčů. Stínem zápasu je zranění rozhodčího Samka a našeho Kuby Vitebského. Myslím si, že kluci poznali, že je potřeba poctivě potrénovat a když doženeme tréninkové manko, bude to ve hře ještě lepší.“

V dnešním 3. kole nejvyšší krajské soutěže mají Dvoráci volný los a znovu se představí až v neděli na ledě Třebechovic. „To pro nás bude tvrdý oříšek. Ale soutěž je vyrovnaná a kluci se přesvědčili, že hrát se dá s každým,“ dodal Aleš Hrubý.