„Hokej bez play off, to jde?“ ptají se nechápavě. Zní to možná neuvěřitelně, ale je to tak. Na Královéhradecku bude letos hokejová sezona nejvyšší soutěže mužů bez atraktivních bitev, spjatých s vyřazovací částí.

„Pro diváka nebude boj o titul zajímavý,“ může si trenér Dvora Králové Aleš Hrubý ukroutit hlavu nad systémem s pěti účastníky ve finálové skupině. „Je to hrozný. Nejhorší systém, jaký jsem já zažil,“ kritizuje. „Na svazu říkají, že jsme si to odhlasovali, ale já jsem teda u toho nebyl,“ dodává Hrubý.

Ve dvaceti kolech budou hokejisté sbírat body do tabulky až do 13. března. „To je přeci nemyslitelné, hrát tak dlouho. Na jednu stranu se všude šetří a teď budeme muset peníze utratit za led a elektřinu. Je to blbost,“ rozhořčeně prohlásil dvorský kouč.

Navíc tím, že v letošní soutěži má jasnou nadvládu Nové Město, prý podle Hrubého finálová skupina ztrácí úplně smysl. „Nové Město vyhraje titul na sto procent,“ tvrdí.

Ať už se hrací systém dvorskému trenérovi líbí nebo ne, v neděli musel svoje mužstvo připravit na první souboj.

Pod Hankovým domem se Dvůr utkal s Hronovem, který si vstupenku mezi pět nejlepších týmů ligy zajistil až v posledním kole základní části. „Takový ten elán a nadšení z postupu si přinesli i do zápasu s námi,“ pravil Hrubý.

Domácí hokejisté duel nezačali ve špatném tempu, ovšem první gól paradoxně vstřelili v oslabení, kdy ujel Vítek.

Ve snaze, co nejrychleji rozhodnout zápas, chtěli Dvoráci přidat další branky. Jenomže přitom nechali otevřená zadní vrátka, jimiž jim dvakrát proklouzli hronovští hráči. Ti pak dokonce ještě těsně před koncem první třetiny zvýšili svoje vedení na 1:3. Gól vstřelili v přesilové hře.

„Všechny branky jsme dostali po chybách obránců,“ poznamenal Aleš Hrubý.

Přestávková bouřka se však v šatně nekonala. „To, že jsme prohrávali 1:3, jsem nijak nedramatizoval. Klukům jsem jen říkal, že je potřeba si příště pohlídat situace, kdy se ve čtyřech pustili do útoku a zapomněli za sebou hráče,“ sdělil dvorský kouč. „Věděl jsem, že, když nebudeme spěchat a budeme hrát trpělivě, výsledek otočíme. A na moje slova došlo,“ usmíval se.

Defenziva královédvorského mančaftu se od druhé třetiny zlepšila, a přestože brankář Poláček nebyl úplně bez práce, už žádný puk za jeho zády neskončil. Naopak za těmi hronovského brankáře Svobody se ocitl hned pětkrát.

Nejaktivněji si v tomto směru počínal útočník Lubomír Vítek, jenž ke svému zásahu z první části přidal další dva a hattrickem se postaral o vyrovnání na 3:3. V závěru druhé dvacetiminutovku napřáhl od modré Říčař a krásnou střelou po ledě strhl vedení na stranu domácích.

Dvorský obránce se podílel i na pátém gólu svého týmu, když jeho pokus tečoval Zmítko. Konečnou podobu výsledku na 6:3 dal Dlab. „Jsem rád, že se klukům podařilo utkání otočit. Věřil jsem jim. O druhé třetiny podali zodpovědný výkon,“ uzavřel Hrubý. Už zítra Dvůr hraje v Novém Městě.

Dvůr Králové – Hronov 6:3 (1:3, 3:0, 2:0)

Branky: Vítek 3, Říčař, Zmítko, Dlab – Šakarov, Hudeček, Hajník. Rozhodčí: Veinfuter – Petr, Kyral. Vyloučení: 11:8, navíc Dufek 10 min. OT – Kosák 10. min. OT+OK. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 300.

HC BaL Dvůr Králové: Poláček – Hamerský, Vlasák, Říčař, Vitebský, Dufek, Poul – Vítek, Dušička, Rychtera – Dlab, Kollman, Zmítko – Voděrek, Hradecký, Edwards.