Krajská liga

Dvůr Králové – Nové Město
5:3 (2:1, 3:2, 0:0)
Fakta – branky a asistence: 6. Ježek, 14. Vosyka (Polák), 23. Fořt (Polák), 34. Szakal (Veselý), 38. Veselý (Zmítko) – 2. Šimončič (Dostál), 26. Šejnoha (Petr), 40. Petr (Reichmann). Rozhodčí: Svoboda – Bednář, Runštuk. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:3. Diváci: 360. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Husár – Vitebský, Mišinec, Hamerský, Klust, Vosyka, Zmítko – Polák, Sedláček, Fořt – Lelka, Ježek, Komárek – Szakal, Veselý, Rychtera – Vacek.

Úvodní vzájemný zápas vyzněl jasně pro Dvoráky (6:2), a tak nejen kotel fanoušků věřil, že také odveta přinese kupu radosti. Podcenit ale domácí nic nemohli. Spartak totiž vyhrál dvě z posledních tří utkání a také na břeh Labe přijel bodovat. Už po minutě hry zamířil za katr domácí Komárek a jeho sekání potrestal využitou přesilovkou Šimončič – 0:1. Stejnou výhodu dostali po pár momentech také svěřenci kouče Topola a Ježkovi na vyrovnání stačilo pouhých 49 vteřin. Hokej ze strany Dvora se divákům musel líbit a za aktivitu byli hráči odměněni na startu 14. minuty. Po přihrávce Poláka se prosadil Vosyka a od té chvíle už jeho tým vedení nepustil.

Nejvíce branek bylo k vidění v prostřední části hry. Ve 23. minutě nejprve zvýšil na 3:1 Fořt, chvíli na to dvorský odchovanec Šejnoha snížil, ale rozhodující pasáž hry přišla mezi 34. a 38. minutou. To nejprve Veselý připravil gólovou pozici Szakalovi, aby pak sám upravil skóre na velmi nadějných 5:2. Novoměstští sice 25 vteřin před odchodem do šaten využili už třetí přesilovou hru, v závěrečné periodě ale kralovali oba brankáři a další gól už nepadl. Dvoráci tak v tabulce soupeři odskočili na rozdíl šesti bodů a pouze jeden ztrácejí na třetí Nový Bydžov.

„Jsou to pro nás velice cenné body. Mám radost ze třetí třetiny, které nám nejdou. Tentokrát jsme ji dokázali uhrát bez branek a nedopustili zas nějaké drama. Děkujeme fanouškům za jejich povzbuzování, které nám velice pomáhá," řekl k utkání domácí kouč Tomáš Topol. 

Draci dnes razí k dohrávce
Trutnov – Náročný duel čeká dnes v podvečer druholigové hokejisty Trutnova. Ti se od 18 hodin střetnou v pelhřimovské aréně s tamními Ledními Medvědy.
Svěřencům trenéra Malinského patří v tabulce momentálně devátá příčka v dohrávce 7. kola ji však mohou výrazně vylepšit. Domácí jsou šestnáctí. ⋌(to)