Baráž o KL

Dvůr Králové – Jaroměř 2:6 (1:0, 1:3, 0:3)

Fakta – branky a asistence: 17. Vitebský, 40. Krejcar (Vitebský) – 21. Vejman, 30. Hamáček (Křepinský, Kotrč), 34. Světlík (Koblížek), 41. Karel (Vejman), 50. Svoboda (Hamáček, Křepinský), 58. Bujňák (Dudadík). Rozhodčí: Machač – Karlík, Antalík. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváků: 140. HC Dvůr Králové nad Labem: Karban – Dufek, Háze, Vitebský, Krejcar, Mišinec, Prokůpek – Dvořák, Rychtera, Zmítko – Voděrek, Komárek, Lelka – Blaha, Kasan, Petráš – Motl.

Dvoráci před utkáním věřili, že se případným vítězstvím dokáží vrátit do hry o dvě postupová místa do krajské ligy. Utkání proto začali s chutí a během úvodní třetiny si proti o dost zkušenějšímu soupeři vypracovali několik šancí. Proměnit však dokázali jedinou, to když v čase 16:43 proměnil již třetí přesilovku obránce Vitebský – 1:0.

Hosté museli být aktivní hrou soupeře zaskočeni, výrazně jim ale pomohl start prostřední periody. Už po půldruhé minutě hry totiž Vejman využil nedůslednosti domácího celku a bleskově srovnal. Polovinu zápasu navíc hosté orámovali dalšími dvěma trefami a vykročili tak za vítězstvím. Krátce před sirénou ještě vykřesal Dvoru naději kontaktní gól Krejcara, v závěrečné části ale již hosté žádné drama nepřipustili.

Ba naopak. Hned minutu po návratu z kabin vrátil Jaroměři dvoubrankový náskok Karel a uhájení pozice v krajské lize hosté přiblížili ještě dalšími dvěma góly.

Názory z kabiny

Nejzkušenějším hráčem v domácím týmu byl také v duelu s Jaroměří (2:6) obránce Pavel Dufek. Čtvrtá porážka v řadě jej samozřejmě mrzela. „Výsledek vypadá jednoznačně, ale řekl bych, že šlo přinejmenším o vyrovnaný zápas. Možná jsme byli i lepší, ale prostě nedáváme góly, naopak laciné dostáváme," láteřil Dufek nad špatnou produktivitou svého týmu. „Tak to je v každém zápase. Soupeři nejsou o tolik lepší, ale chybí nám branky, a ty rozhodují. Kdo viděl naše domácí duely v baráži, musí souhlasit," dodal Dufek.