„Dvě třetiny jsme se trápili. Domácí se poprvé letos sešli kompletní a hráli dobře,“ řekl trenér Dvora Aleš Hrubý. Na nepříliš kvalitním ledu hosté prohrávali po první třetině 1:0, a přestože od druhé dvacetiminutovky měli herně navrch, při únicích soupeře musel svůj tým několikrát podržet Poláček.

Důležitý moment střetnutí se zrodil v poslední minutě druhé třetiny. Domácí hokejisté hráli přesilovou hru pět na tři. „Podařilo se nám ale získat puk, ujet a Hamerský po přihrávce Janigy vyrovnal na 1:1,“ popisoval klíčovou situaci Hrubý. Nebyl to však poslední gól, který hráči Dvora vstřelili ve vlastním oslabení.

Tento kousek se povedl i na začátku závěrečného dějství Vítkovi, který zápas otočil na stranu Dvora. Třetí hostující branku přidal Dušička a konečný výsledek stanovil svou druhou trefou v utkání Vítek. „V průběhu třetí třetiny jsme hru stáhli na dvě pětky a zkušení hráči utkání rozhodli,“ poznamenal Aleš Hrubý.

„Náš herní projev byl samozřejmě lepší než soupeře, ale nedáváme góly. Výborně chytal také gólman Opočna Hradecký. Proto jsme se trápili,“ konstatoval.
Hra královédvorkého týmu byla také podle Hrubého poznamenána velkým počtem vyloučených. „Náš výkon to určitě narušilo. Nechci se moc vyjadřovat k rozhodčímu, ale myslím, že utkání nezvládl,“ pronesl Hrubý.

V dnešním osmém kole má Dvůr volno. Další utkání bude hrát až v neděli v Novém Bydžově (17).

Opočno – Dvůr 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Fakta – branky: Vítek 2, Hamerský, Dušička. HC Bal Dvůr Králové: Poláček – Hamerský, Poul, Říčař, Pospíšil (Vlasák), Dufek, Vitebský – Janiga, Dušička, Vítek – Dlab, Zmítko, Kollman – Vlasák (Voděrek), Jirousek, Všetečka.