Ve středu dorazil pod Hankům dům nevyzpytatelný soupeř z Opočna, který v letošní sezoně z cizího ledu ještě neodjížděl s prázdnou. Strašákem byla pro domácí hlavně bilance posledních tří venkovních zápasů, v nichž Opočno vyplenilo stadiony v Novém Městě, Nové Pace i Novém Bydžově.

HC Dvůr Králové - HC Opočno 5:2 (1:0, 1:1, 3:1).

Fakta – branky: 7. Hamerský (Všetečka), 24. Svoboda (Mišinec), 46. Döme (Hamerský), 49. Vítek (Dušička), 60. Dufek (Mašek) – 36. Felcman (Čtvrtečka, Černík), 53. Čtvrtečka (Slezák). Rozhodčí: Třasák, Bednář, Runštuk. Vyloučení: 6:8 + 10 minut OK Petr (Opočno), 10 minut OT Felcman (Opočno). Využití: 2:2. Diváci: 200. HC Dvůr Králové nad Labem: Škop - Hamerský, Dufek, Říčař, Krejcar, Mišinec - Dušička, Vítek, Svoboda - Zmitko, Kollman (40. Voděrek), Rychtera - Všetečka, Döme, Mašek.

Pro Dvoráky byl duel osmého kola pikantní z dalšího důvodu. Jelikož vedoucí Hronov brzy prohrával 0:5 v Třebechovicích, věděli hráči, že je případné vítězství posune na první místo vyrovnané tabulky. Již v 7. minutě se trefil Hamerský a po celou úvodní část měli domácí na ledě jednoznačnou převahu. Spousta zahozených šancí ale dlouho znamenala stav 1:0, až na začátku druhé části zvýšil aktivní Svoboda.

Ve 35. minutě daroval Dvůr soupeři přesilovku a Felcman bleskově snížil. Žádné drama se ale nekonalo. V úvodní desetiminutovce třetí části zvýšili na 4:1 Döme s Vítkem a po Čtvrtečkově korekci upravil v samotném závěru na konečných 5:2 obránce Dufek. Spokojeností po utkání zářil především trenér Aleš Hrubý, jenž jistě nelituje, že krátce před sezonu vyslyšel prosbu vedení klubu, aby Dvoru vypomohl v roli kouče.

„Jsem rád, že jsme duel vyhráli, ale mrzí mě spousta neproměněných šancí. Tohle prostě musíme dávat. Za stavu 1:0 jich byla spousta, jenže my je nedáme a pak se trápíme. Přičíst to musím i lajdáctví hráčů. O třech bodech jsme rozhodli až v poslední třetině, přitom zápas mohl vypadat mnohem dřív úplně jinak,“ zhodnotil utkání domácí trenér Hrubý.

Druhou polovinu základní části začne Dvůr příští středu doma s Jaroměří. Odvety ale budou pro vedoucí tým tabulky mnohem těžší. Soupeři už těžko něco podcení.

„Udržet stávající postavení bude těžké. Sami jsme překvapení z toho, jak se nám daří. Když ale kluci budou mít správný přístup, mohly by se výsledky dostavovat dál. Věřím, že chuť hrát vydrží Pavlu Říčařovi a až se brzy přidá i Tomáš Kubelka, budeme ještě silnější,“ doplnil Aleš Hrubý.