Čtvrtým vítězstvím v řadě za sebou odstartovali druhou sérii zápasů Chance ligy hokejisté vrchlabského Stadionu. Na ledě Benátek nad Jizerou vyhráli 3:2 po prodloužení, když zápas dvoubrankovým vedením skvěle začali, ale po vyrovnání soupeře museli jít do prodloužení.

V něm v čase 63:59 rozhodl o vítězství horalů dorážkou Zdráhalovy dělovky Michal Pochobradský.

HC Benátky n. J. – HC Stadion Vrchlabí 2:3pp

Hosté měli lepší vstup do utkání, první vážnou šanci ale Machačovi zneškodnil exhradecký Jaroslav Pavelka. Skóre se měnilo až na začátku 15. minuty. To táhl útok do domácí obranné třetiny Chrtek, před brankou zachoval dostatek klidu a a po jeho zpětné přihrávce pohotově zakončoval Zdráhal.

Uplynuly dvě minuty a hosté se radovali podruhé. Puk za brankou soupeře vybojoval Matýs, před Pavelkou našel volného Zemana, a ten z otočky bekhendem překonal domácího gólmana podruhé.

Velká škoda, že horalé dvoubrankový náskok neudrželi do konce třetiny. V čase 18:03 dostal až příliš prostoru Čederle a před Soukupem si počínal jako ostřílený kanonýr – 1:2.

Prostřední část nabídla minimum šancí na obou stranách, na začátku té závěrečné ale odchovanec Stadionu Rychlovský protečoval puk na Čederleho a benátecký útočník svou druhou trefou v utkání poslal duel do prodloužení. To proto, že další příležitosti na obou stranách zůstaly nevyužity.

V úvodu hry tří proti třem nejprve v koncovce zklamal domácí Špaček, na druhé straně mířil jen do tyče Pochobradský. Ten se ale nakonec stal hrdinou zápasu, když minutu před koncem prodloužení proměnil přesilovou hru a bonusový druhý bod vystřelil vrchlabskému Stadionu.

Fakta – branky a asistence: 19. Čederle (Rychlovský), 44. Čederle (Rychlovský, Hampl) – 15. J. Zdráhal (Chrtek), 17. T. Zeman (Matýs, P. Urban), 64. Pochobradský (J. Zdráhal, P. Urban). Rozhodčí: Květoň, Ondráček – Dědek, Štofa. Vyloučení: 5:2, navíc Mrňa 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 256. Třetiny: 1:2, 0:0, 1:0 – 0:1.

HC Benátky nad Jizerou: J. Pavelka (Král) – Štibingr, Žůrek, Kunst, J. Šedivý, Bukač, Patzelt, Hampl – Měchura, Dušek, Daniel Špaček – Rychlovský, Čederle, Jiruš – Faško-Rudáš, Jansa, Wiencek – Pabiška, E. Čermák, Vomáčka.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Štěpánek) – Kajínek, T. Jelínek, J. Zdráhal, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman – D. Chalupa, T. Kaut, Mrňa – Hecl, Urban, Matýs – T. Zeman, Machač, L. Kučera.

Ohlasy trenérů

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): V první třetině jsme měli pětiminutovou přesilovku a místo toho, aby nás dostala do zápasu, tak tomu bylo naopak. Nechali jsme si dát laciné branky a pak jsme celé utkání dotahovali. Nakonec se nám povedlo srovnat. Další nevyužité šance nás však stály plný bodový zisk. V prodloužení jsme nevyužili přesilovou hru a naopak po našem hloupém faulu soupeř nabídnutou početní výhodu využil.

Martin Koudelka (HC Stadion Vrchlabí): První polovina zápasu byla z naší strany skvělá, ta druhá strašidelná. S první částí jsem byl relativně spokojený. Hráli jsme to, co jsme měli. Vypracovali jsme si hodně šancí, pak se to ale úplně otočilo. Ve třetí třetině nás soupeř k ničemu nepustil. Tropili jsme chyby jednu za druhou. Tohle se mi vůbec nelíbilo. Získané body jsou opravdu vydřené a asi i náhodné. Dost bodů jsme prošustrovali v jiných zápasech, takže můžeme říci, že tohle je jeden zápas, kdy se to nějakým způsobem otočilo k nám. Se dvěma body jsme tedy spokojení, protože tohle utkání bylo tak maximálně na jeden bod. Každý bod navíc je v této sezoně dobrý.

Další výsledky 18. kola: Ústí nad Labem – Třebíč 4:3, Prostějov – Sokolov 3:4pp, Kadaň – Vsetín 1:6, Šumperk – Poruba 6:5pp, Kolín – Přerov 0:7, Havířov – Slavia Praha 2:4.

Program 19. kola – sobota 15.00: Slavia Praha – Frýdek-Místek. 17.00: Vrchlabí – Kolín, Vsetín – Jihlava, Litoměřice – Benátky nad Jizerou, Sokolov – Ústí nad Labem, Přerov – Šumperk, Poruba, Kadaň. 17.30: Třebíč – Havířov.