Nakonec ale po utkání smutnil. Ke vstřelení hattricku mu chybělo málo, jeho tým navíc velkou bitvu prohrál. „Vstoupili jsme do utkání dobře, dali góly a měli i převahu. Soupeř vypadal hodně zaskočeně, postupem času ale hru vyrovnával,“ popsal start zápasu borec, který v derby rozhodně nepřipomínal hokejistu s rokem narození 1977.

„Vést tak brzy 3:0 je hezké, ale také ošemetné. Jeden tým to může snadno uspokojit, ale hlavně ten druhý už nemá co ztratit a tlačí se do útoku, což byl i tento případ, kdy se to hostům vyplatilo,“ řekl dále Fořt.
A kde by jeden z hrdinů derby hledal klíčový moment bitvy? „Určitě za stavu 3:1, kdy jsme si nechali dát ve vlastní přesilovce gól na 3:2 a záhy nevyužili dvojnásobnou výhodu. To když neproměníte, většinou nevyhrajete.“

A měl pravdu, hosté skóre otočili, potřetí svého rivala porazili 4:3 a odsoudili ho k setrvání na šesté příčce. Play off se letos bude týkat jen čtyř nejlepších a do konce základní části Rodosu zbývá odehrát 14 utkání. „Ještě není konec, play off pořád zůstává naším cílem,“ dodal Fořt.