Pořádně dramatické rozuzlení přinesly kvalifikační boje o účast ve druhé lize. Ve skupině B bojovaly hned dva kolektivy z regionu a oba byly do poslední chvíle ve hře o první příčku. Nakonec se radoval „třetí vzadu", hráči Mělníka.

Kvalifikace o II. ligu

Dvůr Králové – Lomnice 4:6 (3:2, 1:2, 0:2)

Fakta – branky a asistence: 8. Veselý (Polák), 14. Luštinec (Mišinec), 16. Luštinec (Ježek), 36. Luštinec (Hamerský) – 7. Junek (L. Syrovátka), 14. Lemfeld (J. Syrovátka), 29. Lemfeld (Junek, J. Syrovátka), 30. Rudiš (Karásek), 44. Špaček (Rudiš, Knap), 60. Lemfeld (L. Syrovátka). Rozhodčí: Jechoutek – Špringl, Pechánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 550. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Škop – Zmítko, Vosyka, Hamerský, Mišinec, Faltýnek, Vitebský, Laš – Polák, Veselý, Fořt – Vacek, Ježek, Luštinec – Lelka, Sedláček, Komárek – Rychtera. HC Lomnice nad Popelkou: Mrázek – Martinec, Vala, Špaček, Kinčl, Červený, Sehnoutek – Lemfeld, Maryška, Knap – Junek, L. Syrovátka, Rudiš – J. Syrovátka Kuch, Ješko – Karásek.

Páteční bitva na dvorském ledě se nesla v duchu „každý chvilku, tahá pilku". Hráči obou mužstev dobře věděli, že vítěz utkání se výrazně přiblíží prvenství ve skupině, a podle toho také zápas vypadal. Lépe začali hosté, na jejichž dva góly ale soupeř pokaždé dokázal odpovědět a v 16. minutě šel navíc poprvé do vedení. To vydrželo do pauzy.

Atraktivní podívaná pokračovala i ve zbytku zápasu. Hrálo se ve skvělé kulise, o kterou se se postaraly oba fanouškovské tábory. Veselejší byl ale ten z Lomnice. Když domácí Luštinec ve 36. minutě vyrovnával na 4:4, zkompletoval tím hattrick. To samé se ale v závěru duelu povedlo i hostujícímu Lemfeldovi a právě jeho góly byly v derby rozdílovým počinem.

Cheb – Dvůr Králové 7:8 (1:1, 1:2, 5:5)

Fakta – branky a asistence: 13. Řepík (Boušek, Bečvář), 28. Boušek (Bečvář, Řepík), 47. Šafařík (Strýček), 49. Řepík, 52. Novotný (Řepík), 58. Bečvář (Novotný, Strýček), 59. Bečvář (Strýček) – 2. Ježek (Hamerský), 29. Fořt (Ježek), 40. Fořt (Ježek), 46. Ježek (Zmítko), 49. Rychtera (Komárek), 55. Fořt (Hamerský), 57. Veselý (Ježek), 60. Fořt (Luštinec, Veselý). Rozhodčí: Valenta – Malý, Šimáň. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 110. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Škop (od 30. minuty Husár) – Zmítko, Hamerský, Mišinec, Faltýnek, Vitebský, Laš – Polák, Sedláček, Fořt – Ježek, Veselý, Luštinec – Lelka, Vacek, Komárek – Rychtera.

Na závěr sezony cestovali Dvoráci na led nejvzdálenější. Cheb ve skupině nedokázal vyhrát žádný zápas, ačkoliv nastřílel stejný počet branek, jako vítězný Mělník. V obraně však inkasoval o 31 více.

Děr v domácí obraně dokázali využít i svěřenci kouče Topola, ačkoliv se na výhru nadřeli víc než čekali. Nejlepší tým Karlovarského kraje dlouho doháněl náskok soupeře. V závěrečných minutách stáhl i ztrátu 5:7. V čase 59:11 ale svůj čtvrtý gól v utkání (desátý v kvalifikaci) vstřelil Patrik Fořt, a na tuto trefu už domácí odpověď nenašli. Jelikož se utkání hrálo v neděli odpoledne, na pár hodin si hosté užili první místo ve skupině.

Lomnice – Mělník 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Fakta – branky a asistence: 22. Junek (Červený) – 8. Havel (Příhoda), 36. Fedymycz (Nesládek, Kratochvíl), 40. Kašák (Nesládek), 54. Příhoda (Šubrt). Rozhodčí: Battěk – Doležal, Horažďovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 570. HC Lomnice nad Popelkou: Mrázek – Sehnoutek, Martinec, Lemfeld, Vala, Kinčl, Červený – Knap, Maryška, Kedršt – J. Syrovátka, Junek, L. Syrovátka – Karásek, Rudiš, Kuch.

Aby vyhráli skupinu, potřebovali hokejisté Lomnice jakýmkoliv způsobem porazit Mělník. Tým ze Středočeského kraje naopak musel vyhrát v normální hrací době. A to se také hostům povedlo.

Přitom, kdo viděl zápas, těžko uvěří výsledku. Lomnice byla jasně lepším týmem, soupeře přestřílela 36:17, gólově se ale dokázala prosadit jen jednou. To když ve 22. minutě vyrovnával na 1:1 Junek. Jinak byl králem utkání mělnický brankář Vokurka, jenž se po zranění vrátil na led a svému týmu vychytal tři vítězství v řadě, během nichž inkasoval jen dva góly. I přes porážku si Lomničtí od šesti stovek diváků vysloužili potlesk. Jak by ne, byla to skvělá sezona!

Finálová série kvalifikace mezi týmy David Servis České Budějovice a Junior Mělník startuje v pátek na jihu Čech.

Tabulka skupiny B

1. Mělník 6  4 0 0 2 23:11 12
2. Dvůr Králové 6  4 0 0 2 29:25 12
3. Lomnice 6  3 1 0 2 31:28 11
4. Cheb 6  0 0 1 5 23:42  1

Ve Dvoře už myslí na novou sezonu

Jakým způsobem se letos povedlo oživit dvorský hokej, na to leckterý příznivec tohoto podkrkonošského klubu hned tak nezapomene. Dospělí hokejisté vyhráli základní část krajské ligy, zimní stadion se plnil fanoušky a nakonec byli hráči jediný krok od titulu.

„Jsme všichni moc rádi, že se sezona podařila, zároveň jsme ale do jednoho zklamaní, že se nám nepovedlo získat titul krajských přeborníků. Chyběl opravdu malý krůček," shoduje se šestice činovníků, pod nimiž letos hráčská parta fungovala na výbornou.

Prezident klubu Vasilis Teodoridis a realizační tým ve složení Topol, Hlavsa, Pištora, Lelka, Polan zároveň prozradili, že dlouhé volno si po sezoně neužijí. „Sejdeme se už brzy. Chceme klub připravit na novou sezonu tak, abychom mohli podobně úspěšný ročník minimálně zopakovat," vyřkli takřka jednohlasně.

Obrovské poděkování zároveň vyslovili řadě sponzorů, Městu Dvůr Králové nad Labem a dalším partnerům klubu. „Bez nich by se tu takový hokej hrát nemohl. Všem, kteří přispěli, patří velký dík. Podobně ale fanouškům, kteří byli po celou sezonu s námi a díky nim byla kulisa při všech našich zápasech skvělá," dodal nejvyšší muž královédvorského hokeje.

Pro něho musel být zadostiučiněním pohled do hlediště při posledním finále s Náchodem. Bylo plno. „Už kvůli lidem uděláme v příští sezoně maximum, abychom pro Dvůr Králové získali titul," slíbil Vasilis Teodoridis, jenž zároveň prozradil, že jádro mužstva zůstane stejné a tým dál povedou Tomáš Topol s Milošem Hlavsou.