TJ SC Kolín – HC BAK Trutnov 2:3 posam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0, 0:1)

Fakta – branky a asistence: 24. Pácal, 60. Morkes (Mejzr) – 46. Bláha, 52. Březina (Fořt), rozhodující nájezd Fořt. Rozhodčí: Jebavý – Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 10:10, navíc Procházka (Kolín) 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 910. Konečný stav série: 1:3. HC Trutnov: Biegl – Klement, Antonín, Kuna, Seidl, Hamerský, Poul, Pištora – Fořt, Šimoníček, Březina – Jindřich, Bláha, Fiedler – Luštinec, Chytráček, Veselý – Chochola.

Přepište dějiny, trutnovští hokejisté poprvé v historii postoupili do semifinále druhé ligy. Na domácím ledě byli stoprocentní a navíc urvali jednu výhru v soupeřově království. V hokejové aréně Kolína to ale nebyla procházka růžovým sadem. První pokus ještě v pondělí nevyšel, páteční výjezd ale dopadl o mnoho lépe.

Do čtvrtého duelu vstoupili sice lépe domácí, Trutnovští ale moc dobře věděli, že na drtivý nástup soupeře je třeba dát si velký pozor. To se i povedlo, ale nejprve museli svěřenci trenérského dua Malinský – Řehák přežít úvodní šanci Cerka. Pak už hrozil více Trutnov. V 11. minutě vybídl Hamerský k tutovce Luštince, ten ale sám před brankou neusměrnil puk do sítě. O pět minut později se před Brázdila v oslabení dostal Chochola, domácího gólmana ale zachránila tyč!!

Prostřední část již změnu skóre přinesla a rekordní návštěva této série (910 diváků) nečekala dlouho. V čase 23:25 napřáhl od modré bývalý kapitán extraligových Pardubic Tomáš Pácal a puk prošel k potěše velké části publika až do sítě – 1:0. Inkasovaná branka naštěstí hostujícím týmem nijak neotřásla a „draci“ nadále předváděli trpělivou hru, při níž sázeli na rychlé brejky. Při jednom z nich se brankář Brázdil zapotil při ráně Březiny, ve 31. minutě ho pak slušným projektilem prověřil Klement. Středočeši mohli jít do vedení 2:0 těsně před koncem druhé třetiny, útok Mejzr, Pospíšil, Morkes si ale na Biegla nepřišel.

Na začátku závěrečné periody nejprve hosté přežili přesilovku soupeře, v čase 45:23 už ale kapituloval i domácí Brázdil. Ve skrumáži před jeho svatyní se totiž nejlépe zorientoval vysoký Bláha a rozradostnil hlouček trutnovských fanoušků – 1:1. Osud zápasu se psal především v polovině třetí třetiny a hlavní slovo v tomto příběhu měl hrdina třetího utkání Ondřej Březina. Nejprve v 51. minutě hákoval Nedbala a postižený neproměnil následné trestné střílení. Přesně za 60 vteřin právě Březina ujel do brejku a druhou brankou poslal svůj tým do vedení – 1:2!  Ironií osudu byl fakt, že právě Ondra Březina byl za dalších 50 vteřin vyloučen a nabídl Kolínu krátkou přesilovku. Tu naštěstí ukončil domácí faul a zdálo se, že hosté směřují k rozhodujícímu třetímu čtvrtfinálovému vítězství. V poslední minutě ale domácí vrhli všechny síly do útoku, zkusili power – play a v čase 59:40 se i dočkali vyrovnaní. To Morkes doslova dotlačil puk za Bieglova záda – 2:2.

V následném desetiminutovém prodloužení měli sice blíž ke gólu domácí, když Skokan mířil do tyče a Morkesovu tutovku kryl vynikající Biebl. Přesto se však šlo do penaltového rozstřelu.

Cerk – Březina, Morkes – Luštinec, Kubát – Bláha nedali a ani Hamerský s Nedbalem si na gólmany nepřišli. Pak ale uspěl Patrik Fořt a jelikož Biebl lapil nájezd Herwiga, vypukla na kolínském ledě ohromná radost „zelenobílých“. Draci vyhráli třetí ze čtyř duelů a po zásluze se probojovali do semifinále II. Ligy. V něm se utkání s Technikou Brno, která ve čtvrtfinále otočila stav série s Břeclaví a vyhrála 3:1 na zápasy. Druhou dvojici tvoří podle očekávání Hodonín a Jindřichův Hradec. Lépe postavené celky ze základní části zahájí série na domácím ledě již toto úterý, v Trutnově a Jindřichově Hradci se hraje ve čtvrtek od 18 hodin.