Obránce Chatrnúch uvolňuje na modré čáře Rusnáka, ten se několika rychlými tempy trhne soupeři a vzniká situace dva na jednoho.

Slovenský forvard na sebe naláká obránce a přes jeho hokejku posílá puk na spoluhráče. Tím je LADISLAV GENGEL.

Prásk! Domácí útočník se se zakončením nepáře a bez přípravy posílá kotouč pod horní tyčku. „Povedlo se mi to. Trenér stále apeluje na to, ať střílíme hned z první,“ vyprávěl, autor úvodní branky zápasu, jak si vzal k srdci radu kouče.

Vrchlabský tým po jeho trefě ožil, vynutil si velký tlak, ze kterého Pajič o minutu později zvyšoval na 2:0. Tisíc domácích fandů věřilo, že tři body konečně zůstanou v DD Elektromont aréně.

Ovšem z toho je velmi rychle vyvedli hráči Kadaně. Před polovinou zápasu dvěma slepenými góly vyrovnali na 2:2. „Kadaň má zkušené hráče a předvedla, že i málo šancí jí stačí na to, aby dvoubrankový náskok brzy srovnala,“ uvedl vrchlabský lodivod Vladimír Jeřábek. „Byly to laciné góly a znamenaly zlom zápasu,“ dodal. Podobný názor s ním sdílel i Ladislav Gengel. „Dostáváme teď takové náhodné góly. To, co jsme dřív dávali, teď dostáváme. Musíme se toho vyvarovat,“ prohlásil domácí útočník.

Horalé po Krupkově trefě od mantinelu vedli ještě jednou, ale ani ve třetím domácím zápase v řadě nedokázali dotáhnout zápas do vítězného konce v normální hrací době.

„Trochu si to dávám sobě za vinu. Při třetím gólu Kadaně jsem nepokryl hráče,“ kál se Gengel. Za stavu 3:3 pak dospělo utkání až do samostatných nájezdů. „Každý bod je pro nás dobrý a jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát,“ pravil sedmadvacetiletý útočník. „Se dvěma body nakonec panuje spokojenost. Když to bylo 2:2, bral jsem i bod,“ přiznal trenér Jeřábek.

Více než body ovšem krkonošského vůdce potěšil výkon jeho týmu. „Nasazení a pohyb hráčů byly pro mě pozitivem zápasu,“ konstatoval.

Do konce nadstavbové části horalé odehrají ještě pět zápasů. V tabulce jsou nyní třetí, o bod za druhou Kometou a s tříbodovým náskokem na Chomutov. „Myslím, že za celou sezonu, jak bojujeme, bychom si zasloužili být druzí. Na druhou stranu to není rozhodující, protože play off je jiná soutěž,“ uzavřel Gengel