Čtvrtek 6. srpna 2009. Datum, které se v dějinách českého hokeje bude připomínat jako den, kdy se v pardubickém dresu po svém návratu z NHL objevil Dominik Hašek. A v souvislosti s tím se vždy bude mluvit i o Vrchlabí!

„Jsem rád, že jsem si tady zachytal. Nikdy předtím jsem tu nehrál a musím říct, že to bylo moc hezké. Diváci byli vynikající,“ pochvaloval si čtyřiačtyřicetiletý brankář atmosféru zaplněných tribun v DD Elektromont aréně. Naganský hrdina se jim za to odvděčil vychytanou nulou.

Většinu z osmnácti set návštěvníků podhorského stadionku tím však „zarmoutil“. Příznivci prvoligového klubu si přáli vidět puk alespoň jednou za jeho zády. „Holt si tu smetánku, že mu dá někdo gól po jeho návratu, slízne někdo jinej,“ pousmál se po utkání forvard horalů Martin Filip. Hokejisté Vrchlabí střetnutí Tipsport Hockey Cupu prohráli 0:3.

„Nebylo to špatné,“ sdělil Filip k výkonu vrchlabského mužstva. „Ale v první třetině jsme, jak se říká, šlapali vodu, než se nám podařilo rozjezdit tréninkové dávky,“ dodal. Pardubičtí měli po brankách Bláhy a Somíka o dva góly navrch už v 5. minutě.

„Byli jsme zakřiknutí. Pardubice se po dvou našich hrubkách hrozně lehce dostaly do vedení, a to si pak v klidu pohlídaly,“ poznamenal k zápasu vrchlabský trenér Vladimír Jeřábek.

„Pomůžete to každému mužstvu, když dá takhle na začátku rychle gól. Bylo to sice po chybě, ale gól je gól a je jedno, jestli je škaredý nebo hezký. Pardubice pak v podstatě hrály to, co potřebovaly,“ doplnil trenérova slova útočník Filip, který je v Krkonoších na zkoušce z Hradce.

Ve 35. minutě předvedl parádní bekhendovou stahovačku Somík a brankář Radovan Biegl, v Haškově stínu prožívající svou premiéru mezi vrchlabskými tyčemi, inkasoval třetí branku. „Myslím si, že druhou třetinu jsme byli lepší,“ prohlásil Martin Filip. Zkušený centr u svého týmu chvílemi optickou převahu viděl také v závěrečné části. „Soupeř nás ale do žádných velkých šancí nepustil,“ přiznal.

Ostrých zákroků „Dominátor“ ze svého arsenálu vskutku moc vytáhnout nemusel. „Škoda, každý by určitě rád něco hodil do kasy,“ pronesl Filip. „Dominik má za sebou velkou kariéru. Pro nás byla čest proti němu nastoupit,“ uzavřel.