„Opět jsme byli po celý zápas lepší, ale hráči se v soubojích s těmito slabšími mužstvy nevyvarují podcenění. Vždy to bude takové,“ řekl trenér Dvora Aleš Hrubý po nedělní výhře v Nové Pace.

Na ledě nováčka vedl druhý tým tabulky

v polovině zápasu už 5:0, potom ovšem dovolil domácím zkorigovat porážku na 5:3. „Je to škoda. Člověka pak zamrzí, že se nevyhrálo vyšším rozdílem,“ prohlásil Hrubý.

Skóre nedělního duelu otevřel v 5. minutě Zmítko. Domácím se o chvíli později naskytla možnost vyrovnat, když hráli přesilovku pět na tři. Ale v tomto oslabení začala zářit dvorská hvězda jménem Lubomír Vítek.

Dvorský rychlík během deseti sekund vstřelil dva góly (9.10 a 9.20), když dvakrát ujel novopackým bekům. Čistého hattricku se Vítek dočkal ve 31. minutě, kdy zvyšoval už na 4:0 pro Dvůr. Dva ze tří gólů mu zařídil svými přihrávkami bek Antonín.

Sedmnáct vteřin po Vítkově brance se prosadil další dvorský střelec, junior Rychtera. „Dal opravdu hezký gól. Ač byl atakovaný, tak z kleku ještě zamířil do víka,“ pochválil Aleš Hrubý koncovku mladého útočníka.

Bohužel pro Dvůr, čas 31.06 v utkání značil poslední zápis dvorského hráče do střelecké listiny. Další tři řádky v této kolonce patřily domácím hokejistům.

Po třízápasovém „road tripu“ po stadionech soupeřů se Hokejisté Dvora Králové už zítra představí na domácím ledě, hostí Náchod (18).