Borci, kteří mají rovněž bohaté zahraniční podepsali nové smlouvy až do roku 2028.

„Všichni tři jsou top hráči, jsem rád, že s námi budou ještě dlouho,“ okomontoval majitel Dynama Petr Dědek zpečetění dlouholetých kontraktů.

Roman Will, Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka posílili kádr Dynama před uplynulou sezonou. Všichni tři, včetně Lukáše Sedláka, který zahájil sezonu v NHL, byli oporami pardubického týmu na cestě za bronzovými medailemi. Dynamo bude jejich služby využívat i v dalších letech. Brankář i oba útočníci, kteří do Pardubic přišli z Čeljabinsku a s ruským klubem se podařilo rozvázat jejich smlouvy, podepsali s Dynamem nové pětileté kontrakty.

„Patří k pilířům týmu, fanoušci si je oblíbili a věřím, že navážeme i díky nim na skvělou návštěvnost a rekordní počty prodaných permanentek,“ přeje si Dědek.

Trojlístek v minulé sezoně

Roman Will odchytal v sezoně 2022/23 za Dynamo 39 utkání v základní části a ve 33 případech slavil se svými spoluhráči výhru. S úspěšností zákroků 92,08 % patřil mezi nejlepších sedm extraligových brankářů, pětkrát udržel čisté konto. V play off potom odchytal všech 11 zápasů s 91,09 % úspěšností zákroků.

„Pro mě i pro celou moji rodinu to znamená hrozně moc. Vážím si důvěry, kterou ve mně vedení Dynama vkládá a budu se snažit dělat maximum proto, abych tu důvěru vrátil. Pardubice jsou hokejové město, pocit hrát před plnou arénou je neskutečný a já si vážím toho, jakou máme v zádech podporu. První rok jsem si neskutečně užil a věřím, že další roky budou jen úspěšnější,“ podotýká Roman Will.

Lukáš Sedlák zahájil uplynulou sezonu v NHL, do níž naskočil v dresu Colombusu Blue Jackets a následně byl vyměněn do Philadelphie Flyers. V polovině sezony se ale rozhodl pro ukončení zámořské štace a 22. prosince při svém extraligovém debutu poprvé oblékl dres Dynama. Ve 24 odehraných zápasech základní části si připsal 27 kanadských bodů (15+12), ve vyřazovacích bojích se pětkrát střelecky prosadil a přidal tři asistence. Svým herním projevem si ihned získal respekt celé hokejové veřejnosti a 5. května byl na slavnostním galavečeru vyhlášen Hokejistou sezony. O dva dny později byl reprezentačním koučem Kari Jalonenem nominován na mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku a Lotyšsku.

„Já jsem za ten půlrok v Pardubicích strašně šťastný a jsem rád, že tu můžu pokračovat dál. Myslím si, že s lidmi v kabině i okolo jsme si výborně sedli a doufám, že navážeme na spolupráci, budeme pracovat ještě lépe a uděláme nějaké úspěchy. Doufám, že vedení vrátím důvěru a zároveň fanouškům splním jejich očekávání, naplním to, co ode mě čekají a budu důležitou součástí týmu. Oblékat pardubický dres je neskutečné. To jak fanoušci hokejem žijí a jak nás ženou dopředu, předčilo všechna má očekávání. Pro nás hráče je skvělé, že se o ně můžeme každý zápas opřít,“ chválí pardubické příznivce Lukáš Sedlák.

Tomáš Hyka na začátku sezony odehrál prvních pět zápasů, následně svému týmu kvůli nemoci téměř dva a půl měsíce chyběl. Po návratu na led jej brzy doplnil Lukáš Sedlák a společně s Davidem Ciencialou vytvořili údernou formaci. Tomáš Hyka nakonec v dlouhodobé soutěži odehrál 31 zápasů, v nichž si připsal 24 kanadských bodů (4+20) a dalších 6 (2+4) přidal v jedenácti utkáních play off.

„Strašně si vážím toho, že tu můžu být dalších pět let a doufám, že nás čeká mnoho úspěchů. Jsem rád, že mi klub věří, a že můžu ukázat ne jenom já, ale celý tým, svou sílu a doufám, že jim to budu moct vrátit. Tým je tu skvělý, parta výborná, fanoušci asi nejlepší, co jsem zažil. Jsem rád, že jsme v sezoně udělali úspěch a věřím, že v příští sezoně to bude ještě lepší,“ přemítá Tomáš Hyka.