Dvojnásobného mistra světa do vrchlabského týmu přivedl bratr Petr, jenž zde působí v roli hlavního trenéra. A na premiéru hokejisty, jenž v NHL posbíral 436 startů, byla zvědava druhá nejvyšší návštěva sezony 1428 diváků.

Jak je po prvním ostrém zápase od takřka roční hokejové pauzy?
Tak samozřejmě jsem v něm tahal nohy. Bylo to pro mě po takové přestávce docela náročný. Sice jde o třetí nejvyšší soutěž u nás, ale určitě to nebyla sranda. Tohle byl navíc zápas, který měl opravdu dobrou kvalitu. Soupeř hodně bruslil. Hlavně, že se ale vyhrálo, protože pro celé Vrchlabí je tenhle úspěch hodně důležitý.

Poprvé jste okusil druhou ligu. Co jste říkal na její tempo?
Překvapilo mě, to tedy na rovinu. Kluci mi ale říkali, že jde o derby a bude se hrát ve velkém tempu. Nějaké zkušenosti mám z první národní ligy a rozhodně mohu říct, že její spodek vypadal nějak takhle, rozdíl jsem tam neviděl.

Hned na úvod vám vyšel přímý souboj o Krále Krkonoš. Pocítil jste, že šlo o derby velkých rivalů?
Určitě. Už v šatně před zápasem mi kluci naznačovali, co nás čeká. Přišlo fakt hodně lidí. Vzpomínám si, že jsme v první lize hráli třeba v Benátkách a tam přišlo sotva tři sta lidí. Tohle je o dost příjemnější.

Do ochozů si cestu našlo bezmála patnáct stovek diváků. Jak byste popsal kulisu v Trutnově?
Mě strašně překvapilo, jak byla korektní. Zápas byl vyhecovaný, kotle fanoušků plné, ale že by kolem nás lítalo pivo, nic takového. Přitom já to trochu i čekal (úsměv).

Na první vstřelenou branku si musíte minimálně do středečního duelu s Děčínem počkat. Jak se vám ale zamlouvala spolupráce s exhradeckým veteránem Martinem Filipem?
Já si myslím, že nám to společně bude fungovat. My jsme tam měli nějaké šance, nepodařilo se nám je ale proměňovat. Pak jsme ale z přesilovky skórovali, což byla sehraná situace na teč na Lukáše (střelec gólu na 0:2 Lukáš Abraham – pozn. aut.). Pokud jde o mě, musím se ještě trochu rozehrát, hlavně herně. Čím víc budu hrát, tím to bude lepší. Věřím, že se do toho brzy dostanu. Ty automatismy není třeba trénovat, to přijde samo.

Byl na vás trenér při zápase hodně přísný?
(smích) Ne, ne. Tohle máme vyřešený v pohodě. Přece nebude řvát na vlastního bráchu.